Top

تاثیر پیاده‌روی بر سلامتی و کاهش وزن

February 4, 2018 by · Comments Off on تاثیر پیاده‌روی بر سلامتی و کاهش وزن 

Read more

خراسان، پایتخت موسسه‌های مالی بحران زده

February 4, 2018 by · Comments Off on خراسان، پایتخت موسسه‌های مالی بحران زده 

KhorasanWEB42443334_303صدای آمریکا – از شش موسسه مالی و اعتباری بزرگ بحران‌زده و ورشکسته پنج موسسه در خراسان ثبت شده‌اند. اکنون پرداخت طلب سپرده‌گذاران این موسسه‌ها بر گرده دولت و بودجه عمومی افتاده و مدیران متخلف آنها آزادانه می‌گردند. با اوج‌گیری اعتراض‌های اخیر، بحث مال‌باختگان موسسه‌های مالی و اعتباری ورشکسته بیش از پیش در مرکز توجه قرار گرفت. تظاهرات و حرکت‌های اعتراضی هفتم دی ماه با تجمعی در مشهد زیر عنوان “نه به گرانی” آغاز شد که شماری از مال‌باختگان موسسات اعتباری و مالی نیز در آن شرکت داشتند. از مدت‌ها پیش تعداد زیادی موسسه‌های مالی بدون دریافت مجوز از بانک مرکزی فعالیت خود را آغاز کرده و در مدت کوتاهی با وعده‌ی پرداخت سودهای کلان به جذب سپرده‌ی شهروندان پرداخته‌اند. برخی مسئولان می‌گوید این موسسه‌ها تا چندی پیش یک چهارم نقدینگی کشور را در اختیار داشته‌اند این مراکز که در قالب تعاونی‌های اعتباری، موسسه‌های قرض‌الحسنه و مالی، صرافی و موسسه‌های سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کنند همه به طور رسمی به ثبت رسیده اما بسیاری از آنها به رغم تصویب قانون “تنظیم بازار غیرمتشکل پولی” در سال ۸۳ اقدامی برای دریافت مجوز از بانک مرکزی نکرده‌اند.

Read more

سال ۹۵ آلودگی هوا جان ۲۰ هزار تن را در ایران گرفت

February 4, 2018 by · Comments Off on سال ۹۵ آلودگی هوا جان ۲۰ هزار تن را در ایران گرفت 

AirWEBpollution-4زمانه – آلودگی هوا در تهران، مجدداً مدارس این استان را به تعطیلی کشانده است. همزمان علی رضا رییسی، معاون وزارت بهداشت اعلام کرده که در سال ۹۵ در ایران، ۲۰ هزار تن جان خود را بر اثر آلودگی هوا از دست داده‌اند. به گفته او، آمار مرگ منتسب و غیر مستقیم ۲۰ هزار تن بر اثر آلودگی هوا در سال ۱۳۹۵ طبق فرمول سازمان بهداشت جهانی محاسبه شده است. یک‌چهارم قربانیان آلودگی هوا در این سال ساکنان تهران بودند. تعطیلی مدارس، اجرای طرح ویژه زوج و فرد اعلام این آمار در شرایطی صورت می‌گیرد که یکشنبه ۱۵ دیماه شاخص کیفیت هوای پایتخت ۱۴۵ و ناسالم برای گروه‌های حساس عنوان شده است. شاخص آلودگی هوا، از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک محسوب می‌شود. شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا را تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

Read more

بازداشت ۳۴ کارگر نیشکر هفت تپه؛ اعتصاب ادامه دارد

February 4, 2018 by · Comments Off on بازداشت ۳۴ کارگر نیشکر هفت تپه؛ اعتصاب ادامه دارد 

LabourWEBkargaran-haft-tappeh_Woekers_demo-e1505215206201کانال تلگرامی‌ سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه – در پی اعتصاب مجدد کارگران نیشکر هفت‌ تپه، نیروهای امنیتی ده‌ها تن از کارگران معترض را بازداشت کرده‌اند. کانال تلگرامی‌ سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه نوشته در جریان یورش نیروهای امنیتی ۳۴ تن از کارگران بخش تولید کشاورزی کارخانه بازداشت شده‌اند. بنابر این گزارش بازداشتی ها ابتدا به پاسگاه هفت تپه منتقل شدند و سپس به پلیس امنیت شوش تحویل داده‌ شده‌اند. کمپین نه به زندان نه به اعدام خبر داده که ۲۳ تن از کارگران بازداشتی با دستبند و پابند از پاسگاه هفت تپه به دادگستری شوش منتقل شده‌اند. در آخرین تحولات سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه اعلام کرده تجمع کارگران معترض همچنان در محوطه کارخانه ادامه دارد. این کارگران خواهان آزادی بازداشت‌شدگانند. نام شماری از نمایندگان کارگران از جمله اسماعیل بخشی، کرامت پام، رحیم بساک و رمضان علیپور نیز در میان بازداشتی‌ها به چشم می‌خورد.

Read more

Bottom