Top

استاندار اصفهان: بحران آب استان جدی است

April 15, 2018 by · Comments Off on استاندار اصفهان: بحران آب استان جدی است 

صدای آلمان

Read more

وکیل آمریکایی در اعتراض به تغییرات اقلیمی خود را آتش زد

April 15, 2018 by · Comments Off on وکیل آمریکایی در اعتراض به تغییرات اقلیمی خود را آتش زد 

صدای آمریکا – یک وکیل سرشناس آمریکایی در اعتراض به تغییرات اقلیمی و سیاست‌های مربوط به این مسئله، خود را در پارکی در نیویورک آتش زده و درگذشته است. بقایای جسد دیوید باکل ۶۰ ساله در پارک پراسپکت بروکلین پیدا شد. آقای باکل در یادداشت خودکشی‌اش نوشته است که خود را با استفاده از سوخت‌های فسیلی آتش زده تا به صورت نمادین آسیب‌هایی را نشان دهد که انسان به محیط زیست و زمین می‌زند. او نوشته که بیشتر آدم‌های روی زمین در حال حاضر هوای بد تنفس می‌کنند و بسیاری دچار مرگ زودرس می‌شوند. دیوید باکل با فعالیت‌های حقوقی‌اش برای همجنس‌گرایان و تراجنسیتی‌ها و در دوره‌های بعدی همکاری با چند پروه محیط زیستی شناخته می‌شود. یادداشت خودکشی آقای باکل، کمی پیش از خودسوزی برای چند سازمان خبری ایمیل شده بود. به گزارش نیویورک تایمز نوشته او در این یادداشت نوشته است: “آلودگی سیاره مارا ویران می‌کند، از طریق هوا و خاک و آب آرام آرام آن را غیرقابل سکونت خواهد کرد.”

Read more

شیوع هپاتیت در مناطق فقیرنشین اهواز در پی کاهش کیفیت آب

April 15, 2018 by · Comments Off on شیوع هپاتیت در مناطق فقیرنشین اهواز در پی کاهش کیفیت آب 

زمانه – یک مقام شهری در اهواز اعلام کرد که تلاقی آب و فاضلاب در مناطق فقیرنشین این شهر به کاهش کیفیت آب آشامیدنی و افزایش شیوع بیماری‌های پوستی و هپاتیت انجامیده است. ناصر موسوی‌نژاد، عضو شورای اسلامی شهر اهواز ضمن اعلام این خبر به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفت: «در مناطق کم برخودار مانند عین۲، حصیرآباد، ملاشیه و کوی علوی کیفیت آب شرب به دلیل تلاقی آب و فاضلاب بسیار پایین تر از میزان استاندارد است و حتی آب شرب برای وضو گرفتن هم مناسب نیست». ایرج نظری، رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز اواسط فروردین ماه امسال از چندین مورد ابتلا به بیماری هپاتیت A خبر داده بود. او افت فشار آب در فصل گرما و کم آبی را از دیگر دلایل آلودگی‌ آب اهواز دانسته بود.

Read more

هشت کشته و مجروح در آتش‌سوزی هتل بانک مرکزی نوشهر

April 15, 2018 by · Comments Off on هشت کشته و مجروح در آتش‌سوزی هتل بانک مرکزی نوشهر 

رادیو زمانه – هتل بانک مرکزی در منطقه دزدک شهرستان نوشهر دچار آتش‌سوزی شد. یک مرد در این حادثه جان داد و هفت تن دیگر زخمی شدند. به گفته مقام‌های مسئول محلی، آتش‌سوزی در این هتل که اقامتگاه کارمندان بانک مرکزی است، ظهر شنبه ۲۵ فروردین رخ داد.

Read more

Bottom