Top

Hackers Hit Second Iranian Airport with Opposition Message

June 8, 2018 by · Comments Off on Hackers Hit Second Iranian Airport with Opposition Message 

Read more

۱۸۰ روز بی‌خبری از سام رجبی، فعال محیط زیست زندانی

June 8, 2018 by · Comments Off on ۱۸۰ روز بی‌خبری از سام رجبی، فعال محیط زیست زندانی 

صدای آمریکا – مادر سام رجبی از فعالان محیط زیست بازداشت شده در ایران، بیش از ۱۸۰ روز است که از وضعیت فرزندش و نهاد امنیتی که او را بازداشت کرده اطلاعی ندارد. لیلی هوشمند افشار که از بیماری سرطان رنج می‌برد به صدای آمریکا می‌گوید نمی‌داند چه نهاد و ارگانی پاسخگوی وضعیت فرزندنش سام رجبی است و میان راه خانه و اوین سرگردان شده است. با این حال مادر سام رجبی میگوید ضعف جسمانی باعث نخواهد شد که از پیگیری وضعیت فرزندش دست بکشد. اخیرا یک نماینده مجلس با اشاره به اختلاف نظر میان وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه در مورد جاسوس بودن فعالان محیط زیست بازداشت شده، خواستار ورود حسن روحانی رییس جمهوری ایران و رییس شورای عالی امنیت ملی به این پرونده شد و روز گذشته نیز کتایون رجبی، خواهر سام رجبی در نامه ای سرگشاده به رییس جمهوری ایران از بی عملی او انتقاد کرد.

Read more

تدابیر دولت اتریش در مبارزه با “اسلام سیاسی” اعلام شد: اخراج ۶۰ امام جماعت و تعطیلی هفت مسجد

June 8, 2018 by · Comments Off on تدابیر دولت اتریش در مبارزه با “اسلام سیاسی” اعلام شد: اخراج ۶۰ امام جماعت و تعطیلی هفت مسجد 

رادیو فرانسه – دولت اتریش اعلام کرد در چارچوب مبارزه با “اسلام سیاسی” و تأمین مالی گروه‌های مذهبی از سوی منابعی در خارج از کشور، ۶۰ امام جماعت اخراج و هفت مسجد مرتبط با ترکیه تعطیل می‌شوند. سباستین کورتس، صدراعظم اتریش، روز جمعه هشتم ژوئن، در یک کنفرانس خبری در وین گفت: “جوامع موازی، اسلام سیاسی و افراط‌گرایی جایی در کشور ما ندارند.” هربرت کیکل، وزیر کشور اتریش نیز که در این کنفرانس خبری شرکت داشت، اعلام کرد که حدود شصت امام جماعت که به همراه خانواده‌هایشان حدود صد و پنجاه نفر می‌شوند از این کشور اخراج خواهند شد. هانتس کریستیان استراش، معاون صدراعظم اتریش نیز در این کنفرانس خبری گفت که “این تازه آغاز کار ماست.”

Read more

نماینده ایران در اوپک: کشورهای تولیدکننده نفت با آمریکا همکاری نخواهند کرد

June 8, 2018 by · Comments Off on نماینده ایران در اوپک: کشورهای تولیدکننده نفت با آمریکا همکاری نخواهند کرد 

زمانه – نماینده ایران در هیأت عامل اوپک پیش‌بینی کرده که در اجلاس اوپک در وین، کشورهای تولیدکننده نفت خام درخواست آمریکا برای جبران کاهش تولید نفت ایران را اجابت نمی‌کنند. حسین کاظم‌پور اردبیلی می‌گوید قیمت نفت در اثر تحریم نفتی ایران قطعاً افزایش می‌یابد. حسین کاظم‌پور اردبیلی، نماینده ایران در هیأت عامل اوپک جمعه ۸ ژوئن/ ۱۸ خرداد در واکنش به توافق غیررسمی آمریکا و عربستان سعودی پیرامون جبران کاهش تولید نفت ایران بعد از اعمال تحریم‌های نفتی آمریکا علیه این کشور، به خبرگزاری رویترز گفته است: «تعجب‌آور است اگر درخواست واشنگتن از عربستان سعودی برای جبران کاهش نفت به خاطر تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران و ونزوئلا موجب کاهش صادرات نفت ایران شود.»

Read more

Bottom