Top

Iranian Workers Say Major Factory Being Mismanaged into Oblivion

June 1, 2018 by · Comments Off on Iranian Workers Say Major Factory Being Mismanaged into Oblivion 

VOA – Iranian factory workers in northwestern Iran have staged a protest against mismanagement of a large industrial plant, saying the problem has brought the major local employer to the brink of closure. In a report published Thursday, Iran’s state-run ILNA news agency said the protesting workers in the city of Tabriz urged authorities to rescue the plant that produces combine harvesters used to harvest crops. ILNA said one of its reporters learned that only about 40 workers remained at the factory, whose capacity of 600 workers once made it a major employer.
 

Read more

گرانی و تحمیل گرسنگی: ۵ میلیون تن بدون یک وعده غذا

June 1, 2018 by · Comments Off on گرانی و تحمیل گرسنگی: ۵ میلیون تن بدون یک وعده غذا 

زمانه – وعده دولت‌ ایران برای کنترل بازار کالاهای اساسی زودتر از آنچه تصور می‌شد رنگ باخت. از آغاز سال جاری قیمت کالاهای اساسی افزایش یافته و طی هفته‌های گذشته گرانی شتاب و شیب تندتری گرفته است. افزایش قیمت کالاهای اساسی از نیمه دوم سال ۹۶ آغاز شد. برخی از اقلام مصرفی تا ۵۰ درصد گران‌تر شد. در ادامه این روند روند صعودی نرخ کالا و خدمات طی دو ماه گذشته ادامه یافته و معیشت حدود نیمی از جمعیت را تحت تاثیر قرار داده است. التهاب ارزی و پیامدهای روانی آن مهمترین علت اصلی افزایش قیمت کالا در ماه‌های پایانی سال گذشته است. ریال نزدیک به یک سوم ارزش رسمی خود را از دست داد و نرخ دلار در بازار غیررسمی از ۶ هزار تومان نیز عبور کرد. در چنین وضعیتی خروج امریکا از توافق هسته‌ای و امکان بازگشت تحریم‌ها نیز رشد قیمت‌ها را تحریک کرد و بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

Read more

دانمارک هم برقع و نقاب را برای زنان ممنوع کرد

June 1, 2018 by · Comments Off on دانمارک هم برقع و نقاب را برای زنان ممنوع کرد 

بی بی سی فارسی – دانمارک از ماه اوت (مرداد) پیش رو پوشیدن برقع و نقاب برای زنان را ممنوع می‌کند. بدین ترتیب دانمارک هم به زمره کشورهای اروپایی چون بلژیک و فرانسه می‌پیوندد که برای زنان، اکثرا مسلمان، مقیم این کشور به دلایلی که امنیتی خوانده شده مقررات پوشش عمومی وضع می‌کند. پارلمان این کشور روز پنجشنبه (۳۱ مه) با ۷۵ رای موافق در برابر ۳۰ رای مخالف این قانون را به تصویب رساند. این در حالی بود که ۷۴ نماینده پارلمان هم رای ممتنع دادند و به همین علت انتظار می‌رود تصویب این قانون مناقشه جدیدی در جامعه دانمارک ایجاد کند.

Read more

هاآرتص: نیروهای ایران و حزب‌الله برای خروج از جنوب سوریه آماده می‌شوند

June 1, 2018 by · Comments Off on هاآرتص: نیروهای ایران و حزب‌الله برای خروج از جنوب سوریه آماده می‌شوند 

صدای آمریکا – یک گروه ناظر بر تحولات سوریه روز پنجشنبه ادعا کرد که نیروهای نظامی ایران و شبه نظامیان شیعه متحد آن از جمله حزب الله لبنان، برای عقب نشینی از مواضع خود در مناطق جنوبی سوریه آماده می‌شوند. روزنامه اسرائیلی هاآرتص به نقل از این گروه مستقر در بریتانیا نوشت، مشاوران نظامی ایرانی و جنگجویان حزب الله در حال آماده شدن برای تخلیه مناطقی در درعا و قنیطره، نزدیک بلندی‌های جولان، هستند. به نوشته هاآرتص، با این حال یک مقام مستقر در سوریه و نزدیک به «محور مقاومت» به رهبری ایران، که نخواست هویتش فاش شود، گفته است چنین چیزی حقیقت ندارد؛ اما جزئیات بیشتری ارائه نداد.

Read more

Bottom