Top

فضاپیمای ‘اینسایت’ راهی مریخ شد

May 5, 2018 by · Comments Off on فضاپیمای ‘اینسایت’ راهی مریخ شد 

بی بی سی فارسی

Read more

تیم فوتبال استقلال تهران قهرمان جام حذفی ایران شد

May 5, 2018 by · Comments Off on تیم فوتبال استقلال تهران قهرمان جام حذفی ایران شد 

صدای آمریکا – 
 
تیم فوتبال استقلال تهران که امسال لیگ برتر را با شکست و شرایط بدی آغاز کرده بود، ضمن کسب عنوان سومی، امروز توانست به قهرمانی جام حذفی ایران دست یابد. تیم فوتبال استقلال تهران عصر پنجشنبه در ورزشگاه نفت و گاز اروندان خرمشهر، در مقابل ۱۵ هزار تماشاگر به دیدار تیم «خونه به خونه» بابل از لیگ یک ایران رفت.. تنها گل این بازی در دقیقه ۳۶ توسط استقلال به ثمر رسید. ارسال خسرو حیدری و ضربه تیام فوروارد استقلال گل پیروزی بخش تیم پایتخت را رقم زد. استقلال تهران در حالی قهرمان جام حذفی شد که خبر خوش دیگر این تیم، تمدید قرارداد وینفرد شفر سرمربی آلمانی این تیم بود. آقای شفر جانشین منصوریان در ابتدای فصل شد که استقلال حال و روز خوبی نداشت اما در پایان فصل، ضمن کسب سومی با اختلاف یک امتیاز با تیم دوم، استقلال اکنون قهرمان جام حذفی شده و در باشگاههای آسیا از مرحله گروهی صعود کرده است.
 

Read more

ادعای تازه رئیسی درباره اعدام‌های ۶۷: من حکم صادر نکردم

May 5, 2018 by · Comments Off on ادعای تازه رئیسی درباره اعدام‌های ۶۷: من حکم صادر نکردم 

زمانه – ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس در دانشگاه فردوسی مشهد به پاره‌ای از مسائل مطرح در رقابتش برای انتخابات ریاست جمهوری از جمله کشتار هزاران زندانی سیاسی در سال ۶۷ پرداخته است. رئیسی در تازه‎‌ترین اظهاراتش ادعا می‎کند نقشی در «روند صدور احکام» نداشته است: «من آن زمان دادستان بودم؛ رئیس دادگاه حکم صادر می‌کند و دادستان مدعی‌العموم است، اما فردی که ادعای حقوقی‌بودن دارد فرق بین رئیس دادگاه و دادستان را نمی‌دانست». رئیسی در مقام معاون «گروهکی» دادستان انقلاب اسلامی مرکز، نقش مهمی در کشتار  ۶۷ داشت. در آن دوران دادستان انقلاب اسلامی مرکز دارای سه معاونت داشت: مواد مخدر و منکرات (سید‌احمد زرگر)، معاونت اقتصادی (رمضانی) و معاونت «گروهکی» سید‌ابراهیم رئیسی. کلیه پرونده‌های سیاسی زیر نظر او قرار داشت و به همین جهت در ترکیب «هیأت مرگ»، قرار می‌گرفت.

Read more

به دلیل کمبود مسافر، ایرفرانس پرواز تهران – پاریس را به طور موقت تعطیل می‌کند

May 5, 2018 by · Comments Off on به دلیل کمبود مسافر، ایرفرانس پرواز تهران – پاریس را به طور موقت تعطیل می‌کند 

صدای آمریکا – دو سال پس از از سرگیری پرواز پاریس – تهران، شرکت مسافرت هوائی ایرفرانس اعلام کرد به دلیل کمبود مسافر از پائیز آینده پروازها میان تهران و پاریس را برای مدتی تعطیل می کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی ایرفرانس در ایمیل خود اعلام کرد از تاریخ ۲۸ اکتبر این پروازها تعطیل می شود. تصمیم ایرفرانس در هنگامی اعلام می شود که جامعه بین المللی نگران آنست که پرزیدنت ترامپ آمریکا را از برجام خارج کند، هرچند سخنگوی ایرفرانس گفت میان تصمیم شرکت با جوّ سیاسی ایران ارتباطی وجود ندارد. با این حال یک دیپلمات اروپائی گفت بی اطمینانی در مورد سرنوشت برجام برکسب و کار در ارتباط با این کشور تاثیرگذار بوده است.

Read more

Bottom