Top

«مدیران ایرانی برای دورزدن تحریم‌ها با چراغ سبز اطلاعات پاسپورت خریده بودند»

June 30, 2018 by · Comments Off on «مدیران ایرانی برای دورزدن تحریم‌ها با چراغ سبز اطلاعات پاسپورت خریده بودند» 

خبرگزاری «رویترز» در گزارشی اختصاصی ادعا می‌کند که مدیران تجاری و صنعتی ایران برای دورزدن تحریم‌ها علیه این کشور صدها پاسپورت «جزایر کومور» (قمر) را در سال‌های گذشته خریده‌اند. در میان این خریداران نام برادر رضا ضراب، تاجر ایرانی‌ـ‌ترکیه‌ای که در ایالات متحده به دادگاه کشیده شد، به چشم می‌خورد. جزایر کومور ژانویه سال جاری میلادی شماری از پاسپورت‌های فروخته‌شده به شهروندان خارجی را به دلیل آنچه ایراد در روند صدور آنها خواند، باطل کرده است. رویترز پس از مرور فهرست محرمانه این پاسپورت‌های باطل‌شده دریافت که بیش از ۱۰۰ تن از ۱۵۵ فردی که پاسپورت آنها باطل شده است، ایرانی هستند. به گفته این خبرگزاری، بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ بیش از یک هزار پاسپورت برای ایرانی‌ها صادر شده است. اکثر این پاسپورت‌ها بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، یعنی هنگام تنگ‌ترشدن حلقه تحریم‌ها در دو سال آخر ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد خریداری شده‌اند.

Read more

Business Leader: Iran Lost 50,000 Jobs in Three Months

June 30, 2018 by · Comments Off on Business Leader: Iran Lost 50,000 Jobs in Three Months 

VOA – A prominent Iranian business leader said his country has lost tens of thousands of private sector jobs in recent months, the latest sign of a worsening Iranian economy as the U.S. re-imposes tough sanctions. In a Thursday report, state news agency ISNA quoted the deputy head of the Iran Chamber of Commerce, Industries, Mines and Agriculture as saying 50,000 jobs were lost from March to May. The three-month period referenced by Hossein Selahvarzi represents the first quarter of the Persian year.
 

Read more

Reviews SOFREH, The Art of Persian Celebration Maryam Khosrowshahi

June 30, 2018 by · Comments Off on Reviews SOFREH, The Art of Persian Celebration Maryam Khosrowshahi 

(ACC Art Books Ltd., 2014)

Read more

سوسیال دمکراسی در ایران (دفتر اول)

June 30, 2018 by · Comments Off on سوسیال دمکراسی در ایران (دفتر اول) 

با همکاری وحید بدیعی، مهدی ذوالفقاری، رضا فرد، مسعود نقره‌کار – ناشر: جمعیت هواداران سوسیال دمکراسی
۵۰۱-۹۹۰-۶۸۵۶

Read more

تجمع مردم خرمشهر در اعتراض به بی‌آبی نماز جمعه را مختل کرد

June 29, 2018 by · Comments Off on تجمع مردم خرمشهر در اعتراض به بی‌آبی نماز جمعه را مختل کرد 

زمانه – شماری از ساکنان خرمشهر در اعتراض به نبود آب آشامیدنی و شوری آب مقابل مسجد جامع شهر اجتماع کردند و با سر دادن شعارهایی مانع از ورود امام جمعه خرمشهر به مسجد جامع شدند. منطق معترضان با شعار ساده‌ای کاملاً روشن بود: [بدون آب] نمازتون باطله. نماز جمعه با تأخیر برگزار شد و تجمع معترضان هم تا پایان نماز جمعه ادامه پیدا کرد. خط لوله‌ای موسوم به خط لوله «آب غدیر» آب آشامیدنی شهرهای خرمشهر و آبادان را تأمین می‌کند. سال گذشته شاخه اول این خط لوله برای تأمین آب آشامیدنی افتتاح شد. خط لوله غدیر شامگاه سه‌شنبه ۵ تیر در منطقه هویزه شکست و تنها منبع آب آشامیدنی شهرهای خرمشهر و آبادان از بین رفت. ساکنان بسیاری از مناطق ایران، از آب آشامیدنی با شوری ۴۵۰ تا ۵۰۰ میکروموس استفاده می‌کنند اما با وجود آنکه ۳۰ درصد آب‌های جاری و روان ایران از استان خوزستان عبور می‌کند، شوری آب در شهرهای استان سه برابر استاندارد آب در سایر مناطق ایران است. شوری آب هم به نارضایتی اهالی استان دامن زده است. داوود حسینی، مدیر آبفای روستایی آبادان اعلام کرده که کاهش آب رودخانه بهمنشیر به دلیل خشکسالی‌ها باعث شور شدن آب خرمشهر و آبادان شده است.

Read more

وزارت خارجه آمریکا گزارش جدید قاچاق انسان را منتشر کرد: ایران در سطح سوم قاچاق انسان

June 29, 2018 by · Comments Off on وزارت خارجه آمریکا گزارش جدید قاچاق انسان را منتشر کرد: ایران در سطح سوم قاچاق انسان 

صدای آمریکا – مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا و ایوانکا ترامپ دختر پرزیدنت ترامپ و مشاور او در مراسمی به مناسبت انتشار گزارش سالانه قاچاق انسان در وزارت خارجه آمریکا شرکت کردند. در این گزارش از کشورها خواسته شده است ضمن شناسایی قاچاقچیان انسان و قربانیان آنها با اقدامات فردی و بین المللی به نابودی پدیده قاچاق انسان کمک کنند. در این مراسم از ده نفر از فعالان مبارزه با قاچاق انسان از ده کشور که خدمات ویژه ای در این خصوص انجام داده اند قدردانی شد. جمهوری اسلامی ایران در گزارش امسال وزارت خارجه آمریکا نیز در سطح سوم قاچاق انسان قرار دارد.

Read more

What Iran’s Dazzling Art Tells Us About Civilization

June 29, 2018 by · Comments Off on What Iran’s Dazzling Art Tells Us About Civilization 

A landmark exhibition celebrates the often-misunderstood art of Iran’s Qajar dynasty. It can tell us a lot about the country’s fascinating culture, writes Joobin Bekhrad.

By Joobin Bekhrad

Read more

رصدگاه زرتشت؟ پیکر سنگی بابا داوود، عنبران

June 29, 2018 by · Comments Off on رصدگاه زرتشت؟ پیکر سنگی بابا داوود، عنبران 

جعفر سپهری

Read more

ذخیرۀ نیروگاه های برق ایران به صفر رسید

June 28, 2018 by · Comments Off on ذخیرۀ نیروگاه های برق ایران به صفر رسید 

“تسنیم” خبرگزاری وابسته به سپاه پاسداران، با اشاره به آمار رسمی شرکت مدیریت برق ایران نوشت که روز گذشته مصرف برق ایران از سقف ظرفیت تولید عملی آن فراتر رفت و به این ترتیب ذخیرۀ برق نیروگاه های کشور برای اولین بار به صفر رسید. “تسنیم” این حادثه را هشداری جدی برای تأمین برق کشور در تابستان سال جاری دانسته و نوشته است : دیروز سه شنبه پنجم تیرماه مصرف برق ایران به ۵۴ هزار و ۲۷۵ مگاوات رسید و برای اولین بار ذخیر برق نیروگاهی کشور به صفر کاهش یافت. “تسنیم” تصریح کرده است که رسیدن مصرف برق به بیش از ۵۴ هزار مگاوات دست کم هزار مگاوات بیشتر از سقف ظرفیت عملی تولید برق کشور یعنی ۵۲ هزار و ۸٠٠ مگاوات است. به نوشتۀ “تسنیم” تفاوت میان مصرف و ظرفیت تولید برق با افزایش واردات برق و کاهش مصرف در بخش های صنعت و کشاورزی جبران شده است. با این حال، خاموشی های پراکنده دیروز در سراسر کشور روی داده است.

Read more

آتش‌سوزی در پتروشیمی آبادان با یک کشته و ۱۸ مصدوم

June 28, 2018 by · Comments Off on آتش‌سوزی در پتروشیمی آبادان با یک کشته و ۱۸ مصدوم 

آتش‌سوزی در تأسیسات پتروشیمی آبادان تاکنون یک کشته و ۱۸ مصدوم بر جای گذاشته است. خبرهایی از “وخیم” بودن حال یکی از مصدومان منتشر شده است. مسئولان از مهار شدن آتش‌سوزی این مجتمع خبر داده‌اند. به گزارش خبرگزاری‌های ایران در روز پنجشنبه (۷ تیر/ ۲۸ ژوئن) واحد شماره ۶۰۰ تأسیسات پتروشیمی آبادان در ساعات اولیه بامداد دچار آتش‌سوزی شده است. شهیار میرخشتی، رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان خوزستان، هم‌زمان کشته شدن یک تن و مصدومیت ۱۸ نفر دیگر در این حادثه را تأیید کرده است. به گفته میرخشتی، فرد کشته شده در محل حادثه جان خود را از دست داده است. رئیس مرکز اورژانس خوزستان به خبرگزاری ایسنا گفته است که هشت تن از مصدومان به شکل سرپایی درمان شده و ۱۰ نفر دیگر به بیمارستان‌های اهواز و آبادان منتقل شده‌اند. این در حالی است که مسئول روابط عمومی پتروشیمی آبادان به خبرگزاری ایلنا گفته است، به دلیل وخیم بودن حال یکی از مصدومان، ترتیب اعزام او به تهران داده شده است.

Read more

Next Page »

Bottom