Top

Trump Blames Putin, Iran for Syrian Chemical Attack, Vowing ‘Big Price to Pay’

April 9, 2018 by · Comments Off on Trump Blames Putin, Iran for Syrian Chemical Attack, Vowing ‘Big Price to Pay’ 

   

 

Read more

اخطار دادستان کل، استعفای دوباره نجفی

April 9, 2018 by · Comments Off on اخطار دادستان کل، استعفای دوباره نجفی 

صدای آلمان – حامیان نجفی ابراز امیدواری کرده‌ بودند که او با ادامه کار، پشت‌پرده رانت‌خواری‌ها را عیان کند. ساعاتی پس از هشدار دادستان کل کشور که مخالفت شورای شهر با تصمیم شهردار را “سیاست بازی خواند”، نجفی مجددا استعفا داد.  استعفای شهردار تهران، یکشنبه ۱۹ فروردین در رای‌گیری شورای شهر،  با ۱۶ رای مخالف در برابر۴ رای موافق رد شد اما محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور این تصمیم را “بساط سیاست‌بازی” ‌خواند و توصیه کرد که نجفی دوباره استعفا دهد و برای پذیرش آن نیز ضرب‌الاجل تعیین کند. تنها چند ساعت پس از این اخطار، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران خبر داد که محمدعلی نجفی مجددا استعفا داده است. دادستان کل کشور، دوشنبه ۲۰ فروردین تاکید کرد که نجفی به خاطر بیماری توان کار سنگین کلان‌شهر تهران را ندارد. او گفت که خدمت به مردم را باید از خط و خطوط سیاسی و سیاسی‌بازی جدا کرد: «همه می‌دانند که عدم پذیرش استعفای شهردار تهران در حالی که خود ابراز عجز و ناتوانی کرده سیاسی است… فردا اگر این آقای شهردار نتوانست مدیریت لازم را بر شهر تهران داشته باشد و کارها آسیب ببیند چه کسی مسئول است؟ بنده به عنوان مدعی‌العموم به شورای شهر تهران عنوان می‌کنم که مسئولیت این کار با شماست.»

Read more

کشاورزان اصفهانی یک بار دیگر دست به تجمع اعتراضی زدند

April 9, 2018 by · Comments Off on کشاورزان اصفهانی یک بار دیگر دست به تجمع اعتراضی زدند 

کشاورزان اصفهان یک بار دیگر در میدان خوراسکان شهر در اعتراض به خشکسالی و عدم دریافت حق‌آبه‌شان راهپیمایی کرذند. کشاورزان اصفهان دوشنبه ۲۰ فروردین در ادامه اعتراضات به عدم دریافت حق‌آبه‌شان چهارراه مسجد علی را بستند و شعارهایی علیه دولت روحانی سر دادند. بر اساس گزارش‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، دوشنبه ۲۰ فروردین کشاورزان اصفهانی در ادامه اعتراضاتشانکه از اواسط اسفند سال گذشته تاکنون ادامه دارد، در میدان خوراسکان اصفهان یک تجمع اعتراضی برگزار کردند. معترضان چهارراه مسجد علی را مسدود کردند و شعارهایی علیه دولت روحانی سر دادند. «روحانی دروغگو، زاینده‌رود ما کو» از شعارهای معترضان بود.

Read more

صف‌های طولانی خریداران دلار مقابل صرافی‌های تهران، همزمان با سقوط ارزش ریال مقابل دلار

April 9, 2018 by · Comments Off on صف‌های طولانی خریداران دلار مقابل صرافی‌های تهران، همزمان با سقوط ارزش ریال مقابل دلار 

ایسنا – در حالیکه نرخ ارز در ادامه روند صعودی خود در بازار ایران، از مرز ۵۶۰۰ تومان عبور کرد، صرافی های تهران شاهد هجوم خریداران برای خرید دلار و یورو بود. رسانه‌های داخلی روز یکشنبه ۱۹ فروردین، به نقل از صرافی‌ها و فروشندگان ارز در تهران گزارش دادند که هر دلار آمریکا که روز شنبه حدود ۵۱۰۰ تومان فروخته می‌شد، بعد از ظهر روز یکشنبه از ۵۶۰۰ تومان هم فراتر رفت و طبق برخی گزارش ها به بیش از ۵۷۰۰ رسید. نرخ فروش یورو نیز از ۶۶۰۰ تومان فراتر رفت. در عین حال، تصاویر و خبرهای منتشر شده در شبکه‌های مجازی از تشکیل صفوف طولانی متقاضیان خرید ارز مقابل صرافی‌ها در تهران حکایت دارد. شاهدان به خبرگزاری ایسنا نیز گفتند که روز یکشنبه برخی از صرافی ها به دلیل بالا بودن تقاضا و کمبود دلار، از فروش خودداری کردند. برخی صرافی‌ها نیز تنها با پاسپورت به مسافران دلار می‌فروختند با صفوف طولانی مواجه بودند.

Read more

Bottom