Top

Looking for Truth Behind Separating Families at US Border

June 19, 2018 by · Comments Off on Looking for Truth Behind Separating Families at US Border 

VOA – The Trump administration at least since April has been separating children and parents who enter the United States illegally at the border — that much is supported by the numbers. But much of everything else surrounding the practice has become mired in confusion. Here is what we know: In recent weeks, news stories of children in detention centers have circulated more widely, and the numbers of detained children have grown. Department of Homeland Security officials told reporters Friday that between April 19 and May 31 of this year, nearly 2,000 (1,995) children were separated from their parents or other adults with whom they were traveling.

Read more

بودجه بی‌سابقه نظامی آمریکا در سنا رای آورد

June 19, 2018 by · Comments Off on بودجه بی‌سابقه نظامی آمریکا در سنا رای آورد 

سنای آمریکا بودجه ۷۱۶ میلیارد دلاری دفاعی ایالات متحده را تصویب کرد. در این رای گیری بیش از سی سناتور دموکرات هم رای مثبت دادند. دوشنبه شب ۲۸ خرداد به وقت واشنگتن (بامداد سه شنبه به وقت ایران)، سنای آمریکا با ۸۵ رای مثبت در مقابل تنها ده رای منفی، بودجه دفاعی ایالات متحده را تصویب کرد. این لایحه برای تبدیل به قانون تنها به تصویب مجلس نمایندگان نیاز دارد. از زمان نامزدی، دونالد ترامپ خواستار افزایش بودجه نظامی شده بود. با این مصوبه، او یکی دیگر از وعده های خود را عملی کرد. در بهمن ماه پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید در مراسمی در حضور فرماندهان ارشد نظامی لایحه بودجه دفاعی آمریکا را امضا کرد. او این لایحه را تاریخی نامید و از دولت قبل آمریکا انتقاد کرد و گفت هدف از افزایش بودجه نظامی، ترمیم ارتش آمریکا به عنوان بزرگترین ارتش جهان است.

Read more

تنهایی افسردگی می‌آورد؟ ‘یائسگی مردان’ چیست؟ #ازمابپرس

June 19, 2018 by · Comments Off on تنهایی افسردگی می‌آورد؟ ‘یائسگی مردان’ چیست؟ #ازمابپرس 

شماری از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی از طریق فرم #ازمابپرس سوال‌هایی درباره افسردگی و موارد مرتبط با آن برای ما فرستاده‌اند که در این مطلب به شماری از این سوال‌ها پاسخ می‌دهیم. با این‌که تنهایی معمولا احساسی موقت است اما واقعیت این است که وقتی به شکل مزمن درمی‌آید، عواقبی جدی به همراه خواهد داشت. تنهایی مزمن می‌تواند به سلامت آسیب بزند، کیفیت خواب را پایین بیاورد و باعث احساس غم و ناامیدی شدید شود. حتی ممکن است فرد را وارد چرخه‌ای خطرناک کند به این ترتیب که او همه فعالیت‌های اجتماعی‌اش را کنار بگذارد و در نتیجه بیشتر احساس تنهایی کند. تحقیقات نشان می‌دهد احتمال بروز نشانه‌های افسردگی در کسی که یک سال است احساس تنهایی می‌کند، بیشتر است. براساس تحقیقاتی که در فنلاند انجام شده، افرادی که تنها هستند در مقایسه با کسانی که در کنار خانواده زندگی می‌کنند، ۸۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار می‌گیرند. در بخشی از این تحقیقات آمده است که شرایط مسکونی بد برای زنان و نبود حمایت‌های اجتماعی برای مردان از عواملی اصلی ابتلا به افسردگی در افرادی است که تنها زندگی می کنند.

Read more

همراهی استادان و دانشجویان در اعتراض به احکام زندان علیه دانشجویان

June 19, 2018 by · Comments Off on همراهی استادان و دانشجویان در اعتراض به احکام زندان علیه دانشجویان 

صدای آلمان – جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به احکام سنگین زندان علیه شماری از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی از حضور در امتحانات امتناع کردند. روز دوشنبه تجمعی نیز با شرکت دانشجویان و استادان برگزار شد.

Bottom