Top

Where Will Senate Debate on Immigration End?

February 11, 2018 by · Comments Off on Where Will Senate Debate on Immigration End? 

VOA

Read more

بخشی از بازار تهران آتش گرفت

February 11, 2018 by · Comments Off on بخشی از بازار تهران آتش گرفت 

زمانه – نزدیک به ۱۰۰ مغازه در بازار البسه تهران در آتش سوخت. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران می‌گوید این حادثه تلفات جانی نداشت. جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران از وقوع آتش‌سوزی در بازار تهران خبر داد. به گفته او این حادثه در یک پاساژ قدیمی در خیابان ۱۵ خرداد اتفاق افتاد. ملکی گفت که آتش‌نشان‌ها پس از ۱۰ ساعت توانسته‌اند آتش‌سوزی را مهار کنند. او با بیان اینکه علت حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است، گفت که پیش از این «بارها نسبت به وضعیت ایمنی در بازار تهران هشدار داده شده است». در پیوند با همین موضوع امیر قدیمی‌نژاد رئیس اتحادیه بنکداران تهران «فرسودگی و غیر‌استاندارد بودن سیم‌کشی برق» را علت این حادثه اعلام کرد. او به شبکه خبر صدا و سیما جمهوری اسلامی گفت: انفجار یک کنتور برق سبب آتش‌سوزی در بازار تهران شده است. به گفته قدیمی‌نژاد در این حادثه بیش از ۹۰ مغازه دچار حریق شد. او خسارت مالی این آتش‌سوزی را بیش از ۱۰ میلیارد تومان برآورد کرد.

Read more

February 11, 2018 by · Comments Off on  

صدای آمریکا –  مرگ یک استاد دانشگاه و فعال محیط زیست، پس از سپری شدن نزدیک به دو هفته از دستگیری او در زندان پرسش برانگیز شده است. مقامات قضایی ایران می‌گویند او خودکشی کرده است. خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه ۲۲ بهمن گزارش داد جامعه علمی ایران از شنیدن خبر درگذشت کاووس سید امامی، ۶۳ ساله که یکی از استادان برجسته جامعه شناسی و مدیر بنیاد حیات وحش میراث پارسیان بود، در حالت شوک به سر می‌برد. خانواده آقای سیدامامی، شنبه شب از طریق شبکه‌های اجتماعی از درگذشت این فعال زیست محیطی خبر دادند. مقامات قضایی ایران می‌گویند او که هجده روز پیش به همراه هفت تن از همکارانش بازداشت و زندانی شده بود، دست به خودکشی زده است. عباس جعفری دولت آبادی، دادستان کل تهران، روز شنبه از بازداشت چندین نفر به اتهام جاسوسی خبر داد و گفت که این افراد به بهانه تحقیقات علمی و زیست محیطی اطلاعات محرمانه جمع آوری می‌کردند. او روز یکشنبه نیز خبر مرگ دکتر سیدامامی در زندان را تایید کرد.

Read more

رئیس‌جمهور ایران همه‎پرسی را راه خروج از بن‌بست سیاسی دانست

February 11, 2018 by · Comments Off on رئیس‌جمهور ایران همه‎پرسی را راه خروج از بن‌بست سیاسی دانست 

بی بی سی فارسی – حسن روحانی در سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت جناح‌های سیاسی برای حل اختلاف‌هایشان به همه‌پرسی و صندوق رأی مراجعه کنند و هرچه مردم گفتند عمل کنند. او در سخنرانی خود در روز ۲۲ بهمن گفت: “قانون اساسی بن‌بست‌ها را برداشته و ظرفیت بزرگی دارد و اگر در موضوعی با هم بحث داریم باید به اصل ۵۹ مراجعه کنیم که طبق آن باید به آرای مردم مراجعه کرد.” این بخش از قانون اساسی ایران بر برگزاری همه‌پرسی (رفراندوم) برای تصمیم‌گیری درباره مسائل مهم کشور تأکید دارد. “اسلام گفته که اگر ۴۰ نفر شهادت دهند فردی که از دنیا رفته آدم خوبی بوده حتی اگر بد باشد خداوند او را می‌بخشد اما حالا اگر ۴۰۰ نفر، یک جناح و چند میلیون شهادت دهند یک آدمی خوب است، کافی نیست.” او همچنین درباره حقوق شهروندی مردم گفت:” در حریم خصوصی مردم دخالت نکنیم و یک بار هم که شده فرمان ۸ ماده‌ای امام را بخوانیم و طبق آن عمل کنیم.”

Read more

Bottom