Top

Protein dilating blood vessels can be new way to treat heart disease

April 21, 2018 by · Comments Off on Protein dilating blood vessels can be new way to treat heart disease 

WASHINGTON, April 19 (Xinhua) 

Read more

گزارش پزشکی قانونی: روی بدن سیدامامی آثار کبودی و تزریق پوستی بود

April 21, 2018 by · Comments Off on گزارش پزشکی قانونی: روی بدن سیدامامی آثار کبودی و تزریق پوستی بود 

وکیل خانواده کاووس سیدامامی دو ماه و نیم پس از مرگ این فعال محیط زیست در زندان اوین، جزئیات جدیدی را از گزارش پزشکی قانونی درباره کالبد شکافی او اعلام کرد. پیام درفشان که چهارشنبه ۲۹ فروردین برای پیگیری پرونده به دادسرا مراجعه کرده بود در گفتگو با سایت کمپین حقوق بشر در ایران گفت که در گزارش اولیه پزشکی قانونی درباره کالبد شکافی کاووس سید امامی، فعال محیط زیست، «میزان کبودی‌ها در نقاط مختلف بدن، جای تزریق پوستی روی جسد و وضعیت جمود نعش که نشان می‌دهد فوت چه زمانی اتفاق افتاده» بیان شده، اما علت دقیقی برای مرگ اعلام نشده و فقط ذکر شده است که «دور گردن، آثار کبودی ناشی از فشار جسم دیده می‌شود.» وکلای خانواده آقای سید امامی خواستار آن شده‌اند که مشخص شود علت دقیق مرگ، کدام یک از موارد «خفگی، سکته یا مسمومیت دارویی» بوده است.

Read more

کارگران؛ قربانیان اصلی نظام مالیاتی

April 21, 2018 by · Comments Off on کارگران؛ قربانیان اصلی نظام مالیاتی 

فعالان کارگری می‌گویند دولت برای تامین بودجه از محل مالیات، بار اصلی را به دوش تولیدکنندگان می‌اندازد. با معافیت نهادهای خاص و الزام تولیدکننده رسمی به پرداخت مالیات، هزینه تولید بالا می‌رود و نیروی کار تعدیل می‌شود. دولت روحانی در بودجه سال ۹۷، درآمدی ۱۹۴هزار میلیارد تومانی از محل مالیات پیش‌بینی کرده است. برای اولین بار در لایحه بودجه، نام “آستان قدس رضوی” نیز در فهرست مالیات‌دهندگان آمده و چشم‌انداز دولت این است که از زیرمجموعه‌های آستان قدس ۳۰ میلیارد تومان مالیات بگیرد. البته ابراهیم رئیسی، سرپرست این بنیاد مذهبی، اموال آن را از قماش وقف و نذر و در نتیجه معاف از مالیات خوانده است. درآمد مالیاتی در بودجه ۹۷ عملا متوجه تولیدکنندگان و صاحبان صنوف می‌شود؛ آن هم تولیدکنندگانی که “تابلو” و “شناسنامه” دارند و به طور رسمی کار می‌کنند. این در حالی است که رکود اقتصادی و نوسانات بهای ارز، هزینه‌های تولید را بالاتر برده و فشار مالیاتی بر کارخانه‌ها و کارآفرینان، تنگنای مالی مضاعفی ایجاد می‌کند که آبستن خطر ورشکستگی، بیکاری و تعدیل نیروست.

Read more

حمله هکرهای ایران به دانشگاه‌ها و مدرسه‌های عالی آلمان

April 21, 2018 by · Comments Off on حمله هکرهای ایران به دانشگاه‌ها و مدرسه‌های عالی آلمان 

به گزارش یک هفته نامه آلمانی هکرهای ایرانی شمار زیادی از اسناد و نتایج پژوهش‌های منتشرنشده ۲۳ دانشگاه و مدرسه عالی آلمان را ربوده‌اند. بر اساس این گزارش، کارشناسان در ردیابی هکرها به موسسه “مبنا”ی ایران رسیده‌اند. هفته‌نامه اشپیگل در شماره هفدهم خود که روز شنبه (۲۱ آوریل / ۱ اردیبهشت) منتشر شد از حمله هکرهای موسسه “مبنا” به دانشگاه‌ها و مدرسه‌های عالی آلمان گزارش داد. در این گزارش آمده است که کارشناسان امنیتی آلمان، این موسسه را  وابسته به سپاه پاسداران می‌دانند. بر اساس گزارش اشپیگل، حمله‌های هکری که در سال ۲۰۱۴ آغاز شده و هنوز هم ادامه دارند، متوجه ۲۳ مرکز آموزشی و پژوهشی آلمان بوده‌اند. هکرها تاکنون موفق به ربایش اطلاعات ۳۴ همکار این مراکز، شامل اسناد و نتایج منتشرنشده پژوهش‌های علمی و همچنین پایان‌نامه‌های دکترا و گزارش نشست‌های علمی شده‌اند.

Read more

Bottom