Top

World Health Day, and the WHO Turns 70

April 7, 2018 by · Comments Off on World Health Day, and the WHO Turns 70 

 

Read more

حملات گسترده سایبری موجب اختلال سراسری در اینترنت ایران شد

April 7, 2018 by · Comments Off on حملات گسترده سایبری موجب اختلال سراسری در اینترنت ایران شد 

برخی از مراکز “داده” ایران جمعه شب با حمله گسترده سایبری مواجه شده اند. این موضوع از سوی وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی تایید شد. مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (مرکز ماهر) روز شنبه ۷ آوریل/١۸ فروردین با تشریح جزئیات این حمله سایبری اعلام کرد که پس از بررسی و رسیدگی های فنی این مرکز، خدمات رسانی مراکز داده بزرگ و بخشی از شرکت ها به حالت عادی بازگشته است و اقدامات لازم جهت پیشگیری از تکرار رخداد مشابه انجام شده است. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران دیشب با انتشار توئیتی از حمله گسترده به برخی مراکز داده کشور خبر داد. در توئیت وزیر ارتباطات تأکید شده بود که مرکز ماهر با یاری رساندن به مراکز داده، حملات را کنترل و در حال اصلاح شبکه های آنان و برگردادندن وضعیت به حالت طبیعی است.

Read more

ورود فاضلاب به آب شهری: ۵۰۵ نفر مسموم شدند

April 7, 2018 by · Comments Off on ورود فاضلاب به آب شهری: ۵۰۵ نفر مسموم شدند 

زمانه – در پی ورود فاضلاب به آب شهری سپیدان استان فارس، مراکز درمانی این شهرستان به حالت آماده‌باش در آمدند. تا کنون ۵۰۵ نفر به بیمارستان و مراکز درمانی مراجعه کردند. «به احتمال قوی علت شیوع بیماری آلوده شدن آب شرب سپیدان است زیرا بخشی از آب شرب سپیدان از چشمه تامین می‌شود که در مجاورت آن اقامت‌گاه تفریحی ساخته و احتمالا آلوده شدن آب از آن ناحیه صورت گرفته است. می‌توان گفت که آلودگی انسانی و نشت فاضلاب به آب شهر علت بیماری باشد». از ۱۶ فروردین ماه امسال شماری از ساکنان سپیدان فارس به مراکز درمانی مراجعه کردند. این بیماران علائم مشترک داشتند. بنابر گزارش‌ها از ایران، از آن تاریخ تا کنون به شمار کسانی که به دنبال نوشیدن این آب آلوده دچار مسمومیت شدند، افزوده شده است.

Read more

حسین راغفر: ۳۳ درصد جمعیت ایران دچار فقر مطلق است

April 7, 2018 by · Comments Off on حسین راغفر: ۳۳ درصد جمعیت ایران دچار فقر مطلق است 

صدای آلمان – یک پژوهشگر اقتصادی می‌گوید دولت خط فقر مطلق یک خانواده پنج نفری را ۷۰۰هزار تومان می‌داند که حتی غذای آنها را هم تامین نمی‌کند. او خط فقر یک خانواده چهار نفره شهری در سال ۹۶ را حدود چهار میلیون تومان می‌داند. حسین راغفر، استاد دانشگاه و اقتصاددان در تعریف سبد معیشتی خانوارها به خبرگزاری ایسنا گفته است: «آنچه ما به عنوان خط فقر مطلق تعریف می‌کنیم سبد مشخصی است که باید حداقل کالاهای اساسی را در بر داشته باشد به نحوی که اگر فردی به آنها دسترسی نداشته باشد، سلامت فیزیکی، جسمانی و روحی‌اش به خطر بیفتد. این کالاها در همه جای دنیا پذیرفته شده و شامل غذا، مسکن، خدمات سلامت، حمل و نقل و …هستند.» او استناد به درآمد اعلام شده خانوارها و توجه به مخارج کل خانوار در اندازه گیری فقر را نادرست دانسته و توضیح می‌دهد که افزایش هزینه خانواده‌ها آسیب‌های جدی به آنها زده است: «مثلا اگر فقط هزینه‌های درمانی یک نفر بالا برود ممکن است این فرد، این مبلغ را با فروش فرش زیرپایش تامین کرده و دچار هزینه‌های کمرشکن درمان شده باشد.»

Read more

Bottom