Top

Iranian Steel Workers Hold Protests

April 26, 2018 by · Comments Off on Iranian Steel Workers Hold Protests 

VOA – Dozens of steel workers in northern Iran have staged a public protest outside government buildings to call for pressure on their employer to hand over several months’ worth of unpaid wages. Iranian state-run news agency ILNA said about 100 workers of the Qazvin Steel Company rallied on Wednesday outside the provincial governor’s office in Qazvin, before moving on to a judiciary building.

Read more

افزایش نگران کنندۀ آمار طلاق در کشور و ثبت ٢٠ طلاق در هر ساعت

April 26, 2018 by · Comments Off on افزایش نگران کنندۀ آمار طلاق در کشور و ثبت ٢٠ طلاق در هر ساعت 

رادیو فرانسه – رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران به روند رو به رشد آمار طلاق در کشور در سال ۹۶ نسبت به سال ٩٠ اشاره نمود. وی اظهار داشت که در سال ٩٠ به ازای هر ساعت ۱۶ طلاق در کشور ثبت شده است در حالیکه این تعداد در سال ۹۶ به ٢٠ طلاق در ساعت افزایش یافته است. “سید حسن موسوی چلک” رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با تأکید بر اینکه تحلیل آمار ازدواج و طلاق در سالهای ٩٠ و ٩۶ نشان دهندۀ اینست که در فاصلۀ بین این سالها، آمار ازدواج با ٣٠٪ تغییرات منفی روبرو بوده است، افزود که منظور از این تغییرات منفی این است که از تعداد ازدواج های ثبت شده در سال ٩۶ نسبت به سال ٩٠، ٣٠٪ کاسته شده است.

Read more

سپاه عده‌ای را به اتهام “وابستگی به انگلیس” دستگیر کرده است

April 26, 2018 by · Comments Off on سپاه عده‌ای را به اتهام “وابستگی به انگلیس” دستگیر کرده است 

رسانه‌های ایران خبر از دستگیری عده‌ای می‌دهند که به ادعای آن‌ها وابسته به انگلیس بوده و با جریان‌های “فتنه” و “انحراف” در تماس بوده‌اند. یکی از افراد دستگیر شده، عباس عدالت، استاد کالج سلطنتی لندن است. خبرگزاری‌های ایران روز پنجشنبه ۶ اردیبهشت (۲۶ آوریل) از دستگیری “اعضای یک شبکه نفوذی وابسته به انگلیس” خبر دادند. در گزارش‌های کوتاهی که روز ۶ اردیبهشت توسط خبرگزاری “مهر” و “فارس” منتشر شده است، ادعا شده که اعضای این “شبکه نفوذی” با جریان‌های “فتنه” و “انحراف” در ایران در تماس بوده‌اند. باید یادآور شد که جمهوری اسلامی معترضان به نتایج انتخابات سال ۸۸ را وابسته به جریان “فتنه” می‌خواند و از هواداران محمود احمدی‌نژاد در زیر مجموعه “انحراف” یاد می‌کند.

Read more

بازداشت گروهی از مردم که برای ادای احترام به پیکر رضاشاه پهلوی به شهر ری رفته بودند

April 26, 2018 by · Comments Off on بازداشت گروهی از مردم که برای ادای احترام به پیکر رضاشاه پهلوی به شهر ری رفته بودند 

صدای آمریکا – گروهی از مردم که برای ادای احترام به پیکر رضاشاه پهلوی به حرم شاه عبدالعظیم در شهر ری رفته بودند، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند اما از تعداد بازداشت شدگان خبر موثقی در دست نیست. پیش از این تعدادی از فعالان فضای مجازی با ارسال فراخوانی از دوستداران رضاشاه پهلوی خواسته بودند برای ادای احترام به پیکر او به حرم شاه عبدالعظیم بروند. برخی از وبسایت های حقوق بشری خبر داده اند که دکتر کامران ایازی از فعالان مدنی که پیش از این نیز چند سال زندانی بود، در میان دستگیر شدگان است. دو روز پیش، در حین حفاری در نزدیکی حرم عبدالعظیم در شهر ری در جنوب تهران، کارگران بعد از شکافتن یک بخش بتنی، به جسدی مومیایی شده رسیدند. خیلی زود این شایعه مطرح شد که این جسد متعلق به رضا شاه پهلوی است و فورا تعدادی از مقام‌ها به طور ضمنی این موضوع را تایید کردند. از جمله حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته میراث فرهنگی این شورا گفت که احتمال اینکه این جسد به رضا شاه تعلق داشته باشد، وجود دارد. او همچنین گفت که جنازه به هرکس متعلق باشد، ارزش میراثی دارد و باید حفظ شود. بعد از این اظهارنظرها، برخی رسانه‌های حکومتی سعی در رد موضوع را کردند.

Read more

Bottom