Top

قانون ازدواج با فرزندخوانده، رواج چندهمسری در رسانه‌ها و بار سنگین مسئولیت‌ها بر دوش زنان

December 2, 2018 by · Comments Off on قانون ازدواج با فرزندخوانده، رواج چندهمسری در رسانه‌ها و بار سنگین مسئولیت‌ها بر دوش زنان 

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری از تبلیغ چندهمسری در رسانه‌ها و صدا و سیما انتقاد کرد و گفت علاوه براین موضوع جامعه ما با چالش خیانت و روابط خارج از ازدواج مواجه است. او می‌گوید دولت همچنان برای لغو قانون ازدواج با فرزندخوانده تلاش خواهد کرد. ابتکار از مردان خانواده و بخش‌های حقوقی و اقتصادی دولت خواست تا بدون منت بار مسئولیت‌‌ها را از دوش زنان کم کنند. معصومه ابتکار در گفتگو با خبرگزاری ایلنا می‌گوید تلاش‌ها برای لغو قانون ازدواج با فرزند خوانده بی‌نتیجه مانده است و این قانون در حال حاضر با شرایطی بسیار خاص و تبصره مجاز شده‌است که این شرایط باید با تشخیص دادگاه باشد. او با ابراز مخالفت شدید با این قانون گفته:«از نظر ما ماهیت کار والدین با ماهیت همسری در تناقض است و امکان ندارد یک پدر در آینده یک همسر خوب برای همان فرزند شود، البته شرایط این تبصره بسیار سخت است، اما نظر من و بسیاری از افراد این است که این تبصره باید حذف شود تا حتی احتمال ازدواج با فرزندخوانده هم وجود نداشته باشد. ما در این زمینه تلاش‌هایی کردیم که به نتیجه مطلوب نرسیدیم و کماکان سعی می‌کنیم تا این تبصره حذف شود. خوشبختانه در سال‌های اخیر بعد از تصویب این قانون و با توجه به افزایش فرزندخواندگی به ما موردی از ثبت چنین ازدواج‌هایی، گزارش نشده است».

Read more

Truce in Trade War After Trump-Xi Dinner in Argentina

December 2, 2018 by · Comments Off on Truce in Trade War After Trump-Xi Dinner in Argentina 

The world’s two largest economies, the U.S. and China, have agreed to a small truce in their escalating trade war after a meeting between presidents Donald Trump and Xi Jinping following the G-20 summit. Trump, speaking to reporters on Air Force One after the plane departed Argentina, said his agreement made over dinner with Xi, will go down “as one of the largest deals ever made. … And it’ll have an incredibly positive impact on farming, meaning agriculture, industrial products, computers — every type of product.” Trump agreed that he will leave the tariffs on $200 billion worth of Chinese products at the 10 percent rate, and not raise it to 25 percent, for now, as he has threatened to do come Jan. 1, according to a White House statement.

Read more

ناوشکن “سهند” به ناوگان نیروی دریایی ایران پیوست

December 2, 2018 by · Comments Off on ناوشکن “سهند” به ناوگان نیروی دریایی ایران پیوست 

جمهوری اسلامی در اوج تنش با آمریکا اعلام کرد که ناوشکن پیشرفته جدیدی به نام “سهند” را به خدمت گرفته است. به گفته مقامات ایرانی این ناوشکن با سیستم‌های راداری قابل شناسایی نیست.  جمهوری اسلامی ایران روز شنبه ۱ دسامبر (۱۰ آذر) اعلام کرد که ناوشکن سهند رسما به ناوگان نیروی دریایی ایران پیوسته است. رونمایی از این ناوشکن به یکی از خبرهای مهم رسانه‌های غربی تبدیل شد. تلویزیون دولتی ایران هم مراسم رونمایی این ناو جنگی را به صورت زنده پخش کرد. در تبلیغات رسانه‌های ایرانی سهند “قدرتمدترین ناوشکن خاورمیانه” و “پیشرفته‌ترین ناوشکن جنگی غرب آسیا” توصیف می‌شود. به گفته مقامات ایرانی این ناوشکن ساخت خود ایران است و بعد از ناوشکن‌های جماران و دماوند، سومین محصول از مجموعه پروژه‌های موج است که در بندرعباس به ناوگان دریایی جنوب ایران در خلیج فارس پیوست.

Read more

ایران و کره جنوبی دربارۀ مبادلۀ نفت در ازای کالا توافق کردند

December 2, 2018 by · Comments Off on ایران و کره جنوبی دربارۀ مبادلۀ نفت در ازای کالا توافق کردند 

ایرنا خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که این کشور با کره جنوبی بر سر اجرای سازوکار مبادلۀ نفت در ازای کالا به توافق رسیده است. حسین تنهایی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی، با اعلام این مطلب افزوده است که بر اساس سازوکار پیش بینی شده، ایران در ازای واردات کالا از کره جنوبی به این کشور نفت صادر می کند. حسین تنهایی افزوده است که برای این منظور بانک های مرکزی دو کشور یک صندوق مشترک ایجاد می کنند تا این مبادلۀ پایاپای را تسهیل سازند.

Read more

Bottom