Top

White House Advisers Assail Canada’s Trudeau Over Tariff Remarks

June 10, 2018 by · Comments Off on White House Advisers Assail Canada’s Trudeau Over Tariff Remarks 

VOA – A key White House adviser assailed Canadian Prime Minister Justin Trudeau on Sunday, contending that he “stabbed us in the back” and undermined U.S. President Donald Trump after he left the G-7 economic summit to head to Singapore for nuclear weapons talks with North Korean leader Kim Jong Un. Trump economic adviser Larry Kudlow blamed the Canadian leader for saying at a news conference that new U.S. tariffs on aluminum and steel were “insulting,” prompting Trump to direct U.S. officials to rebuff its allies and refuse to sign the traditional end-of-summit communique in Quebec.

Read more

ادامه اعتصاب کامیون داران و رانندگان ایران

June 10, 2018 by · Comments Off on ادامه اعتصاب کامیون داران و رانندگان ایران 

صدای آمریکا – اعتصاب کامیون داران و رانندگان ایران همچنان ادامه دارد و یکی از مخاطبان صدای آمریکا با ارسال فیلمی از اعتصاب در اتوبان شهید بابایی تهران خبر داده است.  کامیون‌داران و رانندگان در ۱۶۰ شهر از ۲۵ استان ایران از روز اول خرداد اعتصاب صنفی خود را آغاز کردند. این کامیون‌داران و رانندگان کامیون دلایل اعتصاب خود را پائین بودن نرخ کرایه‌ها و بالا رفتن هزینه‌های کامیون، بالا بودن کمیسیون بار و قطع یارانه حق بیمه عنوان می‌کنند. دولت ایران با افزایش ۲۰ درصدی کرایه‌ها موافقت کرد تا مانع از ادامه این اعتصاب شود اما با شکست مواجه شد و اعتصاب سراسری حمایت‌های بین‌المللی را نیز به همراه داشته است. از جمله فدراسیون جهانی حمل و نقل که نماینده بیش از ۱۹ میلیون کارگر صنعت حمل و نقل از ۱۴۰ کشور جهان است، با انتشار بیانیه ای از اعتصاب رانندگان کامیون حمایت کرده و اعلام کرده است که با رانندگان کامیون در ایران همبستگی کامل دارد.

Read more

تأیید خبر درگیری میان سپاه پاسداران و حزب دمکرات کردستان ایران

June 10, 2018 by · Comments Off on تأیید خبر درگیری میان سپاه پاسداران و حزب دمکرات کردستان ایران 

صدای آلمان – فرمانده نیروی زمینی سپاه از “شناسایی و انهدام دو تیم تروریستی” در مناطق عمومی سروآباد و اشنویه ظرف ۲۴ ساعت خبر داد. حزب دمکرات کردستان ایران ضمن تأیید وقوع درگیری، خبر داد که در این درگیری ۹ پاسدار کشته ‌شده‌اند. خبرگزاری ایسنا به نقل از محمد پاکپور، سردار سرتیپ پاسدار فرمانده نیروی زمینی سپاه، خبر داده است که یک تیم “تروریستی” ۷ نفره که روز جمعه (۱۸ خرداد/۸ ژوئن) “قصد رخنه و انجام اقدامات خرابکارانه داشتند و وارد خاک ایران شدند، شناسایی و منهدم شدند”.  به گفته این مقام ارشد نظامی ایران اعضای این گروه در حال نفوذ به منطقه عمومی اشنویه با نیروهای سپاه قرارگاه حمزه درگیر شدند و “به طور کامل منهدم و ۷ عضو آن کشته و زخمی شدند”. سردار پاکپور در ادامه از وقوع دو درگیری دیگر در ظرف ۲۴ ساعت گذشته در مناطق عمومی سروآباد و اشنویه هم خبر داد و گفت: «رزمندگان قرارگاه حمزه توانستند پس از درگیری در مناطق عمومی سروآباد و اشنویه، این تیم‌های تروریستی را نیز منهدم و ۶ تن از تروریست‌ها را به هلاکت رسانده و ۳ نفر از آنان را زخمی کنند.»

Read more

حزب دموکرات کردستان ایران: «۲۷ پاسدار کشته یا زخمی شدند»

June 10, 2018 by · Comments Off on حزب دموکرات کردستان ایران: «۲۷ پاسدار کشته یا زخمی شدند» 

زمانه – درگیری نیروهای مرزی ایران با نظامیان حزب دموکرات کردستان ایران چندین کشته و زخمی برجای گذاشت. فرمانده قرارگاه سپاه پاسداران می‌گوید: شش تن از «نیروهای ضد انقلاب» در اشنویه کشته شدند. فرمانده نظامی حزب دموکرات کردستان ایران اما می‌گوید: آسیبی به پیشمرگه‌های این حزب نرسیده و ۲۷ تن از نیروهای نظامی ایران کشته و یا زخمی شدند. رسانه‌های خبری جمهوری اسلامی هم درگیری میان نیروهای سپاه پاسداران و آنچه که «گروهک‌های تروریستی وابسته» خواندند، را تائید کردند. محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفته است که شامگاه جمعه ۱۸ خرداد یک «تیم تروریستی که قصد ورود به منطقه عمومی اشنویه را داشت، در دام نیروهای سپاه پاسداران افتاد». به گفته پاکپور در جریان درگیری میان سپاه پاسداران و این گروه ۷ تن از اعضای گروهی که او آن را «تروریستی» خواند، کشته و زخمی شدند. فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران مدعی شد که در این درگیری «گروه تروریستی به صورت کامل منهدم شد».

Read more

Bottom