Top

Iranian-Canadian Dies in Custody in Tehran After Crackdown

February 12, 2018 by · Comments Off on Iranian-Canadian Dies in Custody in Tehran After Crackdown 

An Iranian-Canadian university professor detained in Tehran has died in custody, activists and a family member said Sunday, marking the latest suspicious death of a detainee in Iran after a crackdown on dissent following nationwide protests. They identified the professor as Kavous Seyed-Emami, a 63-year-old professor of sociology at Imam Sadeq University in Tehran and the managing director of the Persian Heritage Wildlife Foundation.

Read more

Trump to Unveil $1.5 Trillion Infrastructure Plan

February 12, 2018 by · Comments Off on Trump to Unveil $1.5 Trillion Infrastructure Plan 

 

Read more

۱۷ هزار کتاب درسی در بحرین به خاطر واژه «خلیج فارس» جمع‌آوری شد

February 12, 2018 by · Comments Off on ۱۷ هزار کتاب درسی در بحرین به خاطر واژه «خلیج فارس» جمع‌آوری شد 

زمانه – بحرین ۱۷ هزار کتاب درسی انگلیسی پایه سوم این کشور را به خاطر استفاده از واژه «خلیج فارس» (Persian Gulf) جمع‌آوری کرد تا آنها را دوباره چاپ کند. در یک نقشه تاریخی به نمایش‌گذاشته‌شده در «خانه شیخ سعید» در دبی، امارات متحده عربی، واژه «پرشین» حذف شده است وزارت آموزش بحرین توضیح داده است که سفارش این کتاب‌ها به یک شرکت خارجی داده شده بود و هنگام توزیع آنها به دانش‌آموزان پایه سوم متوجه این «خطا» شده است. کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از به کار بردن این نام به‌رسمیت‌شناخته‌شده به لحاظ بین‌المللی امتناع می‌کنند. آنها می‌گویند این نام تاریخی برای «اعمال سلطه ایران بر منطقه» است. ایران این اتهام را بی‌اساس می‌داند و «خلیج فارس» را تنها نام معتبر خلیجی می‌داند که در مجاورت دریای عمان قرار دارد. کشورهای عربی فعالانه برای تغییر نام خلیح فارس کوشش می‌کنند. در یک نقشه تاریخی به نمایش‌گذاشته‌شده در «خانه شیخ سعید» در دبی، امارات متحده عربی، واژه «پرشین» از این سند حذف شده است.

Read more

فراخوان فعالان سیاسی و مدنی برای برگزاری رفراندم در جهت تغییر نظام

February 12, 2018 by · Comments Off on فراخوان فعالان سیاسی و مدنی برای برگزاری رفراندم در جهت تغییر نظام 

زمانه – روز گذشته، حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی در سخنانی در مراسم حکومتی ۲۲ بهمن با استناد به اصل ۵۹ قانون اساسی پیشنهاد داد که برای حل اختلاف بین جناح‌های سیاسی در ایران یک همه‌‌پرسی برگزار شود. روحانی گفته بود: «اصل ۵۹ قانون اساسی می‌گوید در برخی موارد قانونگذاری و اعمال قوه مقننه در مسایل مهم اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، مراجعه به آراء مستقیم مردم است. اگر در دو مسأله اختلاف نظر داریم، دعوا و شعار ندارد، صندوق آراء را بیاوریم و طبق اصل ۵۹ قانون اساسی هر چه مردم گفتند، به آن عمل کنیم.» اکنون گروهی از فعالان سیاسی و مدنی ایران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که مشکلات و بحران‌های نظام جمهوری اسلامی بسیار فراتر از اختلافات جناحی است: «مسئولان به علت جهالت و ناکارآمدی ساختاری و فساد نهادینه از حل مشکلات زندگی روزمره و عادی جامعه عاجزند. تبعیض، فساد و اختلاس‌های نجومی بیداد می‌کند. محتواى بسیاری از قوانین ظالمانه، مولد تبعیض و مروج خشونت است. قوه قضائیه به جای اجرای عدالت و همین قوانین ناقص، مجری منویات سیاسی زمامداران شده است.»

Read more

Bottom