Top

Iranian Filmmaker’s Comment on Tehran’s Role in Syria Sparks Controversy

March 6, 2018 by · Comments Off on Iranian Filmmaker’s Comment on Tehran’s Role in Syria Sparks Controversy 

VOA – An Instagram post by an outspoken, internationally acclaimed filmmaker and activist triggered a new debate among Iranians on whether Tehran should continue its strong presence in Syria. Comments by Tahmineh Milani, 57, were construed as a mockery to the “Shrine Defenders,” a term Tehran uses for its fighters stationed in Syria. “The presence in Syria is a matter of discord and dispute by many Iranians,” wrote Milani, who in 2001 was arrested, jailed and charged with misusing the arts in support of counterrevolutionary and blasphemy. Following support from fellow filmmakers and international pressure, she was released after two weeks. Conservative news outlets and websites close to the government started a smear campaign against Milani, calling her “the fifth column of the enemy in the cloak of an artist.”

 

Read more

دانشگاه آزاد قصد اخراج ۵۰۰ استاد دانشگاه را دارد

March 6, 2018 by · Comments Off on دانشگاه آزاد قصد اخراج ۵۰۰ استاد دانشگاه را دارد 

زمانه – پس از اعلام اخراج چند استاد دانشگاه آزاد، اکنون استادان این دانشگاه می‌گویند مسئولان دانشگاه آزاد فهرست بلندبالایی از استادان را تهیه کرده‌اند که باید از این دانشگاه اخراج شوند. مسئولان دانشگاه آزاد می‌خواهند چهره این دانشگاه را به‌کل تغییر دهند. خبرآنلاین به نقل از استادان دانشگاه آزاد نوشته است که فهرستی ۵۰۰ نفره از استادان قابل اخراج این دانشگاه آماده شده و آن‌ها به‌زودی از این دانشگاه اخراج خواهند شد. شهلا کاظمی‌پور، استاد دانشکده علوم انسانی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفته است که در حال حاضر «مدیریت جدید دانشگاه به این نتیجه رسیده که تعداد اساتید به تعداد دانشجوها تجاوز کرده، دانشجوهای لیسانس کمتر شده‌اند و به‌طور کل جمعیت دانشجویی رو به کاهش است و براین اساس تصمیم گرفته برای تعدیل نیرو یک سری از اساتید را که از جای دیگر حقوق دریافت می‌کنند را حذف کنند.» در روزهای اخیر دانشگاه آزاد اسلامی، استادان این دانشگاه همچون باقر ساروخانی،مصطفی ازکیا، صادق زیباکلام، رضا داوری اردکانی، گودرز افتخار جهرمی و عده‌ای دیگر را از کار برکنار کرده است.

Read more

‘بازداشتی ها در ایران از جمله در معرض خشونت جنسی هستند’

March 6, 2018 by · Comments Off on ‘بازداشتی ها در ایران از جمله در معرض خشونت جنسی هستند’ 

در یک گزارش سازمان ملل متحد درباره ایران که دوشنبه منتشر شد آمده به نظر می رسد که بازداشتی ها در این کشور به صورتی سیستماتیک در معرض شکنجه و آزار از جمله خشونت جنسی قرار می گیرند. به گزارش خبرگزاری فرانسه این گزارش همچنین رد دسترسی زندانیان به معالجات پزشکی را محکوم می کند. در این گزارش آمده است: “گزارش های مکرر دریافتی حاکی از وجود یک الگوی فشار فیزیکی یا روانی بر زندانیان برای واداشتن آنها به اعتراف است، که بعضی از آنها از تلویزیون پخش می شود.” پیش نویس این گزارش را عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران که ماه پیش در سن ۶۶ سالگی درگذشت تهیه کرده بود. قرار است این گزارش هفته آینده در شورای حقوق بشر سازمان ملل به بحث گذاشته شود.

Read more

جهانگیری: آنچه باید نگران‌مان کند کینه مردم نسبت به نظام است

March 6, 2018 by · Comments Off on جهانگیری: آنچه باید نگران‌مان کند کینه مردم نسبت به نظام است 

صذای آلمان – معاون اول روحانی با اشاره به “خسارات و منافع” اعتراضات دی‌ماه گفت: «آنچه باید ما را نگران کند نفرت، خشم و کینه مردم نسبت به مسئولان و نظام است». جهانگیری همچنین نسبت به خطر تبدیل “اعتراض” مردم “به نفرت و خشم” هشدار داد. اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت دوازدهم، طی سخنانی در روز سه‌شنبه (۱۵ اسفند/ ۶ مارس) از جمله به تظاهرات سراسری دی‌ماه گذشته در ایران پرداخت و گفت که این اعتراضات “هم خسارات و هم منافعی” داشته است. او افزود: «همه شخصیت‌های سیاسی حتی از کسانی که انتظار نمی‌رفت بیان کردند که اعتراض حق مردم است». جهانگیری در عین حال افزود: «البته در برخی اعتراضات حرفهای بی‌ربطی زده شد که برای ما قابل قبول نبود، اما همه به این نتیجه رسیدند که باید صحبت مردم را شنید». معاون اول رئیس جمهوری ایران که در “همایش استانداران و مدیران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور” سخن می‌گفت، مخاطبان خود را به شنیدن اعتراض مردم و نداشتن نگرانی از آن فراخواند و نتیجه گرفت: «آنچه ما را باید نگران کند نفرت، خشم و کینه مردم نسبت به مسئولان و نظام است، بنابراین نباید اجازه دهیم اعتراض مردم به نفرت و خشم تبدیل شود

Read more

Bottom