Top

دیپلمات ایرانی دستگیرشده در آلمان به بلژیک منتقل می‌شود

July 3, 2018 by · Comments Off on دیپلمات ایرانی دستگیرشده در آلمان به بلژیک منتقل می‌شود 

صدای آلمان – دادستانی بامبرگ به دویچه‌وله فارسی گفت که دیپلمات دستگیرشده ایرانی در ایالت بایرن آلمان به بلژیک منتقل می‌شود. سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز زوج ایرانی دستگیرشده در بلژیک را از اعضای سازمان مجاهدین خلق معرفی کرد.  اسدالله آ. ۴۶ ساله که به گفته دادستانی بروکسل، یک دیپلمات ایرانی شاغل در سفارت ایران در وین است و در آلمان دستگیر شده، به بلژیک منتقل می‌شود. این فرد یک‌شنبه شب اول ژوئیه (۱۰ تیر) در یک استراحت‌گاه میان‌راهی اتوبان A3 در ایالت بایرن، نزدیک شهر آشافن‌بورگ دستگیر شد. دستگیری او در ارتباط با دو بازداشت دیگر در بلژیک و فرانسه صورت گرفت که در طی آن یک زوج ایرانی- بلژیکی و یک فرد دیگر در پاریس دستگیر شدند. اتهام این افراد قصد بمب‌گذاری در همایش سازمان مجاهدین خلق در پاریس عنوان شده است. بخش مطبوعاتی دادستانی بامبرگ در پاسخ کتبی به پرسش‌های دویچه‌وله فارسی در این باره نوشت که بنا به درخواست مقامات قضایی بلژیک، این فرد به بروکسل فرستاده می‌شود.

Read more

واکنش پرزیدنت ترامپ به ادعای اعطای گرین کارت و حق شهروندی به مقامات جمهوری اسلامی در دولت قبل آمریکا

July 3, 2018 by · Comments Off on واکنش پرزیدنت ترامپ به ادعای اعطای گرین کارت و حق شهروندی به مقامات جمهوری اسلامی در دولت قبل آمریکا 

صدای آمریکا – رئیس جمهوری ایالات متحده در تازه ترین واکنش به ادعاها درباره اعطای حق شهروندی و اقامت به مقامات جمهوری اسلامی ایران و فرزندان آنها در دولت قبل آمریکا، در توئیتی به آن اشاره کرد. پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه ۱۲ تیر در توئیتر خود نوشت: تازه برملا شده ک دولت اوباما در طول مذاکرات وحشتناک هسته‌ای ایران، به ۲۵۰۰ ایرانی از جمله مقامهای رسمی جمهوری اسلامی حق شهروندی اعطا کرده است. اینکار چه بزرگ (و بد) است؟ در هفته های گذشته اخبار ضد و نقیضی درباره اعطای گرین کارت به فرزندان مقام های جمهوری اسلامی همزمان با آخرین ماههای دولت اوباما مطرح شد اما در روزهای اخیر برخی رسانه های آمریکایی از جمله فاکس نیوز، جزئیات بیشتری از این ادعا منتشر کردند. روز دوشنبه فاکس نیوز در گزارشی نوشت: «چندین تن از فرزندان مقام‌های کنونی و پیشین ایرانی در ایالات متحده زندگی می‌کنند، از جمله به علی فریدون پسر حسین فریدون برادر و دستیار ویژه روحانی و فاطمه اردشیر لاریجانی دختر علی لاریجانی رئیس مجلس اشاره شده است.»
 

Read more

مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: هدف تغییر رژیم نیست؛ فشار حداکثری بر ایران تا تغییر رفتار ادامه می‌یابد

July 3, 2018 by · Comments Off on مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا: هدف تغییر رژیم نیست؛ فشار حداکثری بر ایران تا تغییر رفتار ادامه می‌یابد 

صدای آمریکا – یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا می گوید اگر ایران به ۱۲ خواسته ای که پیشتر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا مطرح کرده، عمل کند، کشوری خواهد شد که مردمش آینده بهتری خواهند داشت. برایان هوک مدیر بخش‌ سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکا دوشنبه ۱۱ تیر در نشستی خبری در مقر وزارت خارجه گفت «کشورهای نرمال» دیگر کشورها را مرعوب نمی کنند، موشک ها را توسعه نمی دهند، و مردم خود را فقیر نمی کنند. برایان هوک گفت همانطور که وزیر خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرد، هدف سیاست جدید آمریکا تغییر رژیم ایران نیست، بلکه تغییر رفتار رهبری ایران به سمتی است که مردم ایران واقعا خواهان آن هستند. برایان هوک گفت یک بخش عمده استراتژی جدید آمریکا، کارزار اعمال «فشار حداکثری اقتصادی و دیپلماتیک» بر ایران است. توئیت گیتا آرین خبرنگار ارشد صدای آمریکا از این نشست: و گفت بخش اول تحریم های آمریکا علیه ایران از ۴ اوت (۱۳ مرداد ۱۳۹۷) دوباره اعمال می شود و بخش های خودروسازی، تبادل طلا و دیگر فلزات را در بر می گیرد.

Read more

Bottom