Top

Defense Officials: Russia Poised to Challenge US for Military Dominance

March 9, 2018 by · Comments Off on Defense Officials: Russia Poised to Challenge US for Military Dominance 

VOA – Russia’s campaign to modernize and strengthen its armed forces is increasingly putting U.S. and European forces at risk, with some defense officials raising concerns Moscow’s military soon could challenge the U.S. and its allies for dominance across the continent. Most of the focus in recent weeks has been on Russia’s newfound confidence in its nuclear arsenal after President Vladimir Putin boasted about four new delivery systems designed to make U.S. defenses “useless.” Of equal concern to U.S. and European officials, however, is Russia’s remade conventional military might, which has been displayed and tested in places like Ukraine and Syria.

Read more

زنان برده باردار در بریتانیا با خطرهای زیادی مواجه هستند

March 9, 2018 by · Comments Off on زنان برده باردار در بریتانیا با خطرهای زیادی مواجه هستند 

بی بی سی -یک موسسه خیریه بریتانیایی اعلام کرده که یک چهارم زنان نجات یافته از برده‌داری مدرن در این کشور باردار هستند و در “معرض تهدید و آسیب قرار دارند”. هستیا که یک نهاد حامی قربانیان برده‌داری مدرن است، در گزارشی گفته که این زنان باردار توانسته‌اند فرار کنند یا توسط قاچاقچیان رها شده‌اند اما از هیچگونه مراقبت‌های بهداشتی برخوردار نیستند. تحقیق این نهاد نشان می‌دهد که بسیاری از این افراد “در فکر خودکشی هستند، همه آنها منزوی شده و برای مدت زمان طولانی تماس با مادرانشان را از دست داده‌اند.” این قربانیان برده‎داری مدرن زنانی هستند که به آنان با حیله وعده کار داده یا به طور غیرقانونی به بریتانیا آورده شده‌اند و ممکن است هیچگونه مدارک شناسایی ندانشته باشند یا کسی نباشد که بتوانند از او کمک بخواهند.

Read more

بحث حجاب به موضوع ولایت‌پذیری کشیده شده؛ نمونه محمدرضا زائری

March 9, 2018 by · Comments Off on بحث حجاب به موضوع ولایت‌پذیری کشیده شده؛ نمونه محمدرضا زائری 

زمانه – بحث حجاب بالا گرفته است. حکومت علاوه بر واکنش شدید در برابر جریان «دختران خیابان انقلاب» بر آن است که کلا اظهار نظر درباره حجاب اجباری را ممنوع کند. گام اول ساکت کردن «خواص» است، نکته‌ای که خامنه‌ای در منبر دیروز خود بر آن تأکید ورزید. منظور رهبر نظام از خواص خودی‌هاست، روحانیت، مقامات، آقازاده‌ها، اصلاح‌طلبان، روزنامه‌نگارانی چون عباس عبدی که منتقد قانونی محسوب می‌شوند و با حرف‌ها و نوشته‌هایشان در هفته‌های اخیر در مورد اجبار به حجاب پرسش‌هایی مطرح کرده‌اند. محمدرضا زائری از همین دسته اشکال‌گیران است.

Read more

تجمع صدها کشاورز معترض ورزنه ‘برای تخریب لوله‌ انتقال آب’

March 9, 2018 by · Comments Off on تجمع صدها کشاورز معترض ورزنه ‘برای تخریب لوله‌ انتقال آب’ 

بی بی سی – کشاورزان معترض در ورزنه، در حدود صد کیلومتری شرق اصفهان، در چندمین روز اعتراضاتشان مقابل تاسیسات محلی انتقال آب تجمع کرده و علیه مسئولان شعارهای تندی دادند. ده‌ها مامور امنیتی در مقابل کشاورزان مستقر شدند و برای پراکندن آنها از گاز اشک آور استفاده کردند. بعضی از معترضان چوب در دست دارند و یکی از شعارهایشان حاکی از این است که خواستار تخریب لوله انتقال آب به یزد هستند. ویدئوهای دریافتی نشان‌ می‌دهد که صدها کشاورز معترض، یا حتی تا چند هزار نفر، به سمت تاسیسات انتقال آب حرکت می‌کنند.

Read more

Bottom