Top

مجلس و بحران مهریه: پرداخت سکه به قیمت روز عقد یا کاهش معیار؟

September 10, 2018 by · Comments Off on مجلس و بحران مهریه: پرداخت سکه به قیمت روز عقد یا کاهش معیار؟ 

زمانه

Read more

شمار ایرانیانی که از راه صربستان به اروپا مهاجرت می‌کنند صد برابر شده است

September 10, 2018 by · Comments Off on شمار ایرانیانی که از راه صربستان به اروپا مهاجرت می‌کنند صد برابر شده است 

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که شمار ایرانیانی که به قصد مهاجرت از راه صربستان وارد اروپا می‌شوند، افزایش چشمگیری یافته است. گزارشی که یکشنبه ۱۸ شهریور در نشریه سارایوو تایمز منتشر شده است می گوید، تعداد ایرانیانی که با ویزای توریستی ابتدا با هواپیما خود را به صربستان رسانده و بعد به اروپا مهاجرت می کنند به طور بی سابقه‌ای افزایش یافته است. به نوشته این نشریه، سال میلادی گذشته فقط ۱۶ ایرانی با درخواست پناهندگی از این طریق وارد صربستان شدند، حال آنکه از ابتدای سال جاری تاکنون شمار آنان به ۱۶۴۷ نفر افزایش یافته است.

Read more

اکران نخست فیلم «هتل مومبای» در تورنتو با حضور نازنین بنیادی

September 10, 2018 by · Comments Off on اکران نخست فیلم «هتل مومبای» در تورنتو با حضور نازنین بنیادی 

مراسم فرش قرمز و اکران نخست «هتل مومبای» در جشنواره فیلم تورنتو با استقبال زیادی از سوی تماشاگران و نویسنده های سینمایی همراه شد؛ اثری که یکی از بازیگران اصلی آن «نازنین بنیادی» هنرمند ایرانی است. در این برنامه که با حضور خبرنگاران، گزارشگران و منتقدین هنری ترتیب یافت؛ تعدادی از بازیگران، دست اندرکاران و عوامل تولید شرکت داشتند و پس از اکران فیلم به پرسشهای حاضرین پاسخ دادند. هتل مومبای محصول مشترک آمریکا و استرالیا است و ماجرای حمله تروریستی به «هتل تاج محل» در شهر مومبای (بمبئی) را در سال ۲۰۰۸ به تصویر می کشد. در جریان این حادثه مرگبار که توسط ستیزه جویان اسلام گرای پاکستان صورت گرفت؛ صدها هندی و جهانگرد خارجی کشته و زخمی شدند هتل مومبای بر اساس فیلم مستندی با عنوان «نجات از مومبای» ساخته شده و تهیه کنندگان در تدوین صحنه ها از تصاویر واقعی و مستند نیز بهره گرفته اند این اثر را «آنتونی ماراس» کارگردان استرالیایی، کارگردانی کرده است. آقای ماراس فیلمنامه را همراه با «جان کالی» نوشته است.

Read more

فرماندهان سپاه پاسداران مخالفان خارج از کشور را تهدید کردند

September 10, 2018 by · Comments Off on فرماندهان سپاه پاسداران مخالفان خارج از کشور را تهدید کردند 

سرلشگر پاسدار یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی علی خامنه ای در امور نظامی، با اشاره به بمباران اخیر مقر حزب دموکرات کردستان در خاک عراق تهدید کرد که سپاه پاسداران در صورت لزوم مخالفان و دشمنان را “تا آن سوی مرزها و دریاها تعقیب” و سرکوب خواهد کرد. رحیم صفوی مدعی شد که احزاب کرد ایرانی (حزب دموکرات کردستان و کومه له) در جریان جنگ هشت سالۀ ایران و عراق، سربازان ایرانی را اسیر و به رژیم بعث عراق تحویل می دادند. او در ادامۀ این ادعا افزود : “همچنانکه دشمنان امروز شاهد هستند اگر به کشور تعرض و حمله ای صورت بپذیرد، همچون علف های هرزه شکسته و نابودشان می کنیم و حتی تا آن سوی مرزها و دریاها آنها را تعقیب کرده و حقوق خود را بازپس می گیریم.” شنبه هشتم سپتامبر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هفت موشک میانبرد به روی  مقر حزب دموکرات کردستان (حدک) در خاک عراق پرتاب کرد که در نتیجۀ آن شانزده نفر از اعضای این حزب کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

Read more

Bottom