Top

Dispute Over 3D-Printed Guns Raises Many Legal Issues

August 5, 2018 by · Comments Off on Dispute Over 3D-Printed Guns Raises Many Legal Issues 

A little-known dispute over 3D-printed guns has morphed into a national legal debate in the last week, drawing attention to a technology that seems a bit of sci-fi fantasy and — to gun-control advocates — a dangerous way for criminals to get their hands on firearms that are easy to conceal and tough to detect. The gun industry calls the outcry an overreaction that preys on unwarranted fears about a firearm that can barely shoot a round or two without disintegrating. It also raises a host of constitutional questions involving First Amendment protections for free speech and Second Amendment rights to own guns.

Read more

می‌خواهید شب‌ها خوب بخوابید؟ از سکسیسم دوری کنید

August 5, 2018 by · Comments Off on می‌خواهید شب‌ها خوب بخوابید؟ از سکسیسم دوری کنید 

اگر مراقبت از بچه‌ها در طول شب یا تامین هزینه‌های خانواده به تنهایی بر دوش شماست، حس می‌کنید که اجازه کوچک‌ترین اشتباهی را ندارید. یک زندگی برابر و بدون کلیشه‌های جنسیتی، کیفیت حیات شما را بالاتر می‌برد و حتی خواب شبانه‌تان را بهبود می‌بخشد. این باور مشترک در میان محققان حوزه برابری جنسیتی وجود دارد که در جوامعی برابر، افراد شادتر و سالم‌ترند:‌ نه تنها زنان که مردان هم در چنین جوامعی زندگی بهتری دارند. حتی اگر همه بر سر این موضوع توافق نداشته باشند، باز هم چنین سبکی از زندگی را می‌توان به فهرست دلایل ترجیح زندگی در اسکاندیناوی افزود. با وجود دانستن این حقیقت، خواندن نتایج یک تحقیق تازه درباره خواب شبانه زنان و مردان غافلگیرکننده است. نتایج این تحقیق می‌گوید که مردان و زنان در جوامع برابر جنسیتی، خواب شبانه بهتری هم دارند. درباره زنان این موضوع می‌تواند به خاطر این باشد که در یک جامعه برابر، بخشی از بار سنگین مسوولیتی که برای بیدار شدن در ساعت سه صبح و نگهداری از نوزادی که جیغ می‌زند یا انتظار بازگشت نوجوانی که تا نیمه شب به خانه نیامده، از دوش آنها برداشته می‌شود. در کشورهای سنتی‌تر، این باور وجود دارد که در یک رابطه غیرهمجنس‌گرایانه، یک زن باید تمام این کارها را انجام دهد. چون مرد که تنها نان آور خانه است یا شاید ترجیع می‌دهد خود را تنها نان‌آور خانه ببیند، نیاز دارد که برای بقای خانواده، بیشتر بخوابد. بر اساس این تحقیق، آنچه که در واقع در چنین جوامعی اتفاق می‌افتد، این است که مردان هم به خاطر نگرانی‌هایشان در مورد امنیت شغلی و تامین مالی خانواده خوب نمی‌خوابند. به علاوه آنها مجبورند تا دیروقت شب کار کنند یا صبح خیلی زود سر کار بروند.

Read more

تنش در مجلس بر سر «حرام‌خواری» قوه قضائیه: همه امور«به اذن رهبر بوده»

August 5, 2018 by · Comments Off on تنش در مجلس بر سر «حرام‌خواری» قوه قضائیه: همه امور«به اذن رهبر بوده» 

پرسش از وزیر اقتصاد در باره حساب‌های بانکی رئیس قوه قضائیه جلسه مجلس شورای اسلامی را برای دقایق کوتاهی متشنج کرد. وزیر اقتصاد این حساب‌ها را قانونی دانست. محمود صادقی نماینده تهران اما پرداخت سود به حساب‌های قوه قضائیه را «حرام‌خواری قضات» توصیف کرد و گفت که «تحقیق و تفحص را ادامه می‌دهد». صادقی که طرح سوالش از وزیر اقتصاد صبح امروز بدون هماهنگی با او با نصب اطلاعیه‌ای از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شده بود، گفت «با تلاش‌های فراوان» توانسته بالاخره این موضوع را به دستور کار مجلس بازگرداند.

Read more

سپاه پاسداران برگزاری رزمایش خود در خلیج فارس را تأیید کرد

August 5, 2018 by · Comments Off on سپاه پاسداران برگزاری رزمایش خود در خلیج فارس را تأیید کرد 

سپاه پاسداران به رزمایش خود در خلیج فارس که در سکوت برگزار شده بود، پایان داد. مقام‌های آمریکایی پیش‌تر از برگزاری این مانور با هدف “نمایش توانایی بستن تنگه هرمز” خبر داده بودند. سپاه اما خبر رزمایش را تأیید نکرده بود. رمضان شریف، سخنگو و مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران، یکشنبه ۱۴ مرداد (۵ اوت) یک روز پیش از بازگشت نخستین دور از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ضمن تأیید برگزاری مانور موسوم به “رزمایش اقتدار دریای سپاه” در هفته گذشته در خلیج فارس و تنگه هرمز، از پایان یافتن آن خبر داد. این رزمایش دریایی در سکوت خبری برگزار شده بود.

Read more

Bottom