Top

White House Blames ‘Clerical Error’ for Faulty Iran Accusation

May 2, 2018 by · Comments Off on White House Blames ‘Clerical Error’ for Faulty Iran Accusation 

سه ایرانی آمریکایی به اتهام نقض تحریم های ایالات متحده علیه ایران بازداشت شدند

May 2, 2018 by · Comments Off on سه ایرانی آمریکایی به اتهام نقض تحریم های ایالات متحده علیه ایران بازداشت شدند 

وزارت دادگستری آمریکا از بازداشت سه تاجر ایرانی آمریکایی در شمال کالیفرنیا به اتهام نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران خبر داد. به گزارش رسانه های محلی با استناد به بیانیه دفتر دادستانی کالیفرنیای شمالی، عماد واعظ، پوران آزاد و حسن علی مشیر فاطمی از مدیران یک شرکت تولیدی در تهران اوایل ماه جاری میلادی به اتهام استفاده از روش‌ها و موسسات بانکی غیرمجاز برای تهیه و ارسال لوازم یدکی خودرو به ایران بازداشت اما به قید وثیقه آزاد شدند. ایراد اتهام به متهمان این پرونده پس از تحقیقات وزارت بازرگانی، وزارت امنیت داخلی و اداره مالیات آمریکا صورت گرفت.

Read more

بازداشت دانشجوی کینگستون بریتانیا در سفر به ایران

May 2, 2018 by · Comments Off on بازداشت دانشجوی کینگستون بریتانیا در سفر به ایران 

ارس امیری، دانشجوی ایرانی دانشگاه کینگستون بریتانیا که اسفندماه سال گذشته به ایران رفته بود، بازداشت شده است. خانم امیری دانشجوی کارشناسی ارشد فلسفه هنر است و هم‌زمان با شورای فرهنگی بریتانیا (بریتیش کانسیل) همکاری داشته است. محسن عمرانی، پسرخاله خانم امیری در توییتر خود این خبر را اعلام کرده و گفته است که او از ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ “توسط وزارت اطلاعات ایران” بازداشت شده و در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود. بعد از اعلام خبر بازداشت عباس عدالت، استاد ریاضی و علوم کامپیوتری دانشگاه امپریال کالج لندن، گزارش‌های تأیید نشده‌ای درباره بازداشت چند نفر دیگر توسط نهادهای امنیتی ایران منتشر شده بود.

Read more

دادگاه نیویورک رژیم ایران را به پرداخت میلیاردها دلار جریمه محکوم کرد

May 2, 2018 by · Comments Off on دادگاه نیویورک رژیم ایران را به پرداخت میلیاردها دلار جریمه محکوم کرد 

رادیو فرانسه – جورج دانیلز، قاضی دادگاه فدرال منطقۀ جنوب نیویورک با صدور یک حکم غیابی رژیم ایران، سپاه پاسداران و بانک مرکزی ایران را به پرداخت بیش از شش میلیارد دلار جریمه به قربانیان عملیات تروریستی یازدهم سپتامبر محکوم کرده است. در این عملیات تروریستی حدود سه هزار نفر کشته شدند. بر اساس رأی دادگاه فدرال نیویورک، جمهوری اسلامی ایران باید ۱۲ میلیون و ۵٠٠ هزار دلار به هر یک از همسران قربانیان عملیات تروریستی یازدهم سپتامبر، ٨ میلیون و ۵٠٠ هزار دلار به هر یک از والدین و فرزندان آنان و ۴ میلیون و ۲۵٠ هزار دلار به هر یک از خواهران و برادران، خانواده ها و وراث قربانیان بپردازد. قاضی دانیلز در رأی خود تصریح کرده است که از یازده سپتامبر سال ۲٠٠۱ تاکنون به این جزای نقدی سالانه حدود ۵ درصد بهره نیز اضافه شده است. پیش از این قاضی جورج دانیلز با صدور احکامی مشابه در سال های  ٢٠١١ و ٢٠١۶ جمهوری اسلامی ایران را به پرداخت میلیاردها دلار جزای نقدی به قربانیان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر محکوم کرده بود.

Read more

Bottom