Top

Successful Atlanta Businessman Triumphs in spite of Sexual Abuse

March 2, 2018 by · Comments Off on Successful Atlanta Businessman Triumphs in spite of Sexual Abuse 

Read more

حداقل مزد ۹۷: اتحاد کارفرمایان و دولت در برابر افزایش دستمزد

March 2, 2018 by · Comments Off on حداقل مزد ۹۷: اتحاد کارفرمایان و دولت در برابر افزایش دستمزد 

زمانه – کمتر از ۲۰ روز به پایان سال باقی مانده و شورای عالی کار برای حداقل دستمزد سال آینده به توافق نرسیده است. فعالان کارگری نزدیک به دولت هم می‌گویند: «چانه‌زنی بی‌فایده است». سه ماه از آغاز رایزنی‌ها برای تعیین حداقل دستمزد گذشته و همانند سال‌های گذشته تعیین آن به آخرین روزهای سال موکول شده است. ناصر چمنی رئیس اتحادیه انجمن‌های صنفی کارگران آذربایجان شرقی این وضعیت را «ترفند دولت و کارفرمایان» برای عدم پذیرش خواسته کارگران می‌داند. او خواسته کارگران را اعمال بند دوم ماده ۴۱ قانون کار دانست. بر اساس ماده ۴۱ قانون کار تعیین حداقل دستمزد می‌بایست بر اساس نرخ تورم رسمی سالانه و همچنین تامین حداقل‌های زندگی یک خانوار باشد.

Read more

دلار از روند ثبت‌سفارش کالا درایران حذف شد، یورو در تعاملات تجاری جای دلار نشست

March 2, 2018 by · Comments Off on دلار از روند ثبت‌سفارش کالا درایران حذف شد، یورو در تعاملات تجاری جای دلار نشست 

صدای فرانسه – با درخواست رئیس‌کل بانک مرکزی و دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، ثبت‌سفارش واردات کالا با دلار ممنوع اعلام شد. این تصمیم بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی صورت گرفته و از روز گذشته ۲۸ فوریه/ نهم اسفندماه لازم‌الاجرا شده است. این تصمیم به‌دلیل کنترل سیاست‌های سختگیر‌انه آمریکا و فشارهای این کشور بر ایران در مورد تراکنش‌های مالی و تجاری با دلار اتخاذ شده است. این تصمیم  همچنین در راستای کاهش تقاضای دلار در بازار و مدیریت بازار ارز و  واردات کشور است.ابلاغیه دیروز بانک مرکزی شامل درخواست‌هایی با نوع ارز «دلار آمریکا» که قبل از تاریخ یاد شده، مجوز ۸ رقمی ثبت‌سفارش خود را دریافت کرده‌اند، نمی‌شود. منابع آگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از ارسال نامه‌ای از سوی رئیس کل بانک مرکزی به محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر می‌دهند. نامه‌ای که در آن عنوان شده است: «در شرایطی که به علت تداوم تحریم‌های اولیه آمریکا، دسترسی شبکه بانکی کشور به سیستم‌های دلاری به‌طور کامل قطع است، ثبت سفارش به دلار آمریکا به مفهوم استفاده از شبکه صرافی به منظور تامین مالی واردات است. این وضعیت از یکسو سبب افزایش تقاضای دلار آمریکا در صرافی‌ها شده و از سوی دیگر در تناقض فاحش با تاکیدهای مداوم رئیس‌جمهوری مبنی بر انتقال گردش مالی تجارت کشور از صرافی ها به شبکه بانکی است.»

Read more

روسای هیات‌های استانی کشتی در حمایت از خادم استعفا دادند

March 2, 2018 by · Comments Off on روسای هیات‌های استانی کشتی در حمایت از خادم استعفا دادند 

صذای آمریکا – بعد از اینکه رسول خادم رییس فدراسیون کشتی ایران در انتقاد به سیاست نظام جمهوری اسلامی در قبال مسابقه ورزشکاران ایرانی مقابل اسرائیلی‌ها استعفا داد، روز جمعه اعلام شد، روسای هیات های کشتی سراسر کشور نیز استعفای خود را اعلام کردند. حسین مرعشیان، رییس هیات کشتی خوزستان با اعلام این خبر گفت: روسای هیات های کشتی در درخواستی کتبی به رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی و دبیر مجمع این فدراسیون، از وی خواستند از وزیر ورزش به عنوان رییس مجمع بخواهد تا سریعا دستور برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی را برای رسیدگی به اتفاقات رخ داده صادر کند. مقام های وزارت ورزش که انتظار این همراهی را نداشتند، اعلام کردند نیازی به مجمع فوق العاده نیست و حتی یکی از مقام ها به خبرگزاری دولتی ایرنا گفته، وزارت ورزش استعفای خادم را قبول نکرده است.

Read more

Bottom