Top

“کاهش ۸۰ درصدی قدرت خرید ایرانیان طی ۸ ماه”

June 14, 2018 by · Comments Off on “کاهش ۸۰ درصدی قدرت خرید ایرانیان طی ۸ ماه” 

صدای آمریکا

‘زنان درویش در زندان قرچک مورد ضرب و شتم گارد زندان قرار گرفته‌اند’

June 14, 2018 by · Comments Off on ‘زنان درویش در زندان قرچک مورد ضرب و شتم گارد زندان قرار گرفته‌اند’ 

بی بی سی – براساس گزارشهای رسیده از ایران، روز گذشته زنان درویش در زندان قرچک مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند و حال تعدادی از آنها وخیم گزارش شده است. صدیقه خلیلی، مادر سپیده مرادی یکی از زنان درویش زندانی در گفتگو با مجذوبان نور با اشاره به اینکه خانواده‌ها در حال حاضر در مقابل زندان تجمع کرده‌اند، گفت: “هیچ کاری انجام نداده‌اند، چند مامور آمدند و گفتند دیروز شورش شده، زندانیان این‌ها را زدند، گارد دخالت کرده و بچه‌ها را زده است.” خانم خلیلی همچنین گفته است: “براساس خبری که به من رسیده، دخترم سپیده نمی‌تواند راه برود، کارت تلفن و کارت بانکشان را گرفتند و اجازه هواخوری هم ندارند.”

Read more

نسرین ستوده بازداشت شد

June 14, 2018 by · Comments Off on نسرین ستوده بازداشت شد 

بی بی سی – نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر سرشناس ایرانی، بازداشت شده است. رضا خندان، همسر خانم ستوده، در فیسبوک خود از بازداشت او خبر داده و نوشته است: “ساعتی پیش نسرین در خانه بازداشت و به دادسرای اوین منتقل شد.” نسرین ستوده وکیل پرونده‌های فعالان سیاسی و اجتماعی بوده و پیش از این نیز به دفعات با برخوردهای قضایی و امنیتی روبرو بوده است. او در ماه‌های اخیر وکالت چند نفر از زنانی را به عهده داشته است که در اعتراض به حجاب اجباری روسری خود را برداشتند. این حرکت اعتراضی به “دختران خیابان انقلاب” مشهور شد.

Read more

سرنوشت نامعلوم دهها کارگر معترض گروه ملی فولاد اهواز، پس از بازداشت

June 14, 2018 by · Comments Off on سرنوشت نامعلوم دهها کارگر معترض گروه ملی فولاد اهواز، پس از بازداشت 

صدای آمریکا – سرنوشت ده ها کارگر بازداشت شده گروه ملی فولاد اهواز هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد. بنا بر گزارش‌های دریافتی، برخی از کارگرانی که در دو روز گذشته در اعتراض به سه ماه مطالبات مزدهای پرداخت نشده، حق بیمه معوقه و عدم پرداخت بیمه تکمیلی دست به اعتصاب زده بودند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. روز سه شنبه ۲۲ خرداد نیز تعدادی از کارگرانی که در حمایت از دستگیر شدگان مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده بودند، دستگیر و به اماکن نامعلومی منتقل شده‌اند.

Read more

Bottom