Top

محکومیت شاپرک شجری زاده از معترضان به حجاب اجباری به ۲ سال زندان و ۱۸ سال زندان تعلیقی

July 9, 2018 by · Comments Off on محکومیت شاپرک شجری زاده از معترضان به حجاب اجباری به ۲ سال زندان و ۱۸ سال زندان تعلیقی 

برخی گزارش‌ها در فضای مجازی حاکی از آن است که شاپرک شجری زاده، یکی از «دختران خیابان انقلاب»، به دو سال حبس تعزیری و ۱۸ سال حبس تعلیقی محکوم شده است. شاپرک شجری زاده، در پی اعتراض نمادین تعدادی از زنان و دختران در تهران و چند شهر به حجاب اجباری، به این حرکت پیوست و در قیطریه تهران روسری خود را از سر برداشت و بر سر چوب زد. بهمن ماه سال گذشته تعدادی از دختران و زنان در اعتراض به حجاب اجباری روی سکوهای برق در خیابان انقلاب تهران رفته، روسری خود را از سر برداشته و سر چوب زدند. این حرکت نمادین در ادامه به مناطق دیگر تهران و چند شهر دیگر نیز کشیده شد اما از آنجا که از خیابان انقلاب آغاز شد، این معترضان به «دختران خیابان انقلاب» مشهور شدند. پلیس در ادامه تعدادی از این معترضان، از جمله شاپرک شجری زاده را بازداشت، و به قید وثیقه آزاد کرد.

Read more

دهها میلیون تومان ضرر مرغداران گنابادی به دلیل قطعی برق

July 9, 2018 by · Comments Off on دهها میلیون تومان ضرر مرغداران گنابادی به دلیل قطعی برق 

براساس گزارشها از ایران قطع برق در روزهای اخیر باعث “میلیونها تومان” ضرر مرغداران گنابادی شده است. همین گزارشها حاکیست که بر اثر این قطع برق در روزهای اخیر باعث شده بیش از ۶۰۰۰ مرغ، تلف شوند. گروهی از مرغداران گنابادی دیروز یکشنبه (۱۷ تیر ماه) با تجمع در مقابل اداره برق این شهر، مرغ‌های مرده خود را با آتش کشیدند. میزان خسارات مرغداران گنابادی دهها میلیون تومان برآورد شده ولی هنوز رقم دقیقی از این خسارت اعلام نشده است. میثم خدادادی یکی از مرغداران گناباد، به بی‌بی‌سی فارسی گفته است: “با قطع دو ساعته برق دیروز (شنبه ۱۶ تیر ماه) ۱۵ میلیون تومان متضرر شدم.”

Read more

تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه و فولاد بویرصنعت در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزد

July 9, 2018 by · Comments Off on تجمع کارگران نیشکر هفت‌تپه و فولاد بویرصنعت در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزد 

صدای آمریکا – کارگران چند مجتمع تولیدی در ایران در اعتراض به عقب افتادن دستمزدهای خود تجمع کردند. بر اساس اخبار و تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، روز یکشنبه ۱۷ تیر تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه مقابل شرکت تجمع کرده و در اصلی شرکت را مسدود کردند. این کارگران که نِی‌بُرهای شرکت نیشکر هفت‌تپه هستند، به پرداخت نشدن چند ماه دستمزد خود اعتراض داشتند. در سال‌های اخیر کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه بارها در اعتراض به تعویق مطالبات خود دست به تجمع و اعتصاب زده‌اند که در برخی موارد به بازداشت کارگران معترض منجر شده است. شرکت نیشکر هفت تپه بعد از خصوصی سازی در سال ۹۴ با مشکلاتی روبرو شده و عمدتا حقوق کارگران خود را با تاخیر پرداخت کرده است.

Read more

سوسیال دمکراسی در ایران (دفتر اول) با همکاری وحید بدیعی، مهدی ذوالفقاری، رضا فرد، مسعود نقره‌کار

July 9, 2018 by · Comments Off on سوسیال دمکراسی در ایران (دفتر اول) با همکاری وحید بدیعی، مهدی ذوالفقاری، رضا فرد، مسعود نقره‌کار 

ناشر: جمعیت هواداران سوسیال دمکراسی
Read more

Bottom