Top

آبزرور: تیم ترامپ برای ‘بدنام کردن مذاکره‌کنندگان آمریکایی برجام’ جاسوس اسرائیلی استخدام کرده‌

May 6, 2018 by · Comments Off on آبزرور: تیم ترامپ برای ‘بدنام کردن مذاکره‌کنندگان آمریکایی برجام’ جاسوس اسرائیلی استخدام کرده‌ 

بی بی سی

Read more

مردم ایران نگران “کاهش ارزش دارایی‌های خود” هستند

May 6, 2018 by · Comments Off on مردم ایران نگران “کاهش ارزش دارایی‌های خود” هستند 

صدای آلمان – برخی کارشناسان آینده قیمت ارز در ایران را “در گرو” تصمیم ترامپ درباره برجام می‌دانند. یک مقام ایرانی می‌گوید، حتی لایه‌های پایین جامعه هم پول خود را به سکه تبدیل می‌کنند. مردم نگران “حفظ ارزش دارایی‌هایشان” هستند. ارزش پول ملی ایران در برابر دلار آمریکا در ماه گذشته میلادی (ماه آوریل) ۱۱ درصد دیگر کاهش داشته است. این امر ایران را در صدر فهرست کشورهایی قرار داده که با کاهش ارزش پول ملی‌شان در مقابل دلار روبه‌رو بوده‌اند. در همین راستا قیمت دلار و بهای سکه در ایران که روز گذشته شاهد افزایش چشمگیری بود، با واکنش گسترده رسانه‌ها، تحلیلگران اقتصادی و کارشناسان حوزه ارز و طلا روبه‌رو شد. از جمله روزنامه “قانون” روز یکشنبه (۱۶ اردیبهشت/ ۶ مه) در گزارشی زیر عنوان “دلار تک‌نرخی؛ رویایی بر باد رفته” به بررسی وضعیت هفته گذشته بازار سکه و ارز ایران پرداخته است. احمد حاتمی یزد، کارشناس ارز، به این روزنامه گفته است: «همه در تحلیل این بازار در ابهام، دودلی، تردید و در ناامیدی هستند و کسی نمی‌داند چه باید بکند».

عفو بین الملل: مقامات جمهوری اسلامی آزار راحله راحمی‌پور را متوقف کنند

May 6, 2018 by · Comments Off on عفو بین الملل: مقامات جمهوری اسلامی آزار راحله راحمی‌پور را متوقف کنند 

صدای آلمان – عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواست آزار و اذیت راحله رحیمی پور، فعال حقوق مدنی، را متوقف کنند. این گروه حقوق بشری در بیانیه خود می‌گوید خانم رحیمی پور که شنبه ۱۵ اردیبهشت برای دومین بار در دادگاه انقلاب به جرم تبلیغ علیه نظام محاکمه شد، تنها پیگیر محل دفن برادر خود است که در سال‌های ابتدایی دهه شصت در زندان های رژیم جمهوری اسلامی اعدام شده است. راحله رحیمی پور همچنین از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است درباره سرنوشت برادرزاده خردسالش، گلرو، که آن زمان در زندان بود و پس از آن مفقود شد، شفاف سازی کنند.

Read more

هشدار تند روحانی به آمریکا: هرچقدر بخواهیم موشک و سلاح انبار می‌کنیم

May 6, 2018 by · Comments Off on هشدار تند روحانی به آمریکا: هرچقدر بخواهیم موشک و سلاح انبار می‌کنیم 

بی بی سی – روحانی، رئیس جمهور ایران، با لحنی تند درباره ایجاد اختلال در توافق هسته‌ای به آمریکا هشدار داده و گفته است که اگر این کشور بخواهد از برجام خارج شود دچار “پشیمانی تاریخی” خواهد شد. آقای روحانی که به استان خراسان رضوی سفر کرده در سخنرانی خود در شهر سبزوار گفت: “به ملت ایران با صراحت می‌گویم از چند ماه پیش تمام دستورات لازم به بخش‌های اجرایی کشور داده شده است، به سازمان انرژی اتمی دستوارت لازم ابلاغ شده و چند روز پیش نیز با مسئولان ارشد این سازمان صحبت کرده‌ام.” دولت آمریکا شش روز دیگر، ۱۲ مه یا ۲۲ اردیبهشت، تصمیم خود را درباره برجام اعلام می‌کند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هشدار داده بود که اگر تغییرات مورد نظر او در برجام اعمال نشود، این بار تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید نخواهد کرد.

Read more

Bottom