Top

تلاش قانونگذاران و معاون رئیس جمهوری آمریکا برای جلوگیری از بازگرداندن صد ایرانی مسیحی

February 2, 2018 by · Comments Off on تلاش قانونگذاران و معاون رئیس جمهوری آمریکا برای جلوگیری از بازگرداندن صد ایرانی مسیحی 

 
 صدای آمریکا

Read more

درخشش «نازنین بنیادی» در سریال تلویزیونی «کانترپارت»

February 2, 2018 by · Comments Off on درخشش «نازنین بنیادی» در سریال تلویزیونی «کانترپارت» 

موج جدید بازداشت کنشگران مدنی در ایران

February 2, 2018 by · Comments Off on موج جدید بازداشت کنشگران مدنی در ایران 

EvinWEB16194067_303هرانا – اخباری پیرامون دور جدیدی از بازداشت فعالان مدنی در ایران منتشر شده است. گفته می‌شود که دستگیری این فعالان مدنی به گونه‌ای هماهنگ شده در شهرهای مختلف ایران صورت گرفته است. اسامی برخی از بازداشت‌شدگان نیز اعلام شده است. ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران روز پنجشنبه ۱۲ بهمن (۱ فوریه) گزارشی پیرامون موج جدید دستگیری فعالان مدنی در ایران منتشر کرده است. هرانا ضمن انتشار خبر دستگیری دست‌کم هفت فعال مدنی در شهرهای مختلف ایران نوشته است که این بازداشت‌ها با تفتیش خانه‌های آنان نیز همراه بوده است. افزون بر آن گفته شده است که افراد بازداشت شده “عمدتا افرادی شناخته شده و دارای سوابق پیشین بازداشت بودند”. هرانا در گزارش خود بر هماهنگ بودن این دستگیری‌ها در نقاط مختلف ایران تاکید کرده است.

نه دلار و نه آمریکایی؛ راه‌حل فرانسه برای تجارت با ایران

February 2, 2018 by · Comments Off on نه دلار و نه آمریکایی؛ راه‌حل فرانسه برای تجارت با ایران 

FranceWEB_99853237_hi044467034بی بی سی – فرانسه برای برطرف کردن دردسرهای استفاده از سیستم بانکی آمریکا، به خریداران ایرانی اعتبار یورویی می‌دهد. نیکلاس دوفورک، رئیس بانک دولتی «ب‌پ‌ائی فرانس»، گفته برای کمک به صادر کنندگان فرانسوی، می توان «یک و نیم میلیارد یورو» اعتبارات مالی اختصاص داد. کشورهای اروپایی از بعد از امضای برجام، می‌خواستند که با ایران روابط تجاری بیشتری داشته باشند اما روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا، کار را برایشان سخت کرده است. آقای ترامپ مخالف برجام است و بارها تهدید کرده که می‌خواهد ایالات متحده آمریکا را از توافق شش قدرت جهانی با ایران خارج کند. آقای دوفورک گفته که در سال ۲۰۱۷ این بانک برنامه‌ریزی‌های بسیاری کرده که بتوانند با ایران تجارت کنند. او احتمال داد که از چهار پنج ماه دیگر اعطای اعتبار به صادرکنندگان کالا و خدمات فرانسوی برای کار با ایرانی‌ها آغاز شود. او گفته که برنامه آنها این است که «دلار در این طرح هیچ نقشی» نداشته باشد و «هیچ فردی با گذرنامه آمریکایی در این طرح» نباشد.

Read more

Bottom