Top

Trump Demands NYT Turn Over Anonymous White House Critic

September 7, 2018 by · Comments Off on Trump Demands NYT Turn Over Anonymous White House Critic 

لیلی آهی از پایه‌گذاران اصلی شورای کتاب کودک درگذشت

September 7, 2018 by · Comments Off on لیلی آهی از پایه‌گذاران اصلی شورای کتاب کودک درگذشت 

لیلی ایمن (آهی)، آخرین بازمانده پایه‌گذاران شورای کتاب کودک، مترجم و مدرس ادبیات کودکان در سن ۸۹ سالگی دیده از جهان فرو بست. لیلی آهی در سال ۱۳۰۸ در تهران به دنیا آمد. تحصیلا‌ت عالی خود را در مسکو در رشته زبان در ۱۶ سالگی آغاز کرد و سپس در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران در رشته فلسفه و علوم تربیتی ادامه تحصیل داد. بعد به بریتانیا رفت تا در رشته روان‌شناسی کودک دکترا بگیرد، اما در نیمه تحصیل، به‌دلیل قطع ارز دانشجویی مجبور به بازگشت به ایران شد و در دبستان‌ها و دبیرستان‌ها تدریس کرد. در این دوران او در کلا‌س‌های تربیت معلم برای کودکستان‌ها و دبستان‌ها تدریس و با مجله «سپیده فردا» همکاری می‌کرد.

Read more

معترضان کنسولگری ایران در بصره را به آتش کشیدند

September 7, 2018 by · Comments Off on معترضان کنسولگری ایران در بصره را به آتش کشیدند 

معترضان در شهر بصره با حمله به کنسولگری ایران، ساختمان آن را به آتش کشیده‌اند. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، حمله به کنسولگری را محکوم کرده و خواهان مجازات عاملان آن شده است. گزارشی از آسیب احتمالی به کارکنان کنسولگری منتشر نشده است. ایسنا به نقل از یک “منبع مطلع” نوشته است: “تا آنجا که اطلاع داریم دیپلمات‌های ایرانی مستقر در کنسولگری ایران در بصره سالم هستند.” نارضایتی از وضعیت خدمات عمومی، فساد و بیکاری بالا در کانون اعتراضات است. یک نفر در اعتراضات جمعه کشته شده است. شب گذشته هم هزاران نفر در خیابان‌های بصره در اعتراضاتی شرکت داشتند. جمعیت خشمگین پنجشنبه شب هم به ساختمان‌های دولتی حمله کرد. اعتراضات باعث شده است که بندر استراتژیک ام القصر عراق از روز پنجشنبه بسته شود.

Read more

گفتگوی رهبر ایران با پوتین درباره مهار آمریکا

September 7, 2018 by · Comments Off on گفتگوی رهبر ایران با پوتین درباره مهار آمریکا 

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه گفته تهران و مسکو باید برای “مهار آمریکا” همکاری کنند چرا که به گفته او “آمریکا یک خطر برای بشریت است و امکان مهار آن نیز وجود دارد”. رئیس‌جمهوری روسیه که برای حضور در اجلاس سه جانبه روسای‌جمهور ایران، روسیه و ترکیه به تهران سفر کرده است روز جمعه (هفتم سپتامبر – ۱۶ شهریور) با رهبر ایران دیدار و گفتگو کرد. به گزارش خبرگزاری‌‎های ایران در این دیدار آقای خامنه‌ای با اشاره به بحران سوریه گفته: “آمریکایی‌ها اکنون در سوریه شکست واقعی خورده‌اند و به اهداف خود نرسیدند… آمریکایی‌ها قصد داشتند با استفاده از شرایط به‌ وجود آمده در آن زمان در کشورهای عربی، ضربه وارده در مصر و تونس را در سوریه و با سرنگونی حکومت طرفدار مقاومت جبران کنند اما اکنون کاملاً شکست خورده‌اند.” ایرنا، خبرگزاری دولتی ایران نوشته رهبر ایران در این دیدار همچنین با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران و روسیه، از این وضعیت به عنوان نقطه مشترک دو کشور یاد کرده و گفته باید با استفاده از چنین وجه اشتراکی برای “گسترش همکاری‌های سیاسی و اقتصادی” استفاده کرد.

Read more

Bottom