Top

در خرمشهر و آبادان به دلیل شوری بیش از حد آب مردم تا ۱۵ تیر‌ماه پول آب پرداخت نخواهند کرد

June 21, 2018 by · Comments Off on در خرمشهر و آبادان به دلیل شوری بیش از حد آب مردم تا ۱۵ تیر‌ماه پول آب پرداخت نخواهند کرد 

زمانه

Read more

راموس: زنان ایرانی برنده اصلی مسابقه بودند

June 21, 2018 by · Comments Off on راموس: زنان ایرانی برنده اصلی مسابقه بودند 

بی بی سی – سرخیو راموس، بازیکن تیم ملی فوتبال اسپانیا پس از پیروزی یک هیچ بر ایران در توییتر خود، زنان ایران را برنده اصلی مسابقه معرفی کرد. روز گذشته پس از چند دهه، زنان ایرانی موفق شدند با ورود به ورزشگاه صد هزار نفره آزادی، مسابقه فوتبال ایران و اسپانیا در چارچوب بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را از روی صفحه نمایشگری بزرگ تماشا کنند. راموس با بازنشر توییتی که در آن به اولین حضور زنان در ورزشگاه پس از انقلاب اسلامی اشاره شده، نوشت “آنها (زنان ایران) برندگان امشب هستند. امیدوارم چنین اتفاقی بارها بیفتد.” زنان ایرانی سال‌هاست برای گرفتن حق ورود به استادیوم‌های ورزشی تلاش می‌کنند اما مخالفت برخی نهادها و شماری از مراجع دینی تا کنون باعث شده آنها راهی به ورزشگاه‌ها نیابند. ورود زنان ایران به ورزشگاه برای تماشای بازی ایران و اسپانیا به آسانی صورت نگرفت. پس از اعلام موافقت اولیه و فروش بلیط برای تماشای فوتبال، اعلام شد با حضور زنان در ورزشگاه مخالفت شده که این کار با اعتراض شدید بسیاری در شبکه‌های اجتماعی رو‌به‌رو شد.

Read more

تحقیر زنان روس در رسانه‌های کشور: ‘شکارچیان شوهر’

June 21, 2018 by · Comments Off on تحقیر زنان روس در رسانه‌های کشور: ‘شکارچیان شوهر’ 

بی بی سی فارسی – این شرکت گفته بود اگر یک زن روسی از یکی از فوتبالیست‌های حاضر در جام جهانی حامله شود، به او سه میلیون روبل، معادل ۴۷ هزار دلار خواهد پرداخت و برای تمام عمر به او روزی یک همبرگر می‌دهند. در تبلیغی که بعدا حذف شد، آمده بود: “زنانی که بتوانند بهترین ژن‌های فوتبالی را بگیرند برای چندین نسل موفقیت تیم ملی روسیه را تضمین کرده‌اند.” مخافت‌های بسیاری با این کارزار تبلیغاتی در روسیه انجام شد. یکی از فعالان حقوق زنان در تلگرام نوشت که این تبلیغ نشان‌دهنده “تصور ملت ما از زنان است.” در تبلیغات و در رسانه‌ها، زنان روس چون شکارچیان جنسی تصویر می‌شوند که مردان را شکار می‌کنند. همه اینها در حالی است که زنان روسی خیلی جلوی این رفتارها مقاومت نمی‌کنند. آلیونا پاپووا، فعال حقوق زنان، به بی‌بی‌سی می‌گوید که زنان روس قاطعیت لازم را ندارند.

Read more

وزیر خارجه ایران ‘مطالبات’ جمهوری اسلامی از آمریکا را شرح داد

June 21, 2018 by · Comments Off on وزیر خارجه ایران ‘مطالبات’ جمهوری اسلامی از آمریکا را شرح داد 

بی بی سی – روز پنجشنبه، ٣١ خرداد (٢١ ژوئن)، برخی رسانه‌های داخلی ایران متن نوشته محمد جواد ظریف را در پاسخ به سخنرانی چند هفته پیش مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا تحت عنوان”مطالبات دولت و ملت ایران” از آمریکا منتشر کردند. سخنرانی آقای پومپئو در روز ٣١ اردیبهشت (٢١ مه) شامل “شروطی” برای تعامل ایالات متحده با ایران بود و در آن زمان هم مقامات و رسانه‌های جمهوری اسلامی از جمله وزیر امور خارجه، به این سخنرانی واکنش نشان دادند و خواست‌های آقای پومپئو را رد کردند. آقای ظریف در مطلب جدید خود دولت کنونی ایالات متحده را به عدم رعایت تعهدات بین‌الملللی متهم کرده و گفته است که تصمیم رئیس جمهوری آن کشور به خروج از برجام “اوج بدعهدی‌ها و نقض مکرر این توافق توسط دولت آمریکا بود.” او در ادامه این مطلب، سخنرانی وزیر خارجه آمریکا را “بی‌اساس، توهین آمیز و مداخله‌گرانه” و “در تناقض با هنجارهای شناخته شده بین‌المللی و در مغایرت کامل با حقوق بین‌الملل و رفتار متمدنانه” توصیف کرده است. وزیر خارجه ایران با دفاع از نظام جمهوری اسلامی و معرفی آن به عنوان یک حکومت آزاد و مبتنی بر خواست و اراده مردم ایران، اظهارات مقامات آمریکایی علیه سیاست‌های آن را “مداخله آشکار در امور داخلی ایران و تهدید غیرقانونی یک عضو ملل متحد” خوانده است. مقامات آمریکایی در موارد متعدد، رهبران ایران را دیکتاتور نامیده و حکومت را به نادیده گرفتن حقوق بشر مردم ایران و اهدار منابع ملی برای حمایت از “تروریسم” و رژیم‌های مستبد متهم کرده‌اند.

Read more

Bottom