Top

گزارش پولیتیکو: سفیر آمریکا در آلمان درباره ایران چه ماموریتی دارد

July 6, 2018 by · Comments Off on گزارش پولیتیکو: سفیر آمریکا در آلمان درباره ایران چه ماموریتی دارد 

به گفته منابع آگاه، ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در برلین، بی سر و صدا با مدیران شرکت های کوچک و متوسط آلمانی فعال در ایران وارد تعامل شده است تا با ارائه پیشنهادهایی برای ورود به بازار بزرگتر و پر منفعت تر آمریکا آن ها را از جمهوری اسلامی دور کند. سفیر دولت ترامپ روز سه شنبه در ملاقاتی با اتاق های بازرگانی و صنایع آلمان و چند شرکت آلمانی پیشنهادهای خود را در میان گذاشت. بنا بر گزارش ها، سفیر جدید آمریکا در آلمان رویکرد نرم تری را نسبت به زمان ورودش به برلین در ماه مه در پیش گرفته است. ریچارد گرنل در آغاز کار خود در توییتی به شرکت های آلمانی گفته بود فورا به فعالیت شان در ایران خاتمه بدهند. هر چند گرنل احساس کرد سوء تفاهمی در این باره صورت گرفته است، اما درک غالب در برلین این بود که او آمده است تا همه چیز را به هم بریزد.

Read more

Iran’s OPEC Boss: Trump’s Tweets Have Added $10 to Oil Prices

July 6, 2018 by · Comments Off on Iran’s OPEC Boss: Trump’s Tweets Have Added $10 to Oil Prices 

VOA – U.S. President Donald Trump, who recently called on OPEC producers to help reduce oil prices, has raised prices through his tweets, Iranian OPEC Governor Hossein Kazempour Ardebili was quoted as saying by news agency SHANA on Thursday. “Your tweets have increased the prices by at least $10. Please stop this method,” the oil ministry news agency quoted Kazempour Ardebili as saying. Kazempour Ardebili said Trump was trying to intensify tensions between Iran and Saudi Arabia and he called on the United States to join world powers in a meeting with Iran in Vienna on Friday. Foreign ministers from the five remaining signatories of a nuclear deal between Tehran and world powers will meet Iranian officials in Vienna to discuss how to keep the accord alive after the U.S. withdrawal from the pact.

Read more

توضیح فرانسه بعد از احضار سفیر این کشور در تهران: مجاهدین خلق می تواند آزادانه فعالیت کند

July 6, 2018 by · Comments Off on توضیح فرانسه بعد از احضار سفیر این کشور در تهران: مجاهدین خلق می تواند آزادانه فعالیت کند 

زویترز – فرانسه روز پنجشنبه اتهامات ایران را که می گوید پاریس از گروه مجاهدین خلق حمایت می کند، رد کرد. با این حال این کشور می گوید این گروه تا زمانی که نظم عمومی را تضعیف نکند، می تواند در اروپا آزادانه فعالیت کند. فرانسه در عین حال اعلام کرد که تحقیقات باعث کشف «حامیان اصلی» توطئه بمب گذاری در نزدیکی پاریس می شود که هدف آن احتمالا تجمع طرفداران مجاهدین خلق بوده است. به گزارش رویترز، وزارت امورخارجه ایران روز سه شنبه هیات هایی از فرانسه، آلمان، و بلژیک را در اعتراض به بازداشت یک دیپلمات ایرانی در آلمان احضار کرد. این دیپلمات ظاهرا در ارتباط با توطئه بمب گذاری در نزدیکی محل تجمع سالانه طرفداران «شورای ملی مقاومت ایران» در ۳۰ ژوئن، بازداشت شده است.

Read more

بردی از یادم

July 6, 2018 by · Comments Off on بردی از یادم 

به نقل از زاون قوکاسیان در گفتگو با لرتا هایراپتیان(نوشین)، (زاده ۱۲۹۰ – درگذشته ۷ فروردین ۱۳۷۷) هنرپیشه و کارگردان تئاتر

Read more

Bottom