Top

تجمع مردم خرمشهر در اعتراض به بی‌آبی نماز جمعه را مختل کرد

June 29, 2018 by · Comments Off on تجمع مردم خرمشهر در اعتراض به بی‌آبی نماز جمعه را مختل کرد 

زمانه – شماری از ساکنان خرمشهر در اعتراض به نبود آب آشامیدنی و شوری آب مقابل مسجد جامع شهر اجتماع کردند و با سر دادن شعارهایی مانع از ورود امام جمعه خرمشهر به مسجد جامع شدند. منطق معترضان با شعار ساده‌ای کاملاً روشن بود: [بدون آب] نمازتون باطله. نماز جمعه با تأخیر برگزار شد و تجمع معترضان هم تا پایان نماز جمعه ادامه پیدا کرد. خط لوله‌ای موسوم به خط لوله «آب غدیر» آب آشامیدنی شهرهای خرمشهر و آبادان را تأمین می‌کند. سال گذشته شاخه اول این خط لوله برای تأمین آب آشامیدنی افتتاح شد. خط لوله غدیر شامگاه سه‌شنبه ۵ تیر در منطقه هویزه شکست و تنها منبع آب آشامیدنی شهرهای خرمشهر و آبادان از بین رفت. ساکنان بسیاری از مناطق ایران، از آب آشامیدنی با شوری ۴۵۰ تا ۵۰۰ میکروموس استفاده می‌کنند اما با وجود آنکه ۳۰ درصد آب‌های جاری و روان ایران از استان خوزستان عبور می‌کند، شوری آب در شهرهای استان سه برابر استاندارد آب در سایر مناطق ایران است. شوری آب هم به نارضایتی اهالی استان دامن زده است. داوود حسینی، مدیر آبفای روستایی آبادان اعلام کرده که کاهش آب رودخانه بهمنشیر به دلیل خشکسالی‌ها باعث شور شدن آب خرمشهر و آبادان شده است.

Read more

وزارت خارجه آمریکا گزارش جدید قاچاق انسان را منتشر کرد: ایران در سطح سوم قاچاق انسان

June 29, 2018 by · Comments Off on وزارت خارجه آمریکا گزارش جدید قاچاق انسان را منتشر کرد: ایران در سطح سوم قاچاق انسان 

صدای آمریکا – مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا و ایوانکا ترامپ دختر پرزیدنت ترامپ و مشاور او در مراسمی به مناسبت انتشار گزارش سالانه قاچاق انسان در وزارت خارجه آمریکا شرکت کردند. در این گزارش از کشورها خواسته شده است ضمن شناسایی قاچاقچیان انسان و قربانیان آنها با اقدامات فردی و بین المللی به نابودی پدیده قاچاق انسان کمک کنند. در این مراسم از ده نفر از فعالان مبارزه با قاچاق انسان از ده کشور که خدمات ویژه ای در این خصوص انجام داده اند قدردانی شد. جمهوری اسلامی ایران در گزارش امسال وزارت خارجه آمریکا نیز در سطح سوم قاچاق انسان قرار دارد.

Read more

What Iran’s Dazzling Art Tells Us About Civilization

June 29, 2018 by · Comments Off on What Iran’s Dazzling Art Tells Us About Civilization 

A landmark exhibition celebrates the often-misunderstood art of Iran’s Qajar dynasty. It can tell us a lot about the country’s fascinating culture, writes Joobin Bekhrad.

By Joobin Bekhrad

Read more

رصدگاه زرتشت؟ پیکر سنگی بابا داوود، عنبران

June 29, 2018 by · Comments Off on رصدگاه زرتشت؟ پیکر سنگی بابا داوود، عنبران 

جعفر سپهری

Read more

Bottom