Top

US Says Syrian Chemical Weapons Program Crippled

April 14, 2018 by · Comments Off on US Says Syrian Chemical Weapons Program Crippled 

VOA – Military planners and U.S. President Donald Trump are hailing the U.S.-led airstrikes on Syrian chemical weapons facilities as a complete success, with every missile hitting its target. The United States, France and Britain launched the strikes early Saturday morning, dropping 105 missiles on three Syrian chemical weapons facilities — one in the capital of Damascus and two others near Homs, near the border with northern Lebanon. U.S. military officials said all of the missiles hit their targets within minutes of each other, reducing the facilities to rubble.

Read more

جهان با موجی از گرسنگی رو برو خواهد شد

April 14, 2018 by · Comments Off on جهان با موجی از گرسنگی رو برو خواهد شد 

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در آخرین سیمنار خود گزارش داد که تا سال ۲۰۵۰ جمعیت کره زمین به ۱۰ میلیارد نفر خواهد رسید و به دنبال آن بحران غذا به یکی از مهمترین بحران‌های پیش روی جهان بدل خواهد شد. اوایل آوریل امسال در شهر رُم در مرکز جهانی سازمان فائو، دومین نشست جهانی غذا و کشاورزی برگزار شد. اولین دور این نشست در سال ۲۰۱۴ برگزار شده بود. هدف این نشست مشارکت کشورها در کشاورزی توسعه یافته، به اشتراگ‎گذاری تجربیات و برنامه‎ریزی‎های بین‎المللی برای متعهد کردن کشورها به توسعه پایدار کشاورزی اعلام شده است.  در این سمینار بیش از ۱۴۰۰ شرکت بین‎المللی و ۱۷۰ کشور حضور داشتند. خوزه گرازیانو داسیلوا، مدیر کل فائو تاکید کرده که بومی‎شناسی منطقه‎ای در توسعه پایدار کشاورزی می‎تواند بسیار مهم باشد. او گزارش داد که وضعیت امروز جهان نشان می‎دهد تولید غذا به هر قیمت و کیفیتی مشکل گرسنگی را رفع نکرده بلکه مشکل چاقی مفرط را هم افزوده کرده است. 

Read more

ناسا برای پرتاب جدیدترین ماهواره خود با هدف «کشف کائنات ناشناخته» آماده می‌شود

April 14, 2018 by · Comments Off on ناسا برای پرتاب جدیدترین ماهواره خود با هدف «کشف کائنات ناشناخته» آماده می‌شود 

ناسا برای پرتاب جدیدترین ماهواره خود، که هدف اصلی آن یافتن سیاره‌هایی است که مانند زمین به دور خورشید خود می‌گردند و قابلیت حیات در آنها وجود دارد، آماده می شود. آخرین مراحل آزمایش جدیدترین ماهواره سازمان هوافضانوردی ایالات متحده، ناسا، در حال انجام است. انتظار می رود این ماهواره به نام «تِس» (TESS) در ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) با موشک فالکون‌۹ شرکت فضایی «اسپیس اکس» از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال فلوریدا به فضا پرتاب و عازم ماورای منظومه شمسی شود. این پروژه ای است که با همکاری دانشمندان ناسا و انستیتوی تکنولوژی ماساچوستز (ام آی تی) میسر می‌شود. سارا سیگر از انستیتوی تکنولوژی ماساچوستز می گوید این ماهواره صدها هزار تا میلیون‌ها ستاره را برای یافتن سیاراتی که به دور آنها می‌گردند بررسی خواهد کرد.

Read more

آخرین واکنش‌ها به حمله هوایی به سوریه: سپاه پاسداران حمله سه عضو ناتو را «جنایت آشکار» خواند

April 14, 2018 by · Comments Off on آخرین واکنش‌ها به حمله هوایی به سوریه: سپاه پاسداران حمله سه عضو ناتو را «جنایت آشکار» خواند 

زمانه – حمله مشترک ایالات متحده و بریتانیا و فرانسه علیه اهدافی نظامی در سوریه به جبهه‌بندی بین‌المللی انجامیده است. ایران و روسیه، حامیان اصلی دولت دمشق به تندی از آن انتقاد کرده‌اند و متحدان آمریکا، از جمله اتحادیه اروپا، ترکیه، قطر و اسرائیل به حمایت از آن برخاسته‌اند. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا ساعت ۲۱ روز جمعه ۱۳ آوریل / ۲۴ فروردین به وقت واشنگتن دی‌سی اعلام کرد که دستور حمله به پایگاه‌های سلاح‌های شیمیایی بشار اسد در سوریه را صادر کرده است. این حمله با مشارکت فرانسه و بریتانیا علیه یک مرکز پژوهش و توسعه سلاح‌های شیمیایی در نزدیکی دمشق و دو پایگاه تولید و ذخیره سلاح‌های شیمیایی در نزدیکی حمص روی داد. در این حمله بیش از ۱۰۰ موشک از جنگنده‌های بریتانیایی و فرانسوی و آمریکایی و نیز یک ناو جنگی آمریکا پرتاب شدند. اطلاعات دقیقی از میزان تأثیرگذاری این حمله یا خسارت‌های احتمالی آن در دست نیست. برخی رسانه‌ها از زخمی‌شدن سه تن در نزدیکی حمص خبر می‌دهند.

Read more

Bottom