Top

iddle East Iranian Academics Demand Answers Over Jailed Activist’s Death

February 13, 2018 by · Comments Off on iddle East Iranian Academics Demand Answers Over Jailed Activist’s Death 

Read more

آلودگی هوا در اهواز به شرایط ‘فوق خطرناک’ رسید

February 13, 2018 by · Comments Off on آلودگی هوا در اهواز به شرایط ‘فوق خطرناک’ رسید 

بی بی سی – میزان آلودگی و غلظت گردوغبار در هوای اهواز و چندین شهر دیگر استان خوزستان در جنوب غربی ایران تا ۴۷ برابر حد مجاز رسیده است. همه پروازهای فرودگاه بین‌المللی اهواز لغو شده و مدارس چند شهر از جمله اهواز، آبادان، خرمشهر و ماهشهر تعطیل شده است. شعاع دید افقی تا حدی کاهش یافته که تردد خودروهای سنگین در جاده‌های استان ممنوع شده و جاده ماهشهر به هندیجان به دلیل کاهش شدید شعاع دید و برخورد سه تریلر مسدود شده است. مأموران سازمان هلال احمر ایران در خیابان‌های اهواز ماسک توزیع می‌کنند. شهرهایی که مدارس آنها امروز تعطیل شده عبارتند از اهواز، حمیدیه، باوی، شادگان، آبادان، خرمشهر، هندیجان، امیدیه، ماهشهر، رامهرمز، رامشیر، هویز و دشت آزادگان. اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان اعلام کرده که غلظت ریزگردها در اهواز در ساعت ۱۱ صبح به وقت محلی ۷۱۳۵ میکروگرم در متر مکعب اندازه‌گیری شده در حالی که حد مجاز آن ۱۵۰ میکروگرم در متر مکعب است.

Read more

دهمین روز اعتصاب غذای آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی

February 13, 2018 by · Comments Off on دهمین روز اعتصاب غذای آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی 

صدای آلمان – اعتصاب غذای آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی، فعالان حقوق بشر زندانی که از ۱۴ بهمن آغاز شده بود به دهمین روز رسیده است. پزشک زندان قرچک می‌گوید که در صورت تداوم اعتصاب جان خانم دائمی در خطر قرار می‌گیرد. اعتصاب غذای آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی، دو فعال مدنی زندانی، ادامه دارد. این دو نفر که در چهارم بهمن‌ماه “همراه با ضرب و شتم” از زندان اوین به زندان شهر ری (قرچک) منتقل شده بودند، ۱۰ روز بعد از ورود به این زندان در اعتراض به این “انتقال غیر قانونی” و نقض اصل تفکیک جرائم” دست به اعتصاب غذای تر زدند. این دو کنشگر مدنی تهدید کرده بودند چنانچه تا ۲۱ بهمن به زندان اوین و محل قانونی تحمل زندان خود منتقل نشوند اعتصاب غذای خشک خواهند کرد که با پایان این مهلت دست به اعتصاب غذای خشک زده‌اند. اعتصاب غذای تر به خودداری از خوردن غذا گفته می‌شود و اعتصاب غذای خشک که با خطرات جسمانی بیشتری همراه‌ است زمانی است که زندانی مایعات نیز نمی‌نوشد.

Read more

یکی از مدیران پیشین تلویزیون ایران ‘دو هفته پیش اعدام شده است’

February 13, 2018 by · Comments Off on یکی از مدیران پیشین تلویزیون ایران ‘دو هفته پیش اعدام شده است’ 

بی بی سی – فعالان حقوق بشر ایران گزارش داده‌اند که کریم زرگر، از مدیران پیشین صدا و سیما و بنیانگذار “موسسه راه معرفت” در ایران اعدام شده است. به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر، حکم اعدام آقای زرگر روز دهم بهمن ماه در زندان رجایی‌شهر کرج اجرا شده است. به گفته این خبرگزاری، کریم زرگر و مرجان داوری، همسر سابق او، پیش از این به دلیل تبلیغ و ترویج جنبش عرفانی اکنکار، به اتهاماتی از جمله فساد فی الارض به اعدام محکوم شده بودند. اکنکار جنبشی معنوی است که در دهه شصت میلادی در آمریکا پایه‌گذاری شد و به گفته پیروانش هدف اصلی آن کمک به افراد برای یافتن مسیر بازگشت به سوی خدا از طریق تجربه‌های معنوی شخصی و مستقیم است. روزنامه ایران روز ۲۳ بهمن در خبری بدون ذکر نام یا تاریخ از به دار آویختن مردی میانسال خبر داده که به نوشته این روزنامه “با دایر کردن یک مؤسسه عرفان قلابی در تهران و با کمک همسرش، زنان و دختران گرفتار را به خلوتگاه شیطانی کشانده و نقشه‌های سیاهش را اجرا می‌کرد.” کریم زرگر متولد ۱۳۳۲ در شهر اهواز در جنوب ایران بود و در رشته حقوق در دانشگاه تهران و استراسبورگ فرانسه تحصیل کرده بود.

Read more

Bottom