Top

USA Happy (Founding) Father’s Day

June 17, 2018 by · Comments Off on USA Happy (Founding) Father’s Day 

Read more

بیش از یکصد فعال سیاسی و مدنی ایران خواستار مذاکره مستقیم جمهوری اسلامی و آمریکا شدند

June 17, 2018 by · Comments Off on بیش از یکصد فعال سیاسی و مدنی ایران خواستار مذاکره مستقیم جمهوری اسلامی و آمریکا شدند 

 
صدای آمریکا – تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی در ایران در بیانیه ای خواستار مذاکره مستقیم و بدون پیش شرط جمهوری اسلامی ایران و آمریکا شدند. در این نامه، که متن آن روز شنبه ۲۶ خرداد در برخی وبسایت‌های خبری منتشر شد، بیش از یکصد تن از فعالان سیاسی و مدنی به استقبال جهانی از مذاکرات رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی در سنگاپور اشاره کردند. امضا کنندگان نامه با اشاره به «وضعیت ناامن و پر خطر منطقه پیرامون ایران و نیز بحران‌های مختلف و متراکم در داخل» از دولت و حکومت خواستار حل مشکل «تنش با آمریکا» شدند. در بخشی از نامه با اشاره به از دست رفتن فرصت مناسب گفت و گو با دولت باراک اوباما از حکومت جمهوری اسلامی خواسته شده است: «با یک تصمیم ملی شجاعانه اعلام کند که حاضر به انجام مذاکرات بدون قید و شرط با آمریکا است تا قدمی در راه حل مشکلات و اختلافات برداشته شود.»

Read more

التهاب در ایرانشهر، تکذیب مقامات قضایی

June 17, 2018 by · Comments Off on التهاب در ایرانشهر، تکذیب مقامات قضایی 

مردم بلوچ خواهان معرفی و مجازات عوامل ربایش و تجاوز به ۴۱ دختر هستند. چند نفر در تجمع مقابل فرمانداری بازداشت شدند. امام جمعه اهل سنت می‌گوید عامل اصلی یک سرمایه‌دار است. رئیس دادگستری می‌گوید تنها سه نفر شاکی داریم. دو روز از خبر تکان‌‌ دهنده‌ای که امام جمعه اهل سنت ایرانشهر داد می‌گذرد. مولوی طیب ملازهی در خطبه‌های نماز عید فطر از ۴۱ مورد ربایش دختران و تجاوز گروهی به آنها در این شهرستان خبر داد و گفت اطلاعاتش را از خانواده‌های دختران آسیب دیده کسب کرده است. او افزود که عامل اصلی تجاوزها شناسایی شده و فرماندار نیز در جریان است: «اگر اسم این اوباش را بگویم، عده‌ای سرشان پایین خواهد افتاد.» پس از آن نبی بخش داوودی، فرماندر ایرانشهر در بیانیه‌ای نوشت: «به دنبال قضیه زشت و شنیع اخیر در سطح شهر، مجموعه شورای تامین شهرستان با حساسیت کامل در کمتر از چند ساعت عامل اصلی قضیه را دستگیر و بررسی‌های لازم برای شناسایی و تعقیب دیگر همدستان به جد در دستور کار قرار گرفت.»

Read more

واکنش تند مطهری به هشدار علم‌الهدی – تعلیق لایحه گروه ویژه اقدام مالی

June 17, 2018 by · Comments Off on واکنش تند مطهری به هشدار علم‌الهدی – تعلیق لایحه گروه ویژه اقدام مالی 

صدای آلمان – علی مطهری از هشدار علم‌الهدی به مجلس در رابطه با پیوستن ایران به “گروه ویژه اقدام مالی” به شدت انتقاد کرد. این نهاد با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم مبارزه می‌کند. امام جمعه مشهد مخالف همکاری ایران با این نهاد است. علی مطهری، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در یادداشتی که برای خبرگزاری ایسنا فرستاده، در باره‌ی هشدار نماینده‌ی ولی فقیه در استان خراسان رضوی موضع گرفته است. در این یادداشت که روز یکشنبه ۲۷ خرداد (۱۷ ژوئن ) ایسنا منتشر شد، آمده است: «آقای علم الهدی امام جمعه مشهد به نمایندگان مجلس هشدار داده است که حواستان جمع باشد که در تاریخ اسمتان دنبال مملکت فروشان نیاید و نگویند شما هم با تصویب FATF  (گروه ویژه اقدام مالی) جزو مملکت فروشان بودید.»

Read more

Bottom