Top

Trump Threatens to Tax European-built Cars as Trade War Rhetoric Builds

March 4, 2018 by · Comments Off on Trump Threatens to Tax European-built Cars as Trade War Rhetoric Builds 

VOA – President Donald Trump threatened on Saturday to impose a tax on European cars if the European Union chooses to retaliate against his plans to place tariffs on imported steel and aluminum. In a tweet Saturday morning, Trump said the U.S. had an “$800 Billion Dollar Yearly” trade imbalance because of “very stupid” trade deals and policies. He warned that if the EU increased “tariffs and barriers” against American-made products, “we will simply add a Tax on their Cars.”Presently, the U.S. imposes a 2.5 percent tariff on European-built cars and Europe imposes a 10 percent tariff on U.S.-built cars.

Read more

نمایشگاه هنری قربانیان اسیدپاشی در ایران، تلاشی برای مقابله با خشونت

March 4, 2018 by · Comments Off on نمایشگاه هنری قربانیان اسیدپاشی در ایران، تلاشی برای مقابله با خشونت 

صدای آمریکا – در ایران، بهره گیری دو زن و یک مرد آسیب دیده از اسید پاشی از هنر، الهام بخش آنان و زنان دیگری شده است، که قربانی خشونت شده‌اند. خبرگزاری فرانسه در گزارشی از در این زمینه از برپایی نمایشگاهی در یک گالری در تهران خبر داد که آثار هنری معصومه عطایی و دو قربانی دیگر اسیدپاشی، در آن به نمایش گذاشته شده است . معصومه عطایی که هشت سال پیش، با اسیدی که پدر شوهرش روی صورتش ریخت برای همیشه بینایی‌اش را از دست داد، گفت که نمی‌خواهد زندگی خود را قربانی دیو صفتی مردی کند که با اتکا به قوانین بیرحمانه و مردسالار، از مجازات گریخت. همراه او در این نمایشگاه، زیور پروین و محسن مرتضوی، دو قربانی دیگر اسید پاشی، آثار هنری سفالی، معرق، مجسمه و نقاشی های برجسته خود را به معرض تماشا گذاشته‌اند، تا علاوه بر بازتاب داستان زندگی خود، برای «انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی در ایران» کمک مالی گردآوری کنند.

Read more

یکی از دراویش گنابادی ‘در اثر ضربات وارده در بازجویی کشته شد’

March 4, 2018 by · Comments Off on یکی از دراویش گنابادی ‘در اثر ضربات وارده در بازجویی کشته شد’ 

بی بی سی فارسی – سایت مجدوبان نور، پایگاه خبری دراویش نعمت‌الهی گنابادی، از کشته شدن محمد راجی، یکی از دراویش بازداشتی “در اثر ضربات وارده در حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس” خبر داده است آقای راجی یکی از صدها درویشی بود که در حوادث و درگیری‌های اول اسفند ماه در خیابان پاسداران تهران بازداشت شد. خانواده آقای راجی به سایت مجذوبان نور گفته‌اند که مأموران اداره آگاهی شاهپور تهران (وحدت اسلامی) روز شنبه ۱۲ اسفند از آنها خواسته‌اند “برای شناسایی” زندانی به همراه عکس و مدارک او به اداره آگاهی بروند. بنا بر این گزارش صبح امروز یکشنبه ۱۳ اسفند، خانواده این درویش به اداره آگاهی رفته‌اند و ماموران ابتدا به آنها گفته‌اند که آقای راجی در کما است. اما بعد از چند ساعت با تلفن درگذشت او را به خانواده اطلاع داده‌اند.

Read more

حدود ۱۴هزار کشته در حوادث رانندگی ده ماه گذشته در ایران

March 4, 2018 by · Comments Off on حدود ۱۴هزار کشته در حوادث رانندگی ده ماه گذشته در ایران 

سازمان پزشکی قانونی ایران اعلام کرده که از ابتدای فروردین تا پایان دی ماه امسال نزدیک به چهارده هزار نفر جان خود را در تصادفات رانندگی از دست داده‌اند. بیشترین تلفات در استان‌های فارس، تهران و خراسان بوده است. خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) روز شنبه (۱۲ اسفند/ ۳ مارس) به نقل از سازمان پزشکی قانونی کشور گزارش داد که در ۱۰ ماه سال جاری ۱۳ هزار و ۸۷۴ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۳۹۵) با ۱۳ هزار و ۸۲۵ تن جان‌باخته، چهار دهم درصد افزایش یافته است. بر اساس این گزارش، در این مدت از مجموع تلفات انسانی ۹ هزار و ۲۴۱ نفر در جاده‌های برون‌شهری، ۳ هزار و ۶۹۹ تن در مسیرهای درون‌شهری، ۹۰۸ نفر در جاده‌های روستایی و ۲۶ نفر نیز در مسیرهایی نامعلوم جان خود را از دست داده‌اند.

Read more

Bottom