Top

عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری “دختر میدان انقلاب” شد

January 25, 2018 by · Comments Off on عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری “دختر میدان انقلاب” شد 

girlwebgirlعفو بین‌الملل، با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری زن جوان معترض به حجاب اسلامی شد که از حدود چهار هفته پیش در تهران ناپدید شده است. عفو بین‌الملل در بیانیه خود با تأکید بر «تبعیض‌آمیز و تحقیرآمیز” بودن حجاب اجباری، موکداً از مقامات ایران می‌خواهد که از آزار، تهدید و تعقیب زنانی که صدایشان را علیه حجاب اجباری بلند می‌کنند دست‌برداشته و اجباری بودن حجاب را لغو نماید. بانوی جوانی که منابع خبری ایرانی از وی با نام “ویدا موحد” یاد می‌کنند، در یکی از روزهای آغازین حرکت‌های اعتراضی در تهران در اوائل دی‌ماه، با ایستادن بر سکویی در خیابان انقلاب تهران، به عنوان نمایش اعتراض خود علیه حجاب اجباری، روسری سفیدش را از سر برداشته آن را بر سر چوبی گره زده و به تکان دادن آن در میان عابران خیابان انقلاب پرداخت. به دنبال این حادثه و در روزهای بعد که اعتراضات فروکش کرد، کسی از سرنوشت این بانوی جوان باخبر نشد، که این بی‌خبری تا امروز ادامه داشته است. خانم “ویدا موحد” ٣١ ساله و دارای یک نوزاد نوزده ماهه است

Read more

Citizenship for Dreamers, Trump Says, Is ‘Going to Happen’

January 25, 2018 by · Comments Off on Citizenship for Dreamers, Trump Says, Is ‘Going to Happen’ 

President Donald Trump, speaks at a gathering of mayors in the East Room of the White House in Washington, Wednesday, Jan. 24, 2018.  (AP Photo/Manuel Balce Ceneta)

President Donald Trump said Wednesday that he was willing to consider eventual citizenship for immigrants who were brought to the United States illegally as children by their parents. “We’re going to morph into it. It’s going to happen, at some point in the future, over a period of 10 to 12 years,” Trump said to a group of reporters at the White House. On Twitter, Republican Senator Lindsey Graham of South Carolina, who has proposed a bipartisan immigration deal with Democratic Senator Dick Durbin of Illinois, quickly hailed the president’s comments, saying they “will allow us to solve a difficult problem.”

Read more

وزارت اطلاعات ایران از کشف و خنثی کردن ‘عملیات تروریستی’ خبر داد

January 25, 2018 by · Comments Off on وزارت اطلاعات ایران از کشف و خنثی کردن ‘عملیات تروریستی’ خبر داد 

BombenWEBBombenبی بی سی – وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی از کشف مقادیر قابل توجهی اسلحه و مهمات و برنامه‌ریزی برای عملیات مسلحانه خبر داده است. در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است که ماموران این وزارتخانه “موفق شدند دو محموله بزرگ بمب، مواد منفجره و مهمات را که به منظور عملیات تروریستی و انفجاری گسترده در اماکن عمومی وارد کشور شده بود شناسایی و خنثی کنند.” به گفته وزارت اطلاعات، کشف این مواد طی دو عملیات صورت گرفته به نحوی که “در نخستین عملیات، ۲۳ عدد بمب آماده انفجار از نوع ریموتی [انفجار از راه دور] که با برنامه‌ریزی و هدایت سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی با هدف انجام اقدامات ایذایی در استان‌های عمقی، از شرق کشور وارد شده بود کشف و ضبط شده است.”

Read more

این پیامیست به ایرانیان کنار گود نشین

January 25, 2018 by · Comments Off on این پیامیست به ایرانیان کنار گود نشین 

کورش کلهر

Read more

هشدار دانشمندان آمریکایی: توفان شن در ایران می‌تواند به بیماری‌های مرگبار منجر شود

January 25, 2018 by · Comments Off on هشدار دانشمندان آمریکایی: توفان شن در ایران می‌تواند به بیماری‌های مرگبار منجر شود 

SicknesssWEBSicknessصدای آمریکا – بنا بر اعلام سازمان بهداشت جهانی، طوفان های شن در کیفیت بد هوا مؤثر هستند و عامل مرگ سالانه هفت میلیون انسان در سراسر جهان شناخته می شوند. برپایۀ گزارش سال گذشته ارزیابی جهانی طوفان های شن سازمان ملل متحد، این طوفان های شن پدیده هایی طبیعی هستند که در نتیجه عوامل انسانی تشدید می شوند و کشورهای واقع در کمربند غباری، که از صحرای بزرگ آفریقا تا چین گسترده شده و شامل ایران نیز می باشد، بیشترین میزان آسیب پذیری نسبت به آنها را دارند. «دیوید میکل» همکار غیر مقیم مرکز استمسون در واشنگتن می گوید: «سراسر کشور ایران در مجموع شاید هر سال شاهد ۵۰۰ رویداد شنی مختلف باشد و شهرها و مناطقی که مشخصا تحت تاثیر قرار می گیرند، مانند شهر زابل در شرق ایران، در یک سال ممکن است ۹۰، ۱۰۰، یا ۱۲۰ طوفان شن را به خود ببینند.» همانطور که در این تصاویر که سال گذشته توسط ناسا گرفته شده نشان داده شده است، طوفان های شن در جنوب شرقی ایران از فضا قابل مشاهده هستند. اما این تصاویر نشان می دهند که طوفان ها معمولا چگونه روی زمین می وزند.

Read more

هشدار دانشمندان آمریکایی: توفان شن در ایران می‌تواند به بیماری‌های مرگبار منجر شود

January 25, 2018 by · Comments Off on هشدار دانشمندان آمریکایی: توفان شن در ایران می‌تواند به بیماری‌های مرگبار منجر شود 

صدای آمریکا – بنا بر اعلام سازمان بهداشت جهانی، طوفان های شن در کیفیت بد هوا مؤثر هستند و عامل مرگ سالانه هفت میلیون انسان در سراسر جهان شناخته می شوند. برپایۀ گزارش سال گذشته ارزیابی جهانی طوفان های شن سازمان ملل متحد، این طوفان های شن پدیده هایی طبیعی هستند که در نتیجه عوامل انسانی تشدید می شوند و کشورهای واقع در کمربند غباری، که از صحرای بزرگ آفریقا تا چین گسترده شده و شامل ایران نیز می باشد، بیشترین میزان آسیب پذیری نسبت به آنها را دارند. «دیوید میکل» همکار غیر مقیم مرکز استمسون در واشنگتن می گوید: «سراسر کشور ایران در مجموع شاید هر سال شاهد ۵۰۰ رویداد شنی مختلف باشد و شهرها و مناطقی که مشخصا تحت تاثیر قرار می گیرند، مانند شهر زابل در شرق ایران، در یک سال ممکن است ۹۰، ۱۰۰، یا ۱۲۰ طوفان شن را به خود ببینند.» همانطور که در این تصاویر که سال گذشته توسط ناسا گرفته شده نشان داده شده است، طوفان های شن در جنوب شرقی ایران از فضا قابل مشاهده هستند. اما این تصاویر نشان می دهند که طوفان ها معمولا چگونه روی زمین می وزند.

Read more

Bottom