Top

بازتاب کتک زدن دختر جوان توسط پلیس ایران در روزنامه دیلی میل

April 20, 2018 by · Comments Off on بازتاب کتک زدن دختر جوان توسط پلیس ایران در روزنامه دیلی میل 

صدای آلمان

Read more

بانک مرکزی: داشتن بیش از ۱۰هزار یورو نقد جرم است

April 20, 2018 by · Comments Off on بانک مرکزی: داشتن بیش از ۱۰هزار یورو نقد جرم است 

صدای آلمان -بانک مرکزی ایران می‌گوید از پایان فروردین‌ماه با اشخاصی که بیش از ۱۰ هزاریورو در اختیار دارند برخورد می‌شود. تلاش برای کنترل دارایی شخصی شهروندان با هدف کنترل بحران ارز اتخاذ شده است و ضمانت اجرایی آن روشن نیست. بانک مرکزی ایران برای یکسان سازی نرخ ارز دستورالعملی صادر کرده بود که مهلت آن جمعه ۳۱ فروروین (۲۰ آوریل) سر می‌رسد. بر اساس این دستورالعمل هر فرد تنها مجاز است ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها در اختیار داشته باشد. بانک مرکزی به افرادی که مبلغ بیشتری در اختیار دارند، هشدار داده بود که اگر تا پایان فروردین مازاد دارایی خود را نفروشند یا به سپرده‌گذاری ارزی تبدیل نکنند، طبق قانون با آنها برخورد می‌شود. از قرار معلوم بانک مرکزی این دستورالعمل را با توجه به بند (خ) ماده (۲) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز صادر کرده است. در این بند آمده است: ورود، خروج، خرید، فروش و حواله ارز بدون رعایت ضوابط تعیینی توسط دولت و بدون مجوزهای لازم از بانک مرکزی قاچاق محسوب می‌شود و نهادهای ذیصلاح با مرتکب بر اساس قوانین و مقررات جاری از جمله قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برخورد می‌کنند.

Read more

کاهش ۴۴ درصدی بارش‌ها و افت سطح آب‌های زیرزمینی در ایران

April 20, 2018 by · Comments Off on کاهش ۴۴ درصدی بارش‌ها و افت سطح آب‌های زیرزمینی در ایران 

زمانه – وزیر نیرو می‌گوید ایران امسال یکی از خشک‌ترین سال‌ها را در نیم‌قرن اخیر تجربه کرد. آب‌های زیرزمینی کشور نیز به‌دلیل برداشت بی‌رویه یک متر افت کرده است. رضا اردکانیان، وزیر نیرو در نشستی در خرمشهر گفت: «مناطقی از کشور ما در معرض خشکی حادی هستند، بارش‌ها فوق‌العاده کم شده و به‌رغم این‌که برخی استان‌ها وضعیت نسبتاً خوبی دارند اما تا ساعت ۷ بعدازظهر دیروز و بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از ۱۱۴ ایستگاه مبنا در سطح کشور، عددها و رقم‌ها حاکی از آن است که مجموعه بارش‌ها در سال آبی ۹۶ و ۹۷ که از ابتدای مهرماه پارسال آغاز شده تا غروب روز ۲۸ فروردین‌ماه تنها بالغ بر ۱۱۷ میلی‌متر بوده و این یعنی میزان بارندگی در مدت یادشده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل‌تر از آن ۴۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.» وزیر نیرو هشدار داد که منطقه و ایران به سمت گرم‌تر شدن و کم‌بارش شدن در حال حرکت است و ایران بایستی خود را آماده تغییرات وسیعی در نحوه مصرف آب کند.

Read more

“انسداد مرزهای عراق یعنی فقیرتر شدن کردهای ایران”

April 20, 2018 by · Comments Off on “انسداد مرزهای عراق یعنی فقیرتر شدن کردهای ایران” 

صدای آلمان – اقتصاد مناطق مرزنشین کردستان بر مدار تجارت می‌چرخد. حالا با اجرایی شدن “طرح ساماندهی مبادلات مرزی” و مسدود شدن گذرگاه‌های عراق، کولبران و مغازه‌داران از معاش باز مانده‌اند. گفت‌وگو با مسعود کردپور. چهار روز است بانه، جوانرود و مریوان، صحنه اعتراض و اعتصاب کسانی شده که اشتغال‌ و منبع درآمدی‌شان، دستخوش بسته شدن مبادی مرزی عراق شده است. کسب و کار و هست و نیست مالی کولبران، مغازه‌داران و کاسب‌کاران جزء و میانی به عبور و مرور آزاد به عراق و خرید کالا متکی است اما اواسط فروردین ۹۷ گذرگاه‌های موقت مرزی را بستند. طرح ساماندهی مبادلات مرزی در مرداد ۱۳۹۶ از تصویب مجلس گذشت، اما درست در زمانی به جریان افتاد که مرکز با بحران ارزی روبرو شد. مقامات جمهوری اسلامی می‌گویند قصدشان کنترل قاچاق، بهبود وضعیت کولبران و حفظ امنیت در مرزهاست و هم‌زمان تاکید می‌کنند که طرح به درخواست دولت مرکزی عراق به جریان افتاده است

Read more

Bottom