Top

ورزشکاران زن: قربانیان گرانی ارز و نگاه حذفی

August 8, 2018 by · Comments Off on ورزشکاران زن: قربانیان گرانی ارز و نگاه حذفی 

این خلاصه‌ای از اتفاقات روزهای گذشته در حوزه ورزش قهرمانی زنان ایران است: سهیلا و شهربانو منصوریان قهرمانان برجسته ووشو در ایران، آسیا و جهان، به دعوت یکی از برنامه‌های رادیو ورزش، به صداوسیما رفتند اما پس از حضور در استودیو و سالن انتظار پخش رادیو با دستور حراست سازمان صداوسیما و با ادعای پوشش نامناسب از صداوسیما اخراج شدند. لیلا رجبی، ورزشکار پرتاب وزنه بلاروسی‌الاصل و اولین مدال آور آسیایی زنان در دوومیدانی را به مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران راه ندادند و گفتند دیگر نمی‌توانی اینجا تمرین کنی و از راهی که آمدی برگرد. فدراسیون‌های جودو و دو و میدانی ورزشکاران زن را از فهرست اعزام به مسابقات آسیایی حذف کردند و خلبان پاراگلایدر زن هم به آسیا نمی‌رود. زنان ورزشکار نه تنها با اعمال فشار برای رعایت حجاب مورد نظر ایران، ممکن است از حضور در برخی از رشته‌های ورزشی کاملا محروم شوند، بلکه حتی در رسانه‌ ملی ایران حذف شده‌اند. نه تنها مسابقاتشان پخش نمی‌شود که حتی حضورشان با گرمکن ورزشی در رادیو هم تحمل نمی‌شود. با این حال ایران می‌خواهد یک زن را به عنوان پرچمدار کاروان ایران به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ بفرستد: الهه احمدی، قهرمان تیراندازی زنان، جایگزین کیمیا علیزاده، قهرمان تکواندوی زنان شده که به علت مصدومیت از مسابقات جا مانده است. اما حضور زنان در این مسابقات به اندازه همین پرچمداری کاروان نمایشی است و تاکنون چندین ورزشکار زن ایرانی، به دلایل غیرفنی از فهرست این مسابقات خط خورده‌اند.
 

Read more

Iran Weighs Response as US Sanctions Bite

August 8, 2018 by · Comments Off on Iran Weighs Response as US Sanctions Bite 

As Iranians awoke Tuesday to renewed U.S. sanctions that had been lifted by Tehran’s nuclear deal with world powers, the question on everyone’s mind remained: What happens now? From deciphering President Donald Trump’s tweets on Iran — including one demanding “WORLD PEACE” — to trying to figure out how much their cratering currency is worth, Iranians appear divided on how to respond. The same goes for their theocratic government, which for now is abiding by the atomic accord. President Hassan Rouhani, a relative moderate whose administration struck the 2015 deal, has taken an increasingly confrontational line in recent weeks, applauded by hard-liners who had long opposed him. Then in a speech on live television Monday night, Rouhani seemed to suggest that direct talks with Trump could be possible. That’s something North Korean Foreign Minister Ri Yong-hu, who visited Tehran on Tuesday and met with its leadership, knows firsthand.

Read more

ترکیه و چین: به تجارت قانونی با ایران ادامه می‌دهیم

August 8, 2018 by · Comments Off on ترکیه و چین: به تجارت قانونی با ایران ادامه می‌دهیم 

یک روز بعد از بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ترکیه و چین این تحریم‌ها را یک‌جانبه خواندند و اعلام کردند که به روابط تجاری قانونی خود با ایران ادامه خواهند داد. آلمان گفته است که تحریم‌های آمریکا علیه ایران که خارج از مرزهای ایالات متحده را هم هدف می‌گیرد، ناقض قوانین بین‌المللی است و عراق اعلام کرده که با اکراه، تحریم‌ها علیه ایران را رعایت خواهد کرد. انتقاد چین از ‘دست‌درازی قضایی’ – وزارت خارجه چین روز چهارشنبه ۸ اوت (۱۷ مرداد) اعلام کرد تجارت این کشور با ایران شفاف و قانونی است. وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای که برای خبرگزاری رویترز ارسال کرده با انتقاد از تلاش آمریکا برای “دست‌‌درازی قضایی” خارج از مرزهای خود گفته است که چین همواره با تحریم‌های یک‌جانبه مخالفت کرده است. دولت آمریکا با وجود نارضایتی و انتقاد بسیاری از متحدان خود و قدرت‌های جهانی، از روز سه‌شنبه ۷ اوت (۱۶ مرداد) دور اول تحریم‌های هسته‌ای ایران را سه ماه بعد از خروج از برجام به اجرا گذاشت. تحریم‌های آمریکا شرکت‌ها و کشورهای خارجی طرف حساب ایران را هم هدف قرار می‌دهد و آنها را از فعالیت در آمریکا محروم می‌کند.

Read more

استیضاح وزیر کار؛ خروج علی ربیعی از کابینه

August 8, 2018 by · Comments Off on استیضاح وزیر کار؛ خروج علی ربیعی از کابینه 

مجلس دهم در جلسه‌ای حاشیه‌ساز از وزیر کار سلب اعتماد کرد. ربیعی که “خدای لابی‌” و”وزیر گریان” خوانده شد، در دفاع از کارنامه‌اش گفت وزارت کار سرریز مسائل اجتماعی را تحمل می‌کند و بار آسیب‌سازی هر سه قوه را به دوش دارد. مجلس دهم در جلسه‌ای حاشیه‌ساز از وزیر کار سلب اعتماد کرد. ربیعی که “خدای لابی‌” و”وزیر گریان” خوانده شد، در دفاع از کارنامه‌اش گفت وزارت کار سرریز مسائل اجتماعی را تحمل می‌کند و بار آسیب‌سازی هر سه قوه را به دوش دارد. علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه با موافقت ۱۲۹ نفر از ۲۴۳ نماینده حاضر در مجلس برکنار شد. این سومین استیضاح ربیعی ظرف یک سال گذشته بود. در این جلسه که با تنش و حواشی بسیار همراه بود، ۱۱۱ نماینده رای مخالف و ۳ نفر رای ممتنع دادند. سخنرانی‌ها در حالی شروع شد که موافقان استیضاح مدعی شده بودند که  پاره‌ای نمایندگان برای مسکوت گذاشتن بحث، با دولت معامله کرده‌اند.  وزیر کار، با اتهاماتی چون ظلم به جامعه کارگری، معوق نگاه داشتن طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، بی توجهی به بیکاری و افسردگی جوانان و فروپاشی نظام تامین اجتماعی روبرو بود

Read more

Bottom