Top

کارشناس سیاست خارجی آمریکا: ایران مسئله اصلی ترامپ است

April 11, 2018 by · Comments Off on کارشناس سیاست خارجی آمریکا: ایران مسئله اصلی ترامپ است 

صدای آلمان – در پی انتشار خبر حمله شیمیایی اخیر به دوما در سوریه، ترامپ از واکنش شدید امریکا سخن گفته است. یوزف برامل، کارشناس سیاست خارجی آمریکا بر این باور است که موضوع اصلی دولت ترامپ مقابله با ایران و نقش این کشور در منطقه است.بخش آلمانی دویچه وله در ارتباط با حمله شیمیایی احتمالی در غوطه شرقی با یوزف برامل، کارشناس سیاست خارجی آمریکا گفت‌وگو کرده است. این کارشناس معتقد است که واکنش آمریکا در قبال حمله شیمیایی اخیر هر چه باشد، باید توجه داشت که برای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مهمترین چیز مقابله با ایران و نفوذ این کشور در منطقه است. دویچه وله: دونالد ترامپ گفته است که آمریکا در قبال حمله شیمیایی اخیر در غوطه شرقی واکنش نشان خواهد داد. به باور شما، آمریکا چه گزینه‌هایی در این رابطه دارد؟

Read more

تظاهرات سه‌شنبه کشاورزان اصفهانی با شعار «مرگ بر دولت» به خاطر مشکل آب

April 11, 2018 by · Comments Off on تظاهرات سه‌شنبه کشاورزان اصفهانی با شعار «مرگ بر دولت» به خاطر مشکل آب 

کشاورزان اصفهانی روز سه شنبه هم در اعتراض به بحران آب در این استان ایران تجمع کردند و شعارهایی در انتقاد از عملکرد حکومت و دولت سر دادند. در فیلم هایی که در برخی کانالهای تلگرامی منتشر شده و چند شهروند اصفهانی در گفتگو با صدای آمریکا تایید کرده اند، معترضان خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی و بازگشت حقآبه خود از زاینده‌رود شدند. این مردم معترض که اغلب کشاورز هستند، شعارهایی چون: «آب اگه جاری نشه، فردا قیامت میشه»، «اصفهانی با غیرت، حمایت حمایت» و «نصر من الله و فتح قریب، مرگ بر این دولت مردم فریب» سر دادند. این چندمین تجمع اعتراضی کشاورزان اصفهان است. آنها روز دوشنبه نیز در میدان خوراسگان شهر اصفهان تجمع برگزار کردند.

Read more

فرمانده پلیس تهران از بازداشت ۱۲ نفر به اتهام اخلال در بازار ارز خبر داد

April 11, 2018 by · Comments Off on فرمانده پلیس تهران از بازداشت ۱۲ نفر به اتهام اخلال در بازار ارز خبر داد 

صدای آمریکا –حسین رحیمی، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد که در اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ۱۲ نفر به عنوان «اخلالگر» بازار ارز به همراه وجوه نقد بازداشت شده‌اند. حسین رحیمی روز چهارشنبه ۲۲ فروردین گفت که این افراد با رصدهای سایبری شناسایی شدند و تحقیقات در حال انجام است. اعلام بازداشت این ۱۲ نفر یک روز پس از اطلاعیه بانک مرکزی ایران درباره نرخ جدید ارز صورت گرفت. این اطلاعیه که پس از صعود نرخ دلار در بازار آزاد ارز به حدود ۶ هزار تومان منتشر شد، از تصمیم دولت برای تک نرخی کردن ارز خبر داد. حسین رحیمی می گوید با هماهنگی بانک مرکزی صرافی های فاقد مجوز پلمپ خواهند شد و تا کنون ۱۶ صرافی پلمپ شده اند.

Read more

White House: Trump Has Authority to Fire Special Counsel

April 11, 2018 by · Comments Off on White House: Trump Has Authority to Fire Special Counsel 

VOA – The president has the authority to fire the special counsel appointed to look into ties between his campaign and Russia, the White House asserted on Tuesday. “We’ve been advised that the president certainly has the power to make that decision,” replied White House Press Secretary Sarah Huckabee Sanders, when asked during a briefing whether it is within President Donald Trump’s power to fire Special Counsel Robert Mueller. Many legal experts say that the president would have to take such an action through Deputy Attorney General Rod Rosenstein who could refuse to comply.

Read more

Bottom