Top

FBI Director Tells Employees He Stands With Them After Memo Release

February 3, 2018 by · Comments Off on FBI Director Tells Employees He Stands With Them After Memo Release 

Read more

یک مسئول آمریکایی: حزب‌الله لبنان سالانه ٧٠٠ میلیون دلار از ایران کمک می‌گیرد

February 3, 2018 by · Comments Off on یک مسئول آمریکایی: حزب‌الله لبنان سالانه ٧٠٠ میلیون دلار از ایران کمک می‌گیرد 

HezbolahWEBadham_tabajaصدای فرانسه – در تحریم‌های تازه علیه حزب‌الله لبنان، ایالات متحد آمریکا هفت مؤسسه و شش نفر را که در تأمین مالی حزب‌الله دست داشته‌اند تحریم کرد. آمریکا تلاش می‌کند شبکه‌های پیچیدۀ مالی وابسته به حزب‌الله و جمهوری اسلامی ایران را فلج کند. در تحریم‌های تازه یک سرمایه‌دار لبنانی به اسم ادهم طًباجه در مرکز توجه آمریکا قراردارد. مقامات آمریکایی ادهم طباجه را به عنوان یکی از مهم‌ترین پشتیبانان مالی حزب‌الله لبنان معرفی می‌کنند. به نظر می‌رسد که طباجه، که بسیار ناشناخته باقی مانده، در مرکز شبکه‌ای باشد که فعالیت‌های مالی گسترده‌ای را در تمامی خاورمیانه و فراتر از آن، در آسیای شرقی و همچنین در آفریقا اداره می‌کند. نام طباجه حدود دو سال قبل نیز در فهرست تحریم‌شدگان دیده می‌شد. اما به گفتۀ یک مسئول آمریکایی که نامش فاش نشده این بار برای طباجه “خیلی بد خواهد شد”. از این پس دارایی‌های همۀ شرکت‌های متعلق به وی و همچنین اموال مدیران آنها در لبنان، سیرالئون و غنا (آفریقای غربی) مسدود خواهد شد. این شرکت‌ها دیگر امکان داد و ستد بین‌المللی نخواهند داشت.

Read more

‘نزدیک پنج هزار نفر’ در اعتراضات دی ماه بازداشت شدند

February 3, 2018 by · Comments Off on ‘نزدیک پنج هزار نفر’ در اعتراضات دی ماه بازداشت شدند 

ArrestingWEB_99862516_96a3258a-3e9b-4e98-8aa8-d369ae8ee57cبی بی سی – علیرضا رحیمی، نماینده مجلس ایران که از زندان اوین بازدید کرده، می‌گوید بنا به آمار سازمان زندان‌های ایران، ۴۹۷۲ نفر در اعتراضات دی ماه در ایران بازداشت شده‌اند. آقای رحیمی از قول رئیس سازمان زندان‌های ایران نوشته است که هنوز ۴۳۸ نفر از بازداشتی‌های اعتراضات در زندان‌های تحت نظر این سازمان نگهداری می‌شوند و وزارت اطلاعات نیز ۵۵ نفر از آنها را در بازداشت دارند. دست کم دو نفر از بازداشت‌ شدگان، به نام‌های سینا قنبری و وحید حیدری در شرایط مشکوکی در زندان درگذشته‌اند  بنا به اعلام مقام‌های رسمی ٢١ نفر نیز در جریان اعتراضات کشته شدند. پس از بازداشت گسترده معترضان، عده‌ای با ابراز نگرانی از بدرفتاری احتمالی با بازداشت‌شدگان، خواهان بازدید نمایندگان مجلس از زندان‌ها بودند. سرانجام روز سه‌شنبه هیاتی از نمایندگان مجلس ایران از زندان اوین بازدید کردند. علیرضا رحیمی، یکی از نمایندگان عضو این هیئت، در کانال تلگرامی خود نوشته است: “با دو دوربین فیلمبرداری و دو عکاس کل مذاکرات و بازدید پوشش داده می‌شد.” آقای رحیمی می‌گوید حدود ۵۰ نفر هنگام بازدید کنار نمایندگان بودند و “تراکم همراهان و افرادی که هیات نمایندگان را در بازدید اسکورت می‌کردند تعجب برانگیز بود.”

Read more

مرگ و میر ناشی از سرطان پروستات بیشتر از سرطان پستان است

February 3, 2018 by · Comments Off on مرگ و میر ناشی از سرطان پروستات بیشتر از سرطان پستان است 

ProtestatWEB_99857480_prostate_deaths_alamyبی بی سی – آمار نشان می‌دهد در بریتانیا برای اولین بار تعداد مردانی که از سرطان پروستات می‌میرند بیشتر از تعداد زنانی است که به خاطر سرطان پستان جان خود را از دست می‌دهند. با پیر شدن جمعیت تعداد بیشتری از مردان به این سرطان دچار می‌شوند و به دلیل ابتلا به آن می‌میرند. بنیاد سرطان پروستات بریتانیا گفته است پیشرفت در تشخیص و درمان بیماری سرطان پستان جواب داده و افزایش بودجه برای تحقیق در باره سرطان پروستات هم می‌تواند مثمر ثمر واقع شود. سرطان ریه و سرطان روده بزرگ در بریتانیا کماکان بیشترین قربانی را می‌گیرند و سرطان پروستات هم اکنون در جای سوم است. آمار سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که در این سال ۱۱ هزار و ۸۱۹ نفر از سرطان پروستات و ۱۱ هزار و ۴۴۲ نفر از سرطان پستان درگذشته‌اند. اگرچه مرگ ناشی از سرطان پروستات طی ده سال گذشته افزایش یافته اما میزان مرگ و میر یا نسبت مرگ ناشی از این بیماری در حد فاصل سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ شش درصد کاهش داشته است. میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در زنان در همین مدت ۱۰ درصد کاهش یافته است که نشان می‌دهد کاهش میزان مرگ و میر در میان زنان سریع‌تر است.

Read more

Bottom