Top

Trump, Kim Exchange Summit Commitments

June 12, 2018 by · Comments Off on Trump, Kim Exchange Summit Commitments 

Read more

آمریکا و کُرۀ شمالی در بارۀ «تضمین‌های امنیتی» و «آغاز سریع خلع سلاح کامل اتمی در شبه جزیرۀ کُره» توافق نامه‌ای امضاء کردند

June 12, 2018 by · Comments Off on آمریکا و کُرۀ شمالی در بارۀ «تضمین‌های امنیتی» و «آغاز سریع خلع سلاح کامل اتمی در شبه جزیرۀ کُره» توافق نامه‌ای امضاء کردند 

رادیو فرانسه – رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کُرۀ شمالی در پایان سلسله دیدارها و گفتگوهای خود توافق نامه‌ای را به امضاء رسانند که بگفتۀ دونالد ترامپ شرایط «خلع سلاح» کرۀ شمالی را فراهم می‌کند. رئیس جمهوری آمریکا بهنگام امضای این سند گفت «روند خلع سلاح بسیار زود آغاز خواهد شد». بر اساس سند امضاء شده، آمریکا در زمینۀ «تضمین‌های امنیتی» در قبال کُرۀ شمالی تعهد سپرده است. کیم جونگ اون بهنگام امضای این توافق گفت «جهان شاهد یک تغییر اساسی» در روابط میان دو کشور خواهد بود. دونالد ترامپ گفت که در این دیدار «روابط ویژه‌ای» با کیم جونگ اون برقرار کرده است. رئیس جمهوری آمریکا که در پایان دیدارها و گفتگوهای تاریخی خود با رهبر کرۀ شمالی پای میز امضاء توافق نشسته بود، گفت «ما اینک سندی را امضاء می‌کنیم که جنبه های مختلفی دارد و امضای آن موجب مباهات بسیار است».  او گفت که «پیشرفت‌های بدست آمده از انتظارات خوشبین ترین افراد بسیار فراتر می‌رود» و اعلام کرد که «مناسبات آمریکا با کُرۀ شمالی بطور کلی با گذشته متفاوت خواهد بود». کیم جونگ اون نیز دیدارهای خود با رئیس جمهوری آمریکا را «تاریخی» خواند و گفت دو کشور «اختلافات گذشته را کنار گذاشته و چرخش مهمی در روابط میان خود ایجاد کرده‌اند».  

Read more

کاهش فعالیت‌های بزرگترین شرکت کشتیرانی آلمان و شرکت نفتی نارایا انرژی هند در ایران

June 12, 2018 by · Comments Off on کاهش فعالیت‌های بزرگترین شرکت کشتیرانی آلمان و شرکت نفتی نارایا انرژی هند در ایران 

به‌دنبال تحریم‌های تازه آمریکا علیه ایران بزرگترین شرکت کشتیرانی آلمان به نام هاپاگ – لوید و شرکت نفتی نارایا انرژی هند فعالیت‌های خود با ایران را کاهش دادند. شرکت حمل و نقل کانتینری هاپاگ – لوید دوشنبه ۱۱ ژوئن / ۲۱ خرداد اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا مانع از همکاری این شرکت با ایران است و به همین دلیل این شرکت ضمن توقف یکی از دو خدمات فیدری خود در ایران تا ۴ نوامبر / ۱۳ آبان مهلت اعلام‌شده از سوی آمریکا درباره دیگر خدماتش تصمیم‌گیری خواهد کرد.

Read more

بزرگترین شرکت حمل و نقل آلمان از معامله با ایران انصراف داد

June 12, 2018 by · Comments Off on بزرگترین شرکت حمل و نقل آلمان از معامله با ایران انصراف داد 

صدای آلمان – شرکت “هاپاگ-لوید”، بزرگترین شرکت حمل و نقل کانتینری آلمان، به دلیل نگرانی از تحریم‌های آمریکا معاملاتش با ایران را متوقف می‌کند. دو شرکت حمل و نقل دیگر نیز پیش‌تر اعلام کرده بودند در همکاری خود با ایران تجدیدنظر می‌کنند.

Read more

Bottom