Top

شورای نگهبان دو مصوبه مرتبط با پولشویی را رد کرد

July 14, 2018 by · Comments Off on شورای نگهبان دو مصوبه مرتبط با پولشویی را رد کرد 

بی بی سی – عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، می‌گوید که این شورا دو مصوبه مجلس در ارتباط با مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را رد کرده است. به گفته آقای کدخدایی شورای نگهبان پیوستن ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو)را “خلاف شرع”، “مغایر با سیاست‌های کلی نظام” و “مغایر با سیاست‌های امنیتی” دانسته است. مصوبه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی نیز از طرف شورای نگهبان رد شده، چرا که از نظر این شورا، رئیس قوه قضاییه باید آن را به مجلس ارائه می‌کرده است و نه دولت. دولت حسن روحانی برای بیرون ماندن از فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی (FATF)،چهار لایحه به مجلس فرستاده، که مجلس سه لایحه آن را تصویب کرده اما شورای نگهبان هنوز آنها را تایید نکرده. محافظه‌کاران و رهبر ایران با تصویب لایحه چهارم که پیوستن کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم است، مخالفت کرده‌اند و به همین دلیل در مجلس نیز متوقف ماند.

Read more

آمریکا علیه ۱۲ مقام روسیه بابت هک کامپیوترهای حزب دموکرات اعلام جرم کرد

July 14, 2018 by · Comments Off on آمریکا علیه ۱۲ مقام روسیه بابت هک کامپیوترهای حزب دموکرات اعلام جرم کرد 

صدای آمریکا – معاون دادستان کل ایالات متحده روز جمعه رسما علیه تعدادی از مقام‌های نظامی روسیه، که در هک کامپیوترهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا نقش داشتند، اعلام جرم کرد. راد روزنستاین در یک نشست خبری در واشنگتن گفت، اتهام‌های مطرح شده علیه ۱۲ مقام‌ اطلاعاتی ارتش روسیه شامل سرقت هویت کاربران اینترنت و پولشویی از طریق استفاده از ارزهای دیجیتال است. وی در این نشست که بطور مستقیم از رسانه‌ها پخش شد گفت که این «افسران روس» از طریق نصب یک نرم افزار اقدام به جاسوسی از کاربران و ایمیل‌های اعضای کمیته ملی حزب دموکرات کرده‌اند.

Read more

Iran’s Longest-Held Political Prisoner Gets Low-Key Funeral

July 14, 2018 by · Comments Off on Iran’s Longest-Held Political Prisoner Gets Low-Key Funeral 

VOA – Iran has held a low-key funeral for a former deputy prime minister who became one of the country’s most prominent jailed dissidents. Abbas Amir-Entezam was buried Friday at Tehran’s biggest cemetery, Behesht-e Zahra, on the southern outskirts of the capital. His widow, family members and several political activists were among a small group of mourners in attendance. Iranian state news agency IRNA had reported that Amir-Entezam died Thursday at age 86. It also quoted his widow, Elaheh Amir-Entezem, as saying that her husband had suffered a cardiac arrest. He had been in poor health. Human rights groups have described Amir-Entezam as Iran’s longest-incarcerated political prisoner.

Read more

جبهۀ ملّی ایران- واشنگتن با قلبی اندوهگین در گذشت عبّاس امیر انتظام، نماد مجسّم میهن دوستی و پایداری در برابر استبداد مذهبی و تحجر فکری را به همۀ ایرانیان تسلیت می گوید و خاطرۀ آن بزرگمرد آزاده را گرامی می دارد

July 14, 2018 by · Comments Off on جبهۀ ملّی ایران- واشنگتن با قلبی اندوهگین در گذشت عبّاس امیر انتظام، نماد مجسّم میهن دوستی و پایداری در برابر استبداد مذهبی و تحجر فکری را به همۀ ایرانیان تسلیت می گوید و خاطرۀ آن بزرگمرد آزاده را گرامی می دارد 

اردشیر لطفیان

Read more

وزیر انرژی روسیه: مبادله نفت ایران با کالاهای روسی امکانپذیر است

July 14, 2018 by · Comments Off on وزیر انرژی روسیه: مبادله نفت ایران با کالاهای روسی امکانپذیر است 

 خبرگزاری رویترز – روسیه پیشنهاد کرده است در برابر دریافت نفت از ایران کالاهای روسی در اختیار این کشور قرار دهد. به گزارش خبرگزاری رویترز، الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه، روز جمعه، ۲۲ تیر (۱۳ ژوئیه) گفت که با اجرایی شدن دور جدید تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران، امکان توافق بین جمهوری اسلامی و روسیه در مورد مبادله نفت با کالا وجود دارد. آقای نوواک گفته است که در حال حاضر، دولت روسیه مشغول بررسی “مسایل حقوقی مرتبط با قرارداد احتمالی بین دو طرف در این زمینه است.” با نزدیک شدن زمان تحریم‌ نفتی ایران، گفته شده است که آمریکا از روسیه، به عنوان یکی از صادرکنندگان عمده نفت در جهان، خواسته است با افزایش تولید، جبران کاهش عرضه نفت در جهان را کرده و مانع از افزایش قیمت نفت در بازار جهانی شود. در حالیکه آمریکا هشدار داده که در صدد قطع صدور نفت ایران است، واکنش ایالات متحده به انتقال نفت از ایران به روسیه مشخص نیست.

Read more

مراسم خاکسپاری عباس امیرانتظام در بهشت زهرا برگزار شد

July 14, 2018 by · Comments Off on مراسم خاکسپاری عباس امیرانتظام در بهشت زهرا برگزار شد 

خبرگزاری ایسنا

Read more

محمد آقاسی در گفتگو با صدای آمریکا: مریم فرجی، از متهمان اعتراضات دی ماه احتمالا « به قتل رسیده است»

July 14, 2018 by · Comments Off on محمد آقاسی در گفتگو با صدای آمریکا: مریم فرجی، از متهمان اعتراضات دی ماه احتمالا « به قتل رسیده است» 

محمد آقاسی، یک وکیل دادگستری در ایران اعلام کرده است که مریم فرجی، موکل او که از دادگاه حکم زندان دریافت کرده است، ناپدید شده و احتمالا به قتل رسیده است. محمد آقاسی، وکیل مریم فرجی، روز جمعه به صدای آمریکا گفت مریم فرجی از پنجشنبه پیش ناپدید شده و به محلی که باید می رفت نرسیده است و تحلیل او و خانواده اش این است که احتمالا او به قتل رسیده است.

Bottom