Top

دختر ۸ ساله وزنه‌بردار در ایران خبرساز شد

March 10, 2018 by · Comments Off on دختر ۸ ساله وزنه‌بردار در ایران خبرساز شد 

بی بی سی – انتشار عکس‌ها و فیلم‌هایی از یک دختر وزنه‌بردار ۸ ساله در ایران خبرساز شده است. در تصاویر اولی که منتشر شد، آی‌سن ادیب، وزنه‌بردار مقیم اردبیل که اجازه نیافته بود در افتتاحیه مسابقات شرکت کند، گریه می‌کند. فدراسیون وزنه‌برداری ایران از آی‌سن ادیب دعوت کرده بود تا از اردبیل به اهواز برود و در افتتاحیه مسابقات بین‌المللی جام فجر وزنه بزند. اما به گفته خانواده آی‌سن، مسئولان حراست یک نهاد دولتی که متولی برگزاری مسابقه بود، اجازه این کار را ندادند. عکس آی‌سن ادیب که با ناراحتی روی سن گریه می‌کند و فیلم‌های تمرین او در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است. افتتاحیه مسابقات روز هفدهم اسفند بود و قرار بود آی‌سن ادیب که از دو روز پیش از مسابقات تمرین می‎کرد، در مراسم اجرای نمایشی داشته باشد. خانواده آی‌سن می‌گویند مأموران شرکت نفت با “برخوردی زننده” نگذاشتند که او روی سن برود

Read more

گزارشی درباره روند محدودیت و سانسور اینترنت توسط جمهوری اسلامی ایران

March 10, 2018 by · Comments Off on گزارشی درباره روند محدودیت و سانسور اینترنت توسط جمهوری اسلامی ایران 

صدای آمریکا

Read more

آیت‌الله صادق شیرازی کیست و چرا با جمهوری اسلامی مخالف است؟

March 10, 2018 by · Comments Off on آیت‌الله صادق شیرازی کیست و چرا با جمهوری اسلامی مخالف است؟ 

صدای آلمان – حمله طرفداران آیت‌الله صادق حسینی شیرازی به سفارت جمهوری اسلامی در لندن خبرساز شده است. حمله‌‌ای که ساعاتی پس از آن پایان یافت و پلیس مهاجمان را دستگیر کرد. اکنون بسیاری می‌پرسند صادق شیرازی کیست و چه می‌گوید. غروب جمعه ۱۸ اسفند (۹ مارس) عده‌ای به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن حمله کرده، پرچم جمهوری اسلامی را پایین کشیده و علیه رهبران ایران شعار دادند. اقدامی که با دخالت پلیس بریتانیا و دستگیری مهاجمان خاتمه یافت. خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) مهاجمان را طرفداران آیت‌الله صادق حسینی شیرازی و وابسته به گروهی به نام (خدام المهدی) خوانده است.

Read more

اشغال ساختمان سفارت سابق ایران در بن در همبستگی با زنان ایرانی

March 10, 2018 by · Comments Off on اشغال ساختمان سفارت سابق ایران در بن در همبستگی با زنان ایرانی 

زمانه – گروهی از فعالان آنارشیست ساختمان سابق سفارت جمهوری اسلامی در شهر بن را هشتم مارس و به مناسبت روز جهانی زن اشغال کردند. اشغال سفارت سابق به سومین روز خود وارد شده است. «انستیتو پژوهش‌های آنارشیستی»،‌ گروهی که مسئولیت اشغال ساختمان سفارت سابق ایران در آلمان را برعهده گرفته است، با انتشار بیانیه‌ای هدف خود را همراهی با اعتراضات مردم ایران اعلام کرد. ایران هنوز مالکیت این ساختمان را در دست دارد. این فعالان آنارشیست گفته‌اند که هشت مارس را برای انجام این حرکت انتخاب کردند تا همبستگی خود را با مبارزات زنان در سرتاسر جهان و به خصوص زنان ایرانی اعلام کنند. این بیانیه‌ یکی دیگر از هدف‌ها را فرصتی برای ساختن فضایی غیرتجاری در راستای خودسازماندهی علیه سیاست‌های نئولیبرالی شهری در بن معرفی می‌کند. همچنین اعتراض به فروش فناوری‌های امنیتی از سوی کمپانی‌های آلمانی همچون زیمنس به ایران که به گفته این گروه «برای سرکوب بی‌رحمانه مردم در ایران» به کار گرفته می‌شوند،‌ یکی دیگر از اهداف انستیتو پژوهش‌های آنارشیستی است.

Read more

Bottom