Top

Democrats Blast Housing of Detained Immigrants in Federal Prisons

June 9, 2018 by · Comments Off on Democrats Blast Housing of Detained Immigrants in Federal Prisons 

VOA – Democratic lawmakers blasted the Trump administration on Friday for its decision to temporarily transfer hundreds of detained immigrants into five federal prisons, calling the practice inhumane and un-American. Reuters reported Thursday that U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE) has entered into a 120-day agreement with the Federal Bureau of Prisons (BOP) and the U.S. Marshals Service to house 1,600 people waiting for immigration hearings. “The depth of this administration’s heartlessness has no bottom,” Representative Jerrold Nadler of New York, the top ranking Democrat on the House Judiciary Committee, told Reuters in a statement Friday.

Read more

چرا آمار خودکشی در آمریکا رو به افزایش است؟

June 9, 2018 by · Comments Off on چرا آمار خودکشی در آمریکا رو به افزایش است؟ 

صدای آمریکا – تحقیقات تازه دولت آمریکا نشان می‌دهد که آمار خودکشی در این کشور از سال ۱۹۹۹ افزایش یافته است. این آمار در حالی منتشر شده که مرگ کیت اسپید، طراح معروف و آنتونی بوردین، آشپز سرشناس در روزهای اخیر این مسئله را برجسته کرده است. اما چه چیزی باعث افزایش میزان خودکشی در آمریکا شده است؟ در ۱۷ سال، ۳۰ درصد – به گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا، ۳۰ درصد افزایش در ۱۷ سال، میزان افزایش نرخ خودکشی در بیش از نیمی از ایالت‌های آمریکاست. اما افزایش کلی نرخ خودکشی در سراسر کشور حدود ۲۵ درصد است. این به معنای آن است که از هر ۱۰۰ هزارآمریکایی، ۱۶ نفر دست به خودکشی می‌زنند. تنها در سال ۲۰۱۶، حدود ۴۵ هزار نفر در این کشور خودکشی کردند.

Read more

ادامه صدور احکام سنگین برای دانشجویان: ۶ سال حبس برای معصومه محمدی

June 9, 2018 by · Comments Off on ادامه صدور احکام سنگین برای دانشجویان: ۶ سال حبس برای معصومه محمدی 

صدای آمریکا – یک دختر دانشجو که در جریان اعتراضات سراسری دی ماه ۱۳۹۶ بازداشت شده بود، به ۶ سال حبس محکوم شد. منابع حقوق بشری خبر می‌دهند که معصومه محمدی، ۲۳ ساله و از اهالی فریدون‌کنار که هم اینک در زندان بابل محبوس است به ۶ سال زندان محکوم شده است. جزئیات بیشتری از اتهامات این دانشجوی زندانی منتشر نشده است. در اعتراضات سراسری دی ماه سال گذشته و تنها در هفته اول اعتراضات، بنا به گفته پروانه سلحشوری، نماینده تهران در مجلس دست کم ۹۰ دانشجو بازداشت شدند.

Read more

چرا سرمایه‌‌گذاران خارجی از بازارهای ایران پرهیز می‌کنند؟

June 9, 2018 by · Comments Off on چرا سرمایه‌‌گذاران خارجی از بازارهای ایران پرهیز می‌کنند؟ 

صدای آلمان – اقتصاد ایران نیاز به سرمایه‌گذاری کلان دارد. آمار‌ها حکایت از آن دارند که حتی برجام نیز نتوانسته سرمایه‌ لازم را وارد شریان‌های اقتصاد ایران بکند. پیامدهای خروج آمریکا از برجام جذب سرمایه‌ را بیش از پیش دشوار می‌کند. در این نکته که صنایع نفت و گاز ایران فرسوده هستند، کمتر کسی تردید دارد. مسئولان جمهوری اسلامی بارها از جذب سرمایه‌خارجی و به‌موازات آن جذب تکنولوژی مورد نیاز برای نوسازی صنایع نفت و گاز خود سخن گفته‌اند. این در حالی است که بهره‌‌گیری از بسیاری از حوزه‌های نفت و گاز ایران بدون دانش فنی و سرمایه خارجی ممکن نیست. توافق هسته‌ای می‌بایست با لغو تحریم‌ها و بازگشت بانک‌های ایران به سوئیفت، زمینه‌ساز جذب سرمایه‌های خارجی می‌گردید. بسیاری از کشورهای صنعتی نیز برای حضور پررنگ خود در اقتصاد ایران لحظه شماری کرده بودند.

Read more

Bottom