Top

With Pompeo’s Rise, Uncertainty Deepens for Iran Nuclear Deal

March 14, 2018 by · Comments Off on With Pompeo’s Rise, Uncertainty Deepens for Iran Nuclear Deal 

شهردار تهران استعفای کتبی خود را به شورا داد

March 14, 2018 by · Comments Off on شهردار تهران استعفای کتبی خود را به شورا داد 

بی بی سی – محمدعلی نجفی، شهردار تهران، بعد از حدود هفت ماه اداره شهرداری، استعفای کتبی خود را به شورای شهر داد. شورای شهر تهران که امروز، ۲۳ اسفند، برای بررسی این استعفا جلسه اضطراری و غیرعلنی داشت، اعلام کرد که در اولین جلسه رسمی سال ۱۳۹۷ در فروردین ماه نظر خود را اعلام خواهد کرد. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، بعد از جلسه اضطراری امروز گفته است که تا جلسه بعدی شورای شهر در سال جدید خورشیدی، محمدعلی نجفی همچنان شهردار تهران خواهد بود. آقای هاشمی گفته که عصر دیروز، ۲۲ اسفند، استعفای آقای نجفی را دریافت کرده و به سایر اعضا اطلاع داده تا امروز جلسه غیرعلنی برگزار شود. خبر استعفای آقای نجفی امروز صبح به طور ناگهانی اعلام شد در حالی که شماری از اعضای شورای شهر تهران آن را تکذیب کردند. ساعاتیبعد، احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران، تأیید کرد که آقای نجفی استعفای کتبی داده است.

Read more

بریتانیا ۲۳ دیپلمات روس را اخراج می‌کند

March 14, 2018 by · Comments Off on بریتانیا ۲۳ دیپلمات روس را اخراج می‌کند 

بی بی سی – ترزا می، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد که این کشور به تلافی حمله به یک جاسوس سابق روس با سم اعصاب در جنوب بریتانیا، ۲۳ دیپلمات روسیه را از بریتانیا اخراج می‌کند. خانم می گفت که این افراد در واقع مأموران اطلاعاتی روسیه هستند که به نام دیپلمات در بریتانیا فعالیت می‌کنند. او یک هفته به این ۲۳ نفر فرصت داده تا خاک بریتانیا را ترک کنند. دولت بریتانیا تا نیمه‌شب سه‌شنبه ۱۳ مارس به روسیه فرصت داده بود تا درباره استفاده از سم اعصاب ساخت روسیه در حمله به سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه‌ سابق روس و دخترش یولیا توضیح دهد. روسیه در مهلت تعیین‌شده توضیحی درباره این مسئله نداد و بارها دست داشتن در حمله به سرگئی اسکریپال و دخترش را تکذیب کرده است. نخست وزیر بریتانیا در پارلمان اعلام کرد که تحریم‌های تازه‌ای را علیه روسیه پیشنهاد خواهد داد و علیه “افراد متنفذ و فاسد روسیه” در بریتانیا اقدام خواهد کرد.

Read more

دست‌کم چهار کشته و دو هزار مجروح در حوادث چهارشنبه سوری

March 14, 2018 by · Comments Off on دست‌کم چهار کشته و دو هزار مجروح در حوادث چهارشنبه سوری 

صذای آلمان – حوادث شب آخرین چهارشنبه سال ۹۶ دست‌کم چهار کشته و بیش از دو هزار مجروح به جا گذاشت. با این همه رئیس پلیس پایتخت و رئیس سازمان اورژانس می‌گویند مراسم چهارشنبه‌سوری امسال به نسبت سال‌های قبل کم‌حادثه‌تر بود. پیر حسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور صبح امروز (چهارشنبه ۲۳ اسفند/ ۱۴ مارس) اعلام کرد که مطابق آماری که تاکنون از سراسر ایران جمع‌آوری شده، تعداد مجروحان حوادث مرتبط با مراسم چهارشنبه سوری به ۲۰۸۲ نفر می‌رسد. به گزارش خبرگزاری ایسنا در حوادث روز گذشته و روزهای قبل دست‌کم چهار نفر در تهران، کرج، اردبیل و زنجان جان خود را از دست داده‌اند و عده‌ای دچار نقص عضو شده‌اند.

Read more

Bottom