Top

درگیری سپاه با عوامل نفوذی در “سراوان”: سپاه می گوید ۴ “تروریست” کشته شدند

September 30, 2018 by · Comments Off on درگیری سپاه با عوامل نفوذی در “سراوان”: سپاه می گوید ۴ “تروریست” کشته شدند 

سپاه پاسداران، روز جمعه ۲۸ سپتامبر/۶ مهر اعلام کرد که طی در گیری با “تروریست” های نفوذی از پاکستان در مرز “سراوان” واقع در جنوب شرق کشور چهار تن از مهاجمان کشته شده اند. در این درگیری که نیمه شب گذشته در استان سیستان و بلوچستان رخ داد، دو تن دیگر از عوامل نفوذی زخمی شده و بقیه آنان ناگزیر به فرار به خاک پاکستان شدند. خبرگزاری فرانسه می نویسد در استان سیستان و بلوچستان جمعیت گسترده ای از گروه های قومی بلوچ و اهل تسنن زندگی می کنند. این در حالی است که بیش از ۹۰ درصد جمعیت ایران شیعه هستند.

Read more

شرکت سینوپک چین هم اعلام کرد واردات نفت خام از ایران را به نصف کاهش می دهد

September 30, 2018 by · Comments Off on شرکت سینوپک چین هم اعلام کرد واردات نفت خام از ایران را به نصف کاهش می دهد 

شرکت سینوپک چین اعلام کرد که میزان واردات نفت خام از ایران را طی ماه جاری میلادی ۵۰ درصد کاهش می دهد. به گزارش رویترز، بر پایه قرار داد بین شرکت ملی نفت ایران و سینوپک، به احتمال قوی واردات سینوپک از ایران به ۱۳۰ هزار بشکه نفت در روز کاهش می یابد. با نزدیکتر شدن زمان اجرای مجدد تحریم های آمریکا بر صادرات نفت جمهوری اسلامی در آبان ماه، شرکت سینوپک چنین تصمیم گرفته است واردات را از ایران کاهش دهد. تصمیم این شرکت چینی در حالی است که پیشتر هند و کره جنوبی نیز درباره واردات از ایران تجدید نظر کردند. بلومبرگ در گزارشی نوشت: کره جنوبی نخستین کشور از سه مشتری عمده نفت ایران است که به خواست آمریکا مبنی بر به صفر رساندن واردات خریداران عمل کرده است.

Read more

Farewell to Legendary Iranian Actor Ezzatollah Entezami

September 30, 2018 by · Comments Off on Farewell to Legendary Iranian Actor Ezzatollah Entezami 

Persian Heritage

Read more

تاریخ و اخلاق پزشکی در اسلام و ایران

September 30, 2018 by · Comments Off on تاریخ و اخلاق پزشکی در اسلام و ایران 

برگ دوم – مهدی محقق – ابن سینا

Read more

Families Join to Press Iran to Free Detainees With Ties to the West

September 29, 2018 by · Comments Off on Families Join to Press Iran to Free Detainees With Ties to the West 

۰۷ مهر ۱۳۹۷ ترکیدن لوله انتقال بنزین در مازندران: ضایعه بزرگ زیست محیطی و تخلیه یک روستا

September 29, 2018 by · Comments Off on ۰۷ مهر ۱۳۹۷ ترکیدن لوله انتقال بنزین در مازندران: ضایعه بزرگ زیست محیطی و تخلیه یک روستا 

ر پی ترکیدن یک خط لوله بنزین دز نزدیکی روستای «طالع» پل سفید مازندران، این روستا به طور کامل تخلیه شد. رئیس محیط زیست سواد کوه این حادثه را یک «ضایعه بزرگ زیست محیطی» خواند. مقامات محلی روایت متناقضی از این حادثه به دست داده‌اند.علی اصغر احمدی، مدیرکل مدیریت بحران مازندران «نشت بنزین و  وجود بخار آن و خطر انفجار» را علت تخلیه روستای «طالع» عنوان کرد. او گفته این حادثه شب گذشته رخ داده است. ابراهیم فلاحی، رییس محیط زیست سوادکوه اما روایتی دیگر از حادثه می‌دهد. او به وبسایت محلی «مازند نوم» گفته نشت بنزین از چند روز قبل آغاز شده بود و در نهایت به ترکیدگی لوله منتهی شد:

Read more

یادی از استاد فریدون مشیری

September 29, 2018 by · Comments Off on یادی از استاد فریدون مشیری 

ناهید گیلک

Read more

Meet Dr. Asghar Chuback, M.D.

September 29, 2018 by · Comments Off on Meet Dr. Asghar Chuback, M.D. 

Persian Heritage

Read more

Islamic State Threatens Iran with More Attacks

September 28, 2018 by · Comments Off on Islamic State Threatens Iran with More Attacks 

Read more

نرگس محمدی: نیاز به یک خیزش مدنی داریم

September 28, 2018 by · Comments Off on نرگس محمدی: نیاز به یک خیزش مدنی داریم 

نرگس محمدی که برای یک مرخصی سه‌روزه از زندان بیرون آمده وضعیت نامناسب بهداشتی و پزشکی در زندانها‌، نگه داشتن زندانیان در سلول انفرادی و بدرفتاری با زندانیان بیمار را تشریح کرده است. با این همه می‌گوید ناامید نیست. نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر و عضو کمپین لگام (لغو گام به گام مجازات اعدام) که در مرخصی سه‌روزه از زندان به سر می‌برد، در سخنانی تند و انتقادی، وضعیت زندان‌ها و نحوه برخورد با متهمان سیاسی و عقیدتی را تشریح کرد. محمدی که در حضور فعالان مدنی و سیاسی و دوستان و نزدیکانش که برای دیدار با او به منزلش رفته بودند سخن می‌گفت، به بیماری زندانیان سیاسی که در داخل زندان به آن مبتلا شده‌اند اشاره کرد از جمله بیماری آرش صادقی، آتنا دائمی و…

Read more

Next Page »

Bottom