Top

چرا موساد درخواست شاه را برای ترور خمینی رد کرد؟

April 30, 2018 by · Comments Off on چرا موساد درخواست شاه را برای ترور خمینی رد کرد؟ 

 

رادیو فرانسه

Read more

روش جدید دختران برای حضور در ورزشگاه؛ گریم حرفه‌ای و تبدیل به مردانی با ریش

April 30, 2018 by · Comments Off on روش جدید دختران برای حضور در ورزشگاه؛ گریم حرفه‌ای و تبدیل به مردانی با ریش 

صدای آمریکا – هنوز حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌ها برای تماشای فوتبال ممنوع است اما چند دختر جوان برای حضور در بازی آخر لیگ برتر ایران و شرکت در جشن قهرمانی پرسپولیس دست به ایده جدیدی زدند. آنها با گریم زیاد و حرفه ای خود را به شکل مردانی با ریش در آوردند و به این ترتیب توانستند وارد ورزشگاه شوند. روز جمعه پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان سپیدرود رشت بود و چون از مدتی قبل قهرمانی پرسپولیس قطعی شده بود، جشن قهرمانی در پایان بازی برگزار می شد. همین انگیزه ای بود برای خیلی از دختران تا به هر ترتیبی به ورزشگاه بروند.ماموران مانع دختران برای حضور در ورزشگاه هستند. آنها می گویند مقامات کشور از آنها خواسته اند که مانع حضور زنان در ورزشگاهها شوند.

Read more

بیانیه دو سازمان حقوق‌بشری: هفت گور جمعی قربانیان اعدام‌های ۶۷ عامدانه در حال تخریب است

April 30, 2018 by · Comments Off on بیانیه دو سازمان حقوق‌بشری: هفت گور جمعی قربانیان اعدام‌های ۶۷ عامدانه در حال تخریب است 

دو نهاد پیگیر وضعیت حقوق بشر در ایران براساس تحقیقی مشترک درباره هفت “گور دسته‌جمعی” اعلام کرده‌اند که جمهوری اسلامی ایران “عامدانه” مشغول از بین بردن آثار جرم مربوط به قربانیان اعدام‌های دهه شصت در آن مکان‌ها است. سازمان عفو بین‌الملل و سازمان عدالت برای ایران در این گزارش مشترک اعلام کرده‌اند شواهد جدید از جمله تصاویر ماهواره‌ای، فیلم‌های ویدئویی و عکس‌هایی از تبریز، قروه، مشهد، اهواز و شهرهای دیگر به دست آورده‌اند که نشان می‌دهد بر روی بعضی مکان‌ها بتن ریخته یا با بولدوزر خراب شده است. سازمان عدالت برای ایران می‌گوید ۱۲۰ مکان را در ایران شناسایی کرده که تصور می‌شود حدود چهار تا پنج هزار زندانی سیاسی که در سال ۱۳۶۷ اعدام شده‌اند، آنجا دفن شده باشد.

Read more

۸۰ هزار مداح و ۹۱ هزار هیئت مذهبی در ایران فعالیت می‌کنند

April 30, 2018 by · Comments Off on ۸۰ هزار مداح و ۹۱ هزار هیئت مذهبی در ایران فعالیت می‌کنند 

زمانه – برای ۹۱ هزار هیئت مذهبی در ایران مجوز صادر شده است. تعداد مداحان مذهبی فقط ده هزار تن از هیئت‌های مذهبی کمتر است. رضا معممی‌مقدم مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی ایران تعداد هیئت‌های مذهبی که از این نهاد متولی امور مذهبی مجوز دریافت کرده‌اند را ۹۱ هزار مورد اعلام کرد. به گفته او ۸۰ هزار مداح مذهبی نیز در ایران فعالیت دارند. معممی‌مقدم گفته است که از این تعداد اطلاعات مربوط به ۶۰ هزار مداح در سامانه الکترونیکی مداحان ثبت شده است. او جمعیت مداحان زن را هم ۱۰ هزار تن اعلام کرده و گفته است که مداحان در این سامانه‌ براساس سطوح‌های مختلف رتبه‌بندی می‌شوند. به گفته معممی‌مقدم مداحان ثبت شده در این سامانه تحت آموزش قرار می‌گیرند. جمهوری اسلامی ایران از مهر ۱۳۹۵ دانشگاه مداحی را تاسیس و در این رشته دانشجو می‌پذیرد. در همین راستا وزارت آموزش و پرورش نیز با تاسیس مدارس معارف اسلامی بخشی از وظایف آموزشی خود را به سازمان تبلیغات اسلامی واگذار کرده است.
 

Read more

در ایران زیر ۴۰ ساله‌ها بیشتر طلاق می‌گیرند

April 29, 2018 by · Comments Off on در ایران زیر ۴۰ ساله‌ها بیشتر طلاق می‌گیرند 

صدای آلمان

Read more

تبریز ۲۰۱۸ و چشم‌انداز گردشگری در ایران

April 29, 2018 by · Comments Off on تبریز ۲۰۱۸ و چشم‌انداز گردشگری در ایران 

صدای آلمان – تبریز سال ۲۰۱۸ پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی شده است. مسئولان گردشگری از اختصاص هزار میلیارد ریال برای مرمت بناهای تاریخی در ایران خبر داده‌اند. اوضاع امنیتی ایران در حال حاضر برای گردشگران در وضعیت علامت سوال است. در نهمین اجلاس کشورهای اسلامی در نیجریه، وزرای گردشگری این کشورها، تبریز را برای سال ۲۰۱۸ به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب کردند.  رقابت اصلی بین شهرهای یزد و تبریز بود که ویژگی‌های ازپیش اعلام شده سازمان کشورهای اسلامی را داشتند. نهایتا در رای‌گیری وزرای گردشگری، تبریز انتخاب شد. سامانه خبری تبریز ۲۰۱۸  ازاحمد حمزه‌زاده، قائم مقام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نقل می‌کند: «وجود آثار تاریخی متنوع یکی از پارامترهای مهم انتخاب پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی به شمار می‌آید. استان آذربایجان شرقی دارای ۴ هزار اثر تاریخی ثبت شده است که از این تعداد ۳ اثر در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است. از دیگر پارامترهای آنها، صنایع دستی بود. در شهر تبریز بیش از ۸۰ نوع رشته صنایع دستی در حال فعالیت است.»

Read more

جنجال بر سر ادعای همکاری همسران کشته‌شدگان جنگ با نهادهای امنیتی

April 29, 2018 by · Comments Off on جنجال بر سر ادعای همکاری همسران کشته‌شدگان جنگ با نهادهای امنیتی 

صدای آلمان – مصاحبه یک فعال اصلاح‌طلب با وب‌سایت خبری «انصاف‌نیوز» درباره «نقش رسوایی‌های اخلاقی در حذف سیاستمداران جمهوری اسلامی» و سوء استفاده از زنان کشته‌شدگان جنگ ایران و عراق برای ایجاد این رسوایی‌ها جنجالی شده است. عبدالله ناصری در این مصاحبه به موضوع سوء استفاده دستگاه‌های امنیتی از زنان خبرچین برای ایجاد رسوایی‌های جنسی علیه مسئولان دولتی یا دستیابی به اطلاعاتی درباره آنها در سال‎های گذشته پرداخته؛ زنانی که در این مصاحبه «پرستوها» خوانده شده‌اند. انصاف‌نیوز در شرح این مصاحبه کناره‌گیری برخی مسئولان دولتی جمهوری اسلامی تا کنون را با استناد به گزارش برخی رسانه‌های محافظه‌کار به فعالیت احتمالی این زنان مربوط می‌داند. ناصری در این گفت‌و‌گو «پرستو»شدن زنان را به «نیازهای اجتماعی، نیازهای روحی و عاطفی و همچنین نیازهای اقتصادی» خوانده است. او روابط جنسی منجر به رسوایی بین پرستوها با برخی مسئولان را «ازدواج غیررسمی» و «روش‌های مباح شرعی» توصیف کرده است.

Read more

رهبر ایرانی یک باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در آلمان دستگیر شد

April 29, 2018 by · Comments Off on رهبر ایرانی یک باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در آلمان دستگیر شد 

رادیو فرانسه – پلیس آلمان در آپارتمان یک ایرانی متهم به رهبری یک باند ۴٠ نفره، ٧١ کیلو مواد مخدر و ۴٠٠ هزار یورو پول نقد کشف کرد. اعضای این شبکه تحت بازجوئی قرار گرفتند؛ تاکنون دست کم ٧ تن از آنان روانه زندان شده‌اند. به گزارش رسانه‌های آلمانی، رهبر باند قاچاق دارای تابعیت دوگانه ایرانی و آلمانی است. پلیس وی را جمعه ٧ اردیبهشت/ ٢٧ آوریل در شهر “دوسلدورف” شناسائی کرد. اعضای باند که هویت و ملیت آن‌ها هنوز اعلام نشده، مواد مخدر را از آلمان به ژاپن، استرالیا و آمریکای شمالی، قاچاق می‌کردند. آن‌ها در بارها و دیسکوتک‌ها با طعمه‌های خود دوستی برقرار می‌کردند؛ بعد مواد مخدر را در چمدان‌هائی جاسازی کرده، به آنان می سپردند تا در قبال دریافت هزینه مسافرت و مبالغی پول، مواد مخدر را به دریافت‌کنندگان در کشورهای دیگر برسانند.

Read more

Pompeo Arrives in Saudi Arabia on First Stop of Middle East Trip to Brief Allies on Iran

April 28, 2018 by · Comments Off on Pompeo Arrives in Saudi Arabia on First Stop of Middle East Trip to Brief Allies on Iran 

VOA – After making his diplomatic debut in Brussels at the NATO foreign ministers meeting, new U.S. Secretary of State Mike Pompeo arrived in Saudi Arabia Saturday on the first stop on a swing through the Middle East. The three day trip, during which he is expected to brief U.S. allies on administration policy towards Iran, also includes stops in Israel and Jordan. Friday Pompeo said no decision has been made on whether President Donald Trump will withdraw from the Iran nuclear deal, adding that negotiations are ongoing.

Read more

Trump: No Iran Nukes Even if Agreement Folds

April 28, 2018 by · Comments Off on Trump: No Iran Nukes Even if Agreement Folds 

VOA – Standing alongside Germany’s chancellor, U.S. President Donald Trump emphasized on Friday that Iran would not be permitted to build a nuclear arsenal, even if a deal intended to prevent that scenario collapsed. “They’re not going to be doing nuclear weapons. You can bank on it,” Trump told reporters. Asked about possible actions, including use of force, that he could take if Iran restarted its nuclear weapons program, if the deal made in 2015, known as the Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA), was abandoned, the president replied: “I don’t talk about whether or not I’d use military force.” German Chancellor Angela Merkel, appearing with Trump at the news conference following their Friday meetings, described the JCPOA as “anything but perfect,” adding, “It will not solve all the problems of Iran.”

Next Page »

Bottom