Top

Trump Criticizes California Wildfire Work, Threatens Funding

October 18, 2018 by · Comments Off on Trump Criticizes California Wildfire Work, Threatens Funding 

U.S. President Donald Trump Wednesday rekindled his criticism of California’s wildfire prevention steps and threatened to withhold billions of dollars of federal funding amid one of the most destructive fire seasons on record “It’s hurting our budget, it’s hurting our country and they better get their act together,” Trump said at a Cabinet meeting about California’s forestry management. He did not specify the type of funding that could be withheld. The Republican president’s comments, which followed his criticism in August of California’s wildfire prevention efforts, were aimed at Democratic Governor Jerry Brown, whom he has frequently criticized over immigration and other policies.

Read more

مکارم شیرازی از آموزش و پرورش خواست کودکان را در مساجد حاضر کند

October 18, 2018 by · Comments Off on مکارم شیرازی از آموزش و پرورش خواست کودکان را در مساجد حاضر کند 

آیت الله ناصر مکارم شیرازی آشنا کردن دانش آموزان با مسجد و همچنین آموزش اولیای دانش آموزان را از جمله وظایف آموزش و پرورش دانست و افزود : “حضور دانش آموزان در مساجد موجب بیمه شدن آنان در مقابل آسیب های اجتماعی و اخلاقی می شود.” ناصر مکارم شیرازی از وزارت آموزش و پرورش خواست که “دانش آموزان و اولیای آنان را نسبت به کارکردهای آسیب زای فضای اجتماعی” آگاه سازد و در این زمینه نقش مسجد را نادیده نگیرد. محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، امروز پنجشنبه ٢۶ مهر ماه در سفر به قم با برخی روحانیان از جمله آیت الله مکارم شیرازی ملاقات کرد و گفت : از اهداف وزارت آموزش و پرورش آماده کردن دانش آموزان برای مقابله با تهاجم های فرهنگی از طریق “فضای مجازی” است. او “نحله های کاذب” را از جمله خطراتی خواند که دانش آموزان کشور را تهدید می کند.

Read more

چند کشور دنیا مجازات اعدام دارند؟

October 18, 2018 by · Comments Off on چند کشور دنیا مجازات اعدام دارند؟ 

چندی پیش آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، گفت “۱۷۰ کشور یا مجازات اعدام را به کل ملغی کرده‌اند یا اجرایش را متوقف کرده‌اند.” آیا این ادعا درست است؟ بنا به آمار سازمان حقوق بشری عفو بین‌الملل که اعدام‌ و قوانین اعدام در سراسر جهان را رصد و ثبت می‌کند، در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۳ کشور دست‌کم یک نفر را اعدام کرده‌اند. در نتیجه می‌شود گفت از ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل متحد، ۱۷۰ کشور در سال گذشته میلادی مجازات اعدام نداشته‌اند. اما آمار عفو بین‌الملل نشان می‌دهد در پنج سال گذشته ۳۳ کشور دست‌کم یک اعدام داشته‌اند و صرفا ۱۴۲ کشور مجازات اعدام را در قانون (یا در عمل) کنار گذاشته‌اند. عفو بین‌الملل این آمار را از اخبار رسمی کشورها، گزارش‌های رسانه‌ای و خانواده یا وکلای کسانی که به اعدام محکوم شده‌اند، استخراج می‌کند.

Read more

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: وارد کردن زنان به ورزشگاه‌ها یک ‌خطر است

October 18, 2018 by · Comments Off on نماینده ولی‌فقیه در سپاه: وارد کردن زنان به ورزشگاه‌ها یک ‌خطر است 

در پی حضور محدود و گزینشی جمعی از زنان در ورزشگاه آزادی برای تماشای مسابقه فوتبال ایران و بولیوی، و در حالی‌که مسئولان فوتبال گفته‌اند زنان می‌توانند در مسابقات تیم ملی فوتبال ایران به ورزشگاه‌ها بروند، بر شمار مخالفان چنین اقدامی در میان مسئولان حکومتی افزوده می‌شود. این بار نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران از اعضای سپاه خواسته «غیرت دینی» خود را به جوش آورند و اجازه ندهند که زنان به ورزشگاه‌ها بروند. حجت‌الاسلام عبدالله حاج صادقی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران پنج‌شنبه ۲۶ مهر با بیان این‌که «اجازه ندهیم برخی افراد داخل انقلاب، انقلاب‌زدایی کنند»، گفت: «وارد کردن بانوان داخل استادیوم‌ها یک‌ خطر است.» حاج صادقی افزود: «در مرحله نخست بانوان را وارد استادیوم ورزشی کردند تا بازی‌های جام جهانی مشاهده کنند، اکنون اجازه مشاهده بازی‌های زنده فوتبال را به بانوان در استادیوم‌ها می‌دهند و احتمالاً در آینده بانوان و آقایان به صورت مختلط بازی‌های فوتبال را در استادیوم مشاهده خواهند کرد و باید در این جور مواقع غیرت دینی ما بجوشد و اجازه این کار‌ها را به برخی افراد ندهیم.»

Read more

Bottom