Top

‘من صدف هستم، یک همجنسگرا’

June 2, 2018 by · Comments Off on ‘من صدف هستم، یک همجنسگرا’ 

بی بی سی فارسی

Read more

تجاوز سه مرد به یک دختربچه پنج‌ساله افغان در خمینی‌شهر

June 2, 2018 by · Comments Off on تجاوز سه مرد به یک دختربچه پنج‌ساله افغان در خمینی‌شهر 

زمانه – بهاره پنج‌ساله دختربچه‌ای افغانستانی است که سه مرد هفته گذشته به او گروهی تجاوز کردند. رئیس اورژانس اجتماعی ایران این خبر را تأیید کرده است. رضا جعفری شنبه ۱۲ خرداد در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) درباره این حادثه گفت: «مورد کودک آزاری مربوط به دختربچه‌ای افغان است که هفته گذشته در حالی که در مقابل خانه مشغول بازی بوده، از سوی سه مرد متجاوز ربوده و پیکر نیمه جان او چند ساعت بعد در خرابه‌ای پیدا می‌شود.» او گفت این کودک از بیمارستان مرخص شده و اورژانس اجتماعی در حال ارائه حمایت‌های روانی‌ـ‌اجتماعی به اوست. خبرگزاری صدای افغان (آوا) پیش از انتشار این خبر در ایلنا، شنبه با یکی از آشنایان این دختربچه مهاجر گفت‌و‌گو کرد. به گفته محمدرضا کریمی، عموی بهاره، او پنج‌ساله است و هفته پیش مورد تجاوز قرار گرفته.

Read more

یک موفقیت دیگر برای دولت ترامپ؛ نرخ بیکاری در آمریکا به پائین‌ترین در ۱۸ سال گذشته رسید

June 2, 2018 by · Comments Off on یک موفقیت دیگر برای دولت ترامپ؛ نرخ بیکاری در آمریکا به پائین‌ترین در ۱۸ سال گذشته رسید 

 
 
 

صدای آمریکا – نرخ اشتغال در ایالات متحده در ماه گذشته میلادی افزایش یافت و نرخ بیکاری نیز در این ماه به پائین ترین سطح در هجده سال گذشته رسید. به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت کار آمریکا روز جمعه نرخ بیکاری در کشور را در ماه مه ۲۰۱۸ میلادی ۳ و هشت دهم درصد اعلام کردع است. دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در دوران مبارزات انتخاباتی خود، با شعار «آمریکا نخست»، وعده ارتقای اوضاع اقتصادی را داده بود. بنا بر اعلام وزارت کار آمریکا، نرخ دستمزدها نیز با افزایش میانگین ۲ و هفت دهم درصد برای هر ساعت کار، از میانگین سال گذشته بیشتر بوده است.

 

Read more

سندیکای شرکت اتوبوسرانی تهران هم از اعتصاب کامیونداران حمایت کرد

June 2, 2018 by · Comments Off on سندیکای شرکت اتوبوسرانی تهران هم از اعتصاب کامیونداران حمایت کرد 

صدای آمربکا -همزمان با یازدهمین روز اعتصاب کامیون‌داران و رانندگان در برخی شهرهای ایران، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه که از مشهورترین تشکل های کارگری ایران محسوب می شود، از این اعتصاب حمایت کرد. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در بیانیه خود، اعتراض و اعتصاب را حق کارگران دانست و نوشت:هرگونه تعرض نسبت به کامیون داران اعتصاب کننده را محکوم می کند. سندیکا همچنین خواهان رسیدگی فوری به خواسته های کامیون داران و تاکسی داران است و از فدراسیون کارگران حمل و نقل جهان (ITF) درخواست دارد از اعتصاب کامیون داران و تاکسی داران که عموما برای افزایش سطح معیشت صورت گرفته حمایت نماید. از روز اول خرداد در ۱۶۰ شهر از ۲۵ استان ایران، کامیون‌داران و رانندگان اعتصاب صنفی خود را آغاز کردند. این کامیون‌داران و رانندگان کامیون دلایل اعتصاب خود را پائین بودن نرخ کرایه ها با وجود بالا رفتن هزینه‌های کامیون، بالا بودن کمیسیون بار و قطع یارانه حق بیمه عنوان کردند.

Read more

Bottom