Top

آلمان اعدام علی کاظمی را محکوم کرد

February 1, 2018 by · Comments Off on آلمان اعدام علی کاظمی را محکوم کرد 

GermayWEB42394311_303-1مسئول حقوق بشر دولت آلمان اعدام علی کاظمی را “غیرقابل قبول” و ناقض معاهده‌های بین‌المللی خواند. بربل کوفلر همچنین خواستار توقف حکم اعدام جوان دیگری به نام حمید احمدی در ایران شد. او گفت: « سیاست اعدام بایستی متوقف شود». بربل کوفلر، مسئول حقوق بشر دولت آلمان، روز چهارشنبه (۳۱ ژانویه/ ۱۱ بهمن) اعدام علی کاظمی در ایران را محکوم کرد و آن را “غیرقابل قبول” و ناقض قوانین بین‌المللی خواند. علی کاظمی که در ۱۵ سالگی متهم شده بود در جریان یک دعوای گروهی مرد دیگری را کشته است، به هنگام اجرای حکم اعدام ۲۲ سال داشت. به گزارش سازمان عفو بین‌الملل، حکم اعدام علی کاظمی سه‌شنبه گذشته در بوشهر به اجرا در آمده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، مسئول حقوق بشر دولت آلمان ضمن انتقاد از اعدام علی کاظمی گفته است، وکیل این جوان حتی در جریان تصمیم اجرای حکم اعدام موکل خود قرار نگرفته است. به گفته مسئول حقوق بشر دولت آلمان، این دست‌کم دومین مورد اعدام جوانانی در ایران در سال جاری میلادی (۲۰۱۸) است که به هنگام ارتکاب جرم زیر سن قانونی بوده‌اند.

Read more

اعتصاب غذای آرش صادقی در اعتراض به ضرب ‌و شتم گلرخ ایرایی

February 1, 2018 by · Comments Off on اعتصاب غذای آرش صادقی در اعتراض به ضرب ‌و شتم گلرخ ایرایی 

ArashWEBArashصدای آلمان –  آرش صادقی به دلیل اعتصاب غذا دچار خون‌ریزی روده و تنگی نفس ناشی از عفونت ریه شده است.  به گزارش “کمپین حقوق بشر در ایران”، آرش صادقی از ۶ بهمن (۲۶ ژانویه) در زندان رجایی‌شهر کرج دست به اعتصاب غذا زده است. این زندانی سیاسی به انتقال همراه با ضرب ‌و شتم همسرش گلرخ ایرایی و هم‌چنین آتنا دائمی از زندان اوین به زندان قرچک (شهر ری) معترض است. آرش صادقی و گلرخ‌ایرایی قرار بود ماه گذشته با سپردن وثیقه از زندان آزاد شوند. امیر رئیسیان، وکیل آرش صادقی، روز ۱۲ دی‌ماه گفته بود :«امروز از سوی دادستانی تماسی گرفته شد و خواسته شد فردا با تودیع وثیقه، امکان آزادی آرش صادقی و گلرخ ایرایی فراهم شود.»در گزارش “کمپین حقوق بشر در ایران” تأکید شده است که آرش صادقی وضعیت جسمی مناسبی ندارد و به دلیل اعتصاب غذای ۷۰ روزه در زمستان سال گذشته به نارسایی‌های شدید قلب، دستگاه گوارش، کلیه‌ها، کبد و معده دچار شده است. آرش صادقی در دادگاه انقلاب به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی، توهین به رهبری، تشکیل گروه‌های غیرقانونی و تبلیغ علیه نظام” به ۱۵ سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شده است.

Read more

دستگیری ۲۹ نفر از معترضان به حجاب اجباری

February 1, 2018 by · Comments Off on دستگیری ۲۹ نفر از معترضان به حجاب اجباری 

ArrestingWEBarrestingبی بی سی – پلیس تهران می‌گوید ٢٩ نفر از کسانی که در اعتراض به حجاب اجباری در ایران روسری‌های خود را برداشته‌اند در تهران بازداشت شده‌اند. بنا به اعلام پلیس تهران این افراد به مراجع قضایی در ایران تحویل داده‌ شده‌اند. پلیس این معترضان را “فریب خوردگانی” نامیده که تحت تاثیر “فراخوان شبکه‌های ماهواره‌ای تحت عنوان چهارشنبه سفید” دست به اعتراض زدند.در روزهای اخیر چندین زن جوان در ایران با ایستادن روی سکوهایی در خیابان روسری خود را در آورده و مانند پرچمی به سر چوب زده‌اند. دست کم یک نفر نیز که چادر به سر داشت در مشهد با ایستادن روی سکویی و به دست گرفتن یک روسری، به حمایت از این اقدام پرداخت. علاوه بر این چند مرد نیز به حرکات مشابهی در حمایت از معترضان به حجاب اجباری پرداخته‌اند.

Read more

Bottom