Top

Iran: French Firm Out of South Pars Gas Project, China’s Is In

August 13, 2018 by · Comments Off on Iran: French Firm Out of South Pars Gas Project, China’s Is In 

Read more

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: اگر کسانی چون عبادی بخواهند هم نمی‌توانند ایران را تحریم کنند

August 13, 2018 by · Comments Off on رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: اگر کسانی چون عبادی بخواهند هم نمی‌توانند ایران را تحریم کنند 

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سخنان نخست وزیر عراق در باره اجرای تحریم‌های آمریکا علیه ایران را “موضع شخصی” حیدرعبادی خواند که با موضعگیری دولت و مردم عراق مغایرت دارد. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه ۲۲ مرداد (۱۳ اوت) در واکنش به سخنان حیدر عبادی، نخست‌وزیر عراق، در باره اجرا کردن تحریم‌های آمریکا از سوی کشورش علیه ایران گفت: «اگر کسانی همچون عبادی هم بخواهند نمی‌توانند ایران را تحریم کنند.» حشمت‌الله فلاحت‌پیشه بر “سابقه دوستی و مناسبات میان عراق و ایران” اشاره کرد و گفت که به اعتقاد او به هیچ‌وجه یک اظهار نظر نمی‌تواند به این مناسبات لطمه وارد کند.

Read more

موضع گیری فرمانده ارتش آمریکا در خاورمیانه علیه قاسم سلیمانی

August 13, 2018 by · Comments Off on موضع گیری فرمانده ارتش آمریکا در خاورمیانه علیه قاسم سلیمانی 

بی بی سی فارسی

Read more

ایران از ساخت یک موشک جدید “با قابلیت نقطه‌زنی در زمین و دریا” خبر داد

August 13, 2018 by · Comments Off on ایران از ساخت یک موشک جدید “با قابلیت نقطه‌زنی در زمین و دریا” خبر داد 

وزارت دفاع ایران روز دوشنبه سیزدهم ماه اوت اعلام کرد که این کشور “نسل جدیدی از موشک به نام فاتح مبین مجهز به جستجوگر پیشرفته و هوشمند با قابلیت نقطه زنی در زمین و دریا” را ساخته است. امیر حاتمی، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، در مراسمی که برای معرفی این موشک برگزار شد، گفت که متخصصان سازمان هوافضای وزارت دفاع “متناسب با نیاز عملیاتی نیروهای مسلح، موشک چابک، رادارگریز، تاکتیکی و نقطه زن فاتح مبین را طراحی، نمونه‌سازی و با موفقیت تست و آزمایش” کردند. وزیر دفاع ایران با تأکید بر این که ارتقای توان موشکی “اصلی‌ترین مؤلفه ارتقای قدرت دفاعی” این کشور است، مدعی شد: “برای اینکه در دام موازنه‌های تسلیحاتی گرفتار نشویم سرمایه خود را در آنجا که لازم و ضروری و مورد نیار باشد استفاده می‌کنیم.”

Read more

Bottom